Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják, hogy a Husky...

Miért mondják, hogy a Husky nem kezdőknek való, tudtommal nem agresszív fajta? Mert például egy Kaukázusit megértem, hogy nem ajánlanak elsőre.

Figyelt kérdés
2020. aug. 13. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Most akkor az a kérdés, hogy a husky tudtoddal agresszív fajta-e?

Azt csak te tudhatod.

2020. aug. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert nehezen nevelhető, önfejű és hatalmas mozgásigénye van.
2020. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem azért mondják, mert agresszív, hanem, mert nagyon akaratos. Egy buldog vagy egy beagle piskóta, pedig velük is nehéz, ha a fejükbe veszik, hogy valamit nem csinálnak. A husky ebből egyenesen sportot űz, ráadásul szökősek is. Ha egy hüvelykujjnyi rés van a védelmi rendszeren, ők megtalálják, és elillannak.
2020. aug. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja az nem baj. Nem egy fizika professzort szeretnék, csak egy kutyát.
2020. aug. 13. 21:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalt kutyatartók is nehezen kezelik. MUSZÁJ őket nevelni, alaposan kiképezni, mert különben úgy a fejedre nőnek, hogy nem tehetsz semmit a hozzájuk való igazodáson kívül. Amellett, hogy önfejűek, okosak is nagyon. Ha egyszer a fejébe veszi egy ilyen kutya, hogy ő a falkavezér, mert te alkalmatlan vagy rá, hogy az legyél, akkor nincs visszaút. Semmiben se fog hallgatni rád, és még meg is próbál föléd kerekedni.
2020. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy husky keverékem, imádtam, de amikor elpusztult, megfogadtam, soha többet!

Ahogy már írták, makacs, és önfejű!

Hiába volt elvileg behívható, de ha őkelme a szakadó esőben (imádta) úgy döntött, hogy kint marad, nem volt az az isten, hogy bejött, max ha érte mentem.

Többnyire engedelmeskedett, de ez folytonos harc volt vele. Szerintem csak úgy volt vele, hogy "rám hagyta". :D

Pluszban szinte lefáraszthatatlan. Egyetlen egyszer sikerült úgy lefárasztanom, hogy én nem dőltem ki közben.

2020. aug. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Inkább azt mondanám, hogy divatra nem való. Manapság minden tini (és tini agyú egyszerű ember) huskyt meg bordert akar, mert az most annyira divatos. Semmi másért nem kell a husky.


Vajon miért van egy olyan érzésem, hogy most is erről lehet szó...

2020. aug. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a fejedre nő. Nagyon nehéz őket tanítani, így a tapasztalatlan kutyatulajdonosok és a bátortalan emberek számára célszerűbb, ha más fajtában gondolkoznak. Inkább olyan gazdi való nekik, akik magabiztosak és tapasztaltak kutyatartás terén, valamint könnyen felállítják a szabályokat és következetesek.
2020. aug. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Minden nap futni akarsz vele hJnalban vagy ejjel? Meleget nem igszan birja...
2020. aug. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha hajlandó vagy naponta több órát sportolni, akkor neked való és értesz annyira az állatokhoz, hogy egy ilyen kutyát meg tudj nevelni, akkor neked való. De úgy, hogy még nem volt kutyád és te majd egy huskyt akarsz megnevelni, kapsz majd egy rombolót, aki szétszed mindent és nem hallgat rád.
2020. aug. 14. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!