Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya séta közben megáll...

Idős kutya séta közben megáll és nem mozdul. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Elhunyt rokonom kutyáját magamhoz vettem. Egy idős 10 éves labrador, kicsit duci, nagyon kéne neki a mozgás, de makacs. Sosem volt tanítva, sétáltatva sem. Az elején nem volt sok gond a sétával, nagyon örült szinte rohant. Sikerült elérnem, hogy ne húzzon, ne menjen oda minden járókelőhöz és hogy normál tempóban menjen mellettem. Gyönyörűen sétált, viszont 2 héttel ezelőtt fogta magát és elfeküdt a járda közepére. Nem volt rosszul, egyszerűen csak elfeküdt. Szóltam neki, húztam-vontam, egyszerűen nem akart mozdulni. 50 kilós gebe nőként kellett megemelnem a csöpp 42 kilós kutyát és hazáig cipelni. A lépcsőházban már megmozdult magától, de előtte egy centit sem volt hajlandó. Ezt a mutatványt véletlenszerűen ismételgeti azóta és nem tudok vele mit kezdeni.

Mit tanácsoltok? Kajával próbáltam csalogatni, de elkezdett kúszni.



2020. aug. 16. 22:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Orvos látta, szerinte nincs semmi gond. Mondta, hogy figyelgessem és ne menjünk ki melegbe.Hívásra nem kúszik, csak bámul és csóválja a farkát.Biztos vagyok benne, hogy feltud állni, mert volt, hogy jött szembe egy másik kutya és azonnal felpattant. Jelenleg a nagyobb séták max.30 percesek, többre nem mertem eddig vinni. A nagy séták mellett viszem pár gyors körre is.

És teljesen véletlenszerűen fekszik el. Volt hogy már az ajtóban vagy a lakástól 30 méterre.

2020. aug. 16. 22:41
 12/13 anonim ***** válasza:
33%

"Orvos látta, szerinte nincs semmi gond."

Mit vizsgált a kutyán?

Nem lát bele egyetlen orvos sem.

10 éves, nagytestű, elhízott kutya, amelyik akkor mozgott, amikor ő akart.

Nem érdekes számára a séta, főleg ebben a meleg időben.

Egy labor és ortopédiai vizsgálat bbiztosan nem azt mutatná,hogy teljesen egészséges.

2020. aug. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
57%

Kerdezo,nekem a ket eves nem tulsulyos( bordaja latszik) hasonloan nagytestu kutyam fekszik le igy random a seta kozepen vagy elejen stb veletlenszeruen. Orvos szerint nincs baja. En a hatat ,azon belul is a dekekat maszirozom. Legutobb kb 3-5 perc maszirozas utan felult es adott egy puszit. Probald meg. Nem veletlenul fekszik le. A -10 fokban is megteszi az enyem.

Ha eddig nem setalt,lehet beall neki is az izma. Segits rajta. Eloszor az enyem is harapdalt erte,de par alkalom utan rajott,h jobb lesz a hata es segitek neki. Azota hagyja.


Setahoz tegyel ra vizes kendot,h hutsed. Az etrenddel meg probald fogyasztani. Vedd lejjebb az adagokat.


Nagyon szep dolog ,h egy idos kutyat magadhozvettel.

2020. aug. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!