Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyugodt, kistestű...

Milyen nyugodt, kistestű fajtát javasolnátok harmadik kutyának? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy 11 éves csivava-tacskó keverékünk (5kg) és egy 1 éves csivavánk (3kg). Szeretnénk jövő tavasszal egy harmadik kutyust. Mindketten nyugisak és nagyon szófogadóak, egyaránt szeretnek lustálkodni és kirándulni is. Munkanapokon 2 órát sétálunk + otthon játszunk egy picit. Utána kidőlnek. Mondhatni tökéletesek, nagyon összeszokott páros. Semmiképpen nem szeretnénk egy energiabomba kutyát, már csak az idősebbik kora miatt sem. Addigra 12 lesz, fajtatiszta kölyköt szeretnénk, nem pörgös fajtából. Korához képest egyébként nagyon fitt, jól tartja magát. A mostani fiatalt is jól viselte és hamar megkedvelte, mert nyugodt, nem tolakodó típus. Szoktak együtt játszani is.


Szóval hasonló fajtát keresünk melléjük. Csupán 2 feltételünk van:

-rövidszőrű

-maximum 8kg


Kozmetika igényes fajták nem szimpatikusak. Tudom, hogy így sok fajtát kizártunk, de valahogy nem tetszenek, úgy érzem nem illenek hozzánk. Mindig rövidszőrű kutyáink voltak.


2020. júl. 16. 20:39
 1/10 anonim válasza:
59%
Mopsz, angol bulldog
2020. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
plüss
2020. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ha valaki nyugodt kutyát keres, annak miért kell egyből plüss kutyát ajánlani... Nem mindenki szereti a pattogó, energikus kutyákat. Ettől függetlenül szuper életük van.


Első válaszolónak köszönöm. A bulldog nekünk nagy, a mopsz esélyes jelölt.

2020. júl. 16. 21:46
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Én is a mopszot javaslom. Nyugodt, jófej kutyák. Ha jó helyről veszed, akkor a kirándulásokat is bírni fogja. Szeretnek lustálkodni. Szerintem illik a csapatba.


Súlya 6-8,5kg.

2020. júl. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Egy 3.csivava esetleg? A mopsz egyébként nem rossz választás. Bishon frise, havanese is hasonló kutyák.
2020. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Csivaván is gondolkodtunk, de inkább kipróbálnánk egy új fajtát. Ha van olyan, amelyik illik hozzánk.


A mopsz a befutó egyelőre.

2020. júl. 16. 22:53
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Mopszos válaszoló vagyok.


Egyébként tacskóból is ki lehet fogni nagyon nyugis egyedet, kb 10 tacsit ismerek, abból 3-4 meglepően nyugodt kutya. Pedig fiatalok. Napi 2 óra sétával rendben lenne. Törpe kb 5-6kg, kaninchen 3-4kg.

2020. júl. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

Én a papillont vagy a tibeti spánielt ajánlom.

5kiló körül vannak, nem túl nagy a mozgásigényük és kozmetikába évente 1×-2× kell vinni😊

2020. júl. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Én a mopszot nem ajánlom. Szerintem bőven eleg lesz majd az idős kutyával folyamatosan állatorvoshoz járnotok. Tényleg nagyon betegesek, még akkor is ha jobb helyről veszed. Inkább egy boston terriert ajánlanék. Lehet, hogy terrier, de nem pörgős (legalábbis ezt írják róla). Még a francia bulldugon is elgondolkozhattok, mivel bár ő sem a legegészségesebb, de azért a mopsznál jóval kevésbé beteges.
2020. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%

Francia és a boston,de még a mopsz is pörgős,csak megsúgom,ja persze ha nem disznóvá vannak hizlalva.


Tacskó is pörög, ez a ki lehet fogni nyugodtabb példányt,hát a környéken csak 5 tacskó van mindegyik pörög. Volt kolléganőm tenyésztette is szálkás szőrűt, nyugodt tacskó sose született nála, mindegyik kutyája pörgős volt felnőttként is.


Egy menhelyes kutyával szerintem nem lehet mellé lőni egy fél-1 éves kutyánál már látni milyen természetű és rengeteg rövidszőrű kistestű van.

2020. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!