Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért dörgöli a fejét a kutya...

Miért dörgöli a fejét a kutya a kavicsokba ?

Figyelt kérdés

A kutyám amikor jól érzi magát (főleg ha finomságot evett) az orrát-száját a fűbe vagy a lakásban a szőnyegbe szokta nyomni, a fejét oldalra fordítva, közben tolja előre magát, mintha 'beletörölné a száját' a fűbe. Vigyorog, bohóckodik, utána általában farkát csóválja, hanyatt vágja magát. Összességében úgy néz ki, mintha nem azért dörgölné így a fejét, mert viszket, hanem mert 'happy' :) Mostanában a fű helyett sokszor az apró kaviccsal felszórt autó feljárót választja, szinte feltúrja a kavicsokat kb 10-20 cm hosszan.

A kutya kan, ivaros, kb 3 éves, 14 kg, keverék.

Miért csinálja?



2020. aug. 14. 02:49
A kérdező szavazást indított:
Csak bohóckodik, mindegy hogy épp mibe dörgöli a fejét.
Rosszalkodik, felesleges energiája van, így vezeti le.
Viszket az arca, a kavics jobban vakarja mint a föld
Melege van, a feltúrt kavics alatt hűvösebb a föld...
Nem tudom miért csinálja, de jópofa lehet :)
A kutyák szeretik ezt csinálni...
Passz....
27 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Masszírozni akarja magát, vagy beletörölni a száját a földbe, mint egy szalvéta gyanánt; vagy nem hiszi el, hogy ez vele megtörténhet; és ezért annyira boldog, hogy így próbálja meg feléleszteni magát, ez a "csípj meg, hogy ez a valóság" -helyett; tehát, ő így csípi meg magát, így tanúsítja saját magának; vagy szimplán csak maj' kiugrik a bőréből örömében, földhöz veri magát, és hempereg a boldogságtól; vagy pl pedig fokozza az örömöt; de ettől amúgy, hogy evett valami nagyon jót, simán boldogságfaktorban is annyi örömet kaphat, hogy le akarja vezetni, mert túl sok neki már ez az energia, ez az adott boldogság; amit az az adott dolog okozott. Énnekem ezek lennének a tippjeim. Meg szal ilyen extázist, ilyen eufóriát él át
2020. aug. 14. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
*pl ha nincs jó kedve, akkor "nyüszül, " akkor így vezeti le az energiát, ha meg boldog, öröm éri, akkor így neki muszáj; vagy még fokozza, amennyire már boldog volt pl egy jutalomfalatkától, ahhoz még ad ez örömöt még pluszban. :)
2020. aug. 14. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

*amúgy fetrengeni tényleg jó dolog; énnekem pl régebben néha párszor eszembe jutott, pl nekem szal gerincferdülésem van, tehát lehet, hogy időnként jobban terhelődik néha a gerincem, mint kéne, és akkor nekem is eszembe jut, hogy milyen jó lenne most a földön/talajon görögni.


Na, szóval , ez szó , mint száz, ez a kutya boldog;és ő így csinálja az örömujjongását. (Bocsi,hogy nem egy kommentbe írtam , külön jutottak eszembe. )

2020. aug. 14. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Az én kutyám ugyan ezt csinálja otthon a szőnyeggel, vagy a padlóval.

Először azt hittem a száját törli, de akkor is csinálja, ha valami szárazat kapott.

Sztem az elégedettség jele.

2020. aug. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha bolondozik kozben, akkor szerintem biztos igy akar 'dorzsolt' lenni :)
2020. aug. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is csinálja, leginkább fűben, de ha nincs más, akkor a saját fekhelyén, vagy akár a kavicsosba is. Én két dolgot tudok elképzelni az ő esetében, az egyik, hogy az evés utáni izgalmakat, boldogságot vezeti le, kölyökként evés után mindig iszonyatosan felpörgött, ugrált rohangált, ami ugye evés után kifejezetten veszélyes, ezért tiltottuk neki, ezért elképzelhetőnek tartom, hogy ebből a pörgésből ennyi maradt meg benne, ez a fajta pörgés alakult át fejdörgöléssé. A másik, hogy tényleg törölközik, zavarja, hogy nedves a szája, ezt meg azért gondolom, mert ő hogyha vizes lesz utána is nagyon szeret törölközni, úszik egyet és amikor kijön a vízből, akkor jó alaposan beletörölközik egy leterített takaróba, ha az nincs akkor fűbe, vagy az én ruhámba :D de ott látványosan azért csinálja, mert zavarja, hogy vizes és általában egészen addig tart a művelet, amíg viszonylag meg nem nem szárad. De persze az is lehet, amit te is írsz, hogy csak bohóckodik, főleg, hogy mi mindig nevetünk rajta, hogy milyen aranyos, ezért valamennyire meg is erősíthettük benne, lehet, hogy csak nekünk produkálja magát :D

Mindenesetre megnyugtató olvasni, hogy más kutya is csinálja, eddig meg voltam győződve róla, hogy csak az enyém ilyen lökött, soha nem láttam még ilyet más kutyától :D

2020. aug. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Madárpiszokba is szeretnek belefetrengeni, az is lehet a kavicsos részen. Elhullott állatot azért nem tippelem, mert azt látnád, a madárpiszok viszont jó alattomosan rejtve maradhat a kavics között.
2020. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam, nem perverz a kutyám :)

Akkor ez olyasmi lehet, mint amikor elégedetten megpödri a bajszát valaki ha lát egy szemrevaló menyecskét... :)

2020. aug. 15. 09:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat :)
2020. aug. 15. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!