Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tanácsoltok bizalmatlan...

Mit tanácsoltok bizalmatlan kutyával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtunk menhelyről egy belga juhászt, négy hónaposan hoztuk el, most nyolc hónapos. Idegenekkel szemben nagyon bizalmatlan s sokszor minden ok nélkül megijed tőlünk is. Nagyon érzékeny, sokszor idegességében bepisil. Nem gondolom, hogy verték a menhelyen (kiskutyaként került oda) viszont ingerszegény környezetben tartották hónapokon keresztül. Mi mindenhová visszük magunkkal, teljes értékű családtag. Tudom, hogy a fajtára jellemző az idegenekkel való bizalmatlanság. Szeretném ha legalább felénk bizalommal lenne, mit tanácsoltok?

2017. ápr. 12. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola (szocializációs foglalkozás és/vagy kutyaovi, ezt majd eldöntik), minél hamarabb.
2017. ápr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amit az 1. mondott az is egy megoldás! Próbálj mély kapcsolatot kialakítani a kutyussal! Játsz vele nagyon sokat és nem tudom hogy nálatok mi a helyzet, de próbáld te etetni mindig, soha ne szidd le ha nem tudja mit kérsz tőle! Pl. hogy üljön le, de nem csinálja meg. Ilyenkor ne szidd le mert csak félni fog, bármit csinál. Ha nem akar valamit ne erőltesd, hiszen te sem szívesen kelsz korán. (Ha korán kelsz) de neked muszáj mert az életed éled. A kutyádnak meg kell tanulnia, hogy te vagy a falkavezér. Simogasd, játsz vele sokat, mert ez a kapcsolatteremtés alapja! Remélem tudtam segíteni. :)
2017. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!