Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyüszít a kutyusom, kaparja...

Nyüszít a kutyusom, kaparja az ajtót. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy hete hoztuk el kan spániel kutyusomat,aki jelenleg 11 hetes. Nem nyüszített. A kuckója a teraszon van, közvetlenül a bejáratnál. Sajna nem lehet mindig bent, anyukám allergiája miatt. Ezért kijárunk hozzá a teraszra, ott játszunk vele, és felügyelet mellett kiengedjük a két nagykutyánkhoz is. De aztán mikor visszahozom a teraaszra, és be szeretnék menni, ő is be akar. Akkor valahogy elcsalom az ajtótól, és besettenkedek. És ekkor nagyon nyüszít. Azt hittük csak eleinte fog, de nem. Mit tehetünk?
2010. aug. 4. 18:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Vadászni is szoktatok vele, lévén hogy vadászkutya?

Egy spani kis termeténél fogva is lakásba való.

Azon kívül a lakás nem csak a hideg ellen van. Ott családi élet folyik, amiből a kutyus ki van rekesztve.

Sőt, aki szereti a kutyát, az a nagy kutyát is beengedi a lakásba, merthogy az élőlény és nem a kert tartozéka.


Ha anyukád tényleg allergiás a kutyaszőrre, akkor a kertben is zavarná a három kutya. Ha meg nem, akkor a lakásban sem ez zavarja.


Egy három hónapos kölyköt egyedül kint hagyni lelketlenség. Egyetlen szavadat sem hiszem, mert biztos, hogy sír és fél kint.

Csak ezzel már nem törődtök.

2010. nov. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
De ezta kérdést augusztusban tettem fel, mikor még idegen volt neki a környezet. Azóta 6 hónapos lett. És már ne is ahargudj, de ha te beengedsz 2 nagy németjuhászt éjaszkára meg 1 6hós spanit, akkor te nem vagy tisztában a kutyatartással. Ők abszolút kintléthez vannak szokva, a friss levegőt, a nagy kertet és teret szeretik. Nem értem, miért próbálsz megkérdőjelezni bármit is. De nem is kell neked bizonygatnom smemit. Én tisztában vagyok vele hogy a mi kutyáink tökéletesen vannak tartva, és a lehető legjobb bánásmódban részesülnek. Egy állatorvossal gondolom nem szállnál vitába, mert nekünk ő mondta hogy ezek a kutyafajták egyáltalán nem szobakutyák. Esetleg panelban. Így is nagyon jól megvannak, köszönik szépen.
2010. nov. 8. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!