Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futattóban engeditek a kistest...

Futattóban engeditek a kistestű kutyátokat a nagyokkal játszani? Volt már ebből balesetetek?

Figyelt kérdés
2020. aug. 15. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kutyától gazdiktól függ :D
2020. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam épp fordítva van nekem van nagytestű kutyám és hagyták már a csivavát játszani az enyémmel.

Mindenki szakadt a röhögéstől mert a kicsi kergette a nagyot, mindkettő élvezte a dolgot. Persze kicsit feltettem a csivavát mert elég lett volna egy rossz lépés és vége ő volt max 3 kg az enyém meg kb 55-60kg.

De nem történt baleset.

2020. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Elég ha véletlenül rosszul lép és alá kerül, 3 kilós kutyának nagyon nem tesz jót. Van sok haverja saját súly csoportban. A nagykutya lehet amúgy tök jófej és barátságos, de baleset előfordulhat. 15kg (pl beagle, spániel) a határ, amivel hagyom játszani.
2020. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Én például mindig megkérdezem, hogy odamehetnek-e, de ha nagyon picinek ítélem meg a kutyát, inkább elkerüljük (kb. 5 kg alatt).

3 kutyám van, egy kb.30, és kettő kb.17-18 kilós.


Ha engedi a gazdi, akkor oda szoktam engedni őket, nem volt még baleset.

2020. aug. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Van, amelyikkel engedem, van, amelyikkel nem.
2020. aug. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Van amelyikkel igen és van amelyikkel nem alapjáraton de a helyzet az, hogy nálunk a parkban 3 kutyafuttató is van: egy kistestűeknek, egy nagytestűeknek és egy koedukált. Amikor mennénk futiba és azt látom, hogy 2 golden meg egy óriás schnauzer van a kistermetű kutyáknak fenntartott futiban akkor annyira felmegy az agyvizem, hogy ha a világ legjámborabb kutyái lennének sem vinném be az 5 kg-s kutyámat mert WTF nem tudnak olvasni?! Ilyenkor elküldeném a gazdáikat a büdös ..csába, ez mekkora bunkóság.
2020. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Szukával és ivartalanítottal engedem. Gyömöszölhetik, a földön is húzhatják.

Nagy ivaros kanhoz nem igazán engedem oda mert az enyém a 7 kilójával a futi alfájának képzeli magát és nem ő kerülne ki győztesen ha "helyre akarná tenni" a másikat. Nem szokott harapni de megpróbálja lenyomni és visszatámadhat a másik.

2020. aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is fordítva van, nekem világ életemben nagytestű (20-25kg, szóval az éppen csak nagytestű kategória) kutyáim voltak. Volt amelyik nagyon hebrencs volt, ugrált össze-vissza, mint egy kecske, általában ész nélkül rohangált, hiába tudtam, hogy szándékosan nem bántaná a kistestűt, nem engedtem soha, hogy játsszon vele. A mostani kutyám nagyon óvatos, nagyon finoman játszik mindenkivel, a kicsiknek lefekszik és csak úgy játszik velük, mivel biztosan tudom, hogy nem tenne kárt még egy 2-3kg-os kutyában sem, ezért ha úgy alakul, hogy a másik kutya/gazdi is vevő rá, akkor őt hagyom.

Szerintem ez a legfontosabb, mérettől függetlenül is, hogy mindkét gazdi tisztában legyen a kutyája jellemével, "játékstílusával" csak így lehet biztonsággal összeengedni őket. Nekünk volt már problémánk kis és nagytestű kutyával is, volt olyan vele kb. egy méretű kutya, aki játékból úgy fellökte az enyémet, hogy utána napokig sántított, de olyan is volt, amikor egy yorki harapta véresre a kutyám fülét és száját, szintén játékból (bár hozzáteszem, hogy az enyém meg hülye volt, hogy hagyta...)

Alapvetően egyébként nem tartom jó ötletnek a külön méret szerinti futtatók rendszerét, mert így sok kistestűnek esélye sincs szocializálódni nagytestű kutyákkal és ezért sokszor félnek tőlük, agresszívvá válnak velük szemben és ez különösen akkor veszélyes a kistestűre nézve, ha a nagytestű úgy dönt, hogy na akkor ő megvédi magát. Tehát szerintem a kistestűeknek is nagyon hasznos lenne, ha tudnának tapasztalatot szerezni nagytestűekkel, rájönnének, hogy nincs mitől tartaniuk, főleg azért, mert így egy csomó fölösleges stressztől meg lehetne kímélni őket. Viszont azt elismerem, hogy amíg a nagytestű kutyák gazdáinak nagy részében nincs meg az, hogy nem visz be olyan kutyát kistestűek közé, ami kárt teHET bennük (itt kifejezetten nem az agresszív kutyákra gondolok, hanem azokra a nagytestűekre, akik nincsenek tisztában a saját méreteikkel), addig sajnos jobb megoldás nincs.

2020. aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolóval nagyjából egyet értek, viszont szerintem nagyon jó dolog a méretek szerinti külön futtató.


Nem fogom bevinni a 3 kilós kutyámat, ha 2 rottweiler bent játszik éppen. Simán átmennek rajta véletlenül is. Szocializálni nagykutyákhoz futtatón kívül is bőven van lehetőség. Én pl baromira nem örülnék, ha enyém mellett póni méretű kutyák játszadoznának. Nyilván ők is használni akarják a futtatót, és ez teljesen rendben is van. De ha 2 nagyobb kutya beindul a játékba, pont nem fognak figyelni a kiskutyákra, könnyen baleset lehet a vége. Szóval legyen csak külön méret szerint, egy 2-3 kilós kutyának nem a 40 kilós kutya a játszótársa, mindenki talál méretben, habitusban egyező partnert.

2020. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én mentettem nem provokál, de ha másik kutya provokálja, belemegy a balhéba, és nem szereti a tankként közlekedő kutyákat, szóval olyanokkal nem engedem játszani, akikkel tudom, hogy probléma lenne, akár kicsi, akár nagy.

Az enyém 9kg-os, egy nála kisebb yorkie kislány nemrég futiban kihúzta nála a gyufát, nem hagyta békén, az enyém nem piszkálta, simán nekiment a kicsinek, hogy hagyja már békén, persze nem hagytuk, hogy baj legyen és időben közbeléptünk, a másik gazdi normálisan kezelte a helyzetet, mesélte is, hogy a kutyája nagyon el lett kényeztetve ott, ahonnan hozzá került, úgyhogy örül is, ha néha másik kutya helyreteszi. Azért igyekszem úgy engedni játszani más kutyákkal, hogy ne legyen probléma, szóval jóban vagyunk olyan gazdikkal is, akiknek a kutyája tank típus, és nagyobb kutyák is az enyémnél, ők is tudják, én is tudom, szimatolni szabad, meg köszönünk egymásnak, néha leállunk beszélgetni, de együtt játék nincs, hogy ne legyen baleset vagy konfliktus. Egyébként van nagyobb testű haverja is a kutyámnak, akivel tudnak jól együtt játszani. Aki agresszíven játszik, már messziről ugat, ahhoz nem engedem oda.

2020. aug. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!