Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért zaklat a kutyám? Hogyan...

Miért zaklat a kutyám? Hogyan lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk gazdái, másik gazdi két napja kórházban. Vele szokott általában aludni, de vele is ezt szokta csinálni, csak nem ilyen intenzíven.


Hat órán keresztül, kis ideig nyugton volt, aztán amikor elaludtam, nem mozogtam, nem simiztem, felállt, mozgolódott és a mancsával az arcomat piszkálta, nyalogatott, aztán idővel tovább ment, ment szó szerint átgyalogolt rajtam, hogy biztos felébredjek (közepes testű kutya). Tegnap is csinálta, de nem olyan vészesen. Ma viszont, katasztrófa. Mosott xar vagyok, hogy mindig felébresztett. Gondoltam, fél a vihartól, de amikor elmúlt, utána is folytatta. Lefektettem, simiztem, eltoltam a mancsát, kivettem a mancsát a gyomorszájamból, de akkor is csinálta...


Ezt miért?


2020. aug. 17. 10:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%
Unatkozott. Ő már kialudta magát. Ha aludni akarsz, akkor ne engedd magad mellé az ágyba, legyen másik helyiségben.
2020. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Mentettem van, az sem játékos. Másfél év után lelazult annyira, hogy kipróbálja milyen a haverkutyákkal kergetőzni. Egyszer. Aztán maradt inkább a szaglászásnál. Három év után kedvet kapott kipróbálni a labdázást... a macskától. A macskát is látta ezerszer játszani, az összes haverkutyát is, apportos mind, labdázik, frizbizik. Néha rá lehet venni a játékra, de nem akkora kaland a számára.


Ettől függetlenül, sőt, ennek fényében:

- fontos a rendszeres testmozgás

- fontos a változatos sétaútvonal, hogy új ingerek érjék

- fontos a haverkutyák társasága, mert nemcsak a játék, hanem közös séta, szaglászás, ücsörgés is szociális elfoglaltság számukra

- fontos tanítás, trükktanulás: ha jól csinálod, ez egy nagyon izgalmas, élvezetes "mit akar a gazdi?" játék a számára

- labdadobálás helyett logikai játékok: kajával tölthető játékok, itt a piros, hol a piros stb.

- ha nagyon flegma a kutya, el lehet feladatozni a vacsoráját vagy legalább egy részét

- ha kreativitásban vagytok megakadva, arra is vannak fejlesztő játékok, pl. a 101 Things to do with a Box, de alapvetően a megvezetéssel tanítás is egy nagyon pozitív tanulási folyamat, nem kell föltétlenül szabadidomítani

2020. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Hát a labda az enyémet sem annyira érdekli, de az utcán, parkban, bármilyen bot mérettől függetlenül elszórakoztatja.
2020. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
30%

Nem tisztel teged. Az enyem fel nem mer ebreszteni,vagy hozzam nyulni,amikor alszom...


Menj el kutyaiskolaba es ott penzert megtanitjak neked,h mit kell betartani. Ide nem irom le ingyen,ugyis lepontoztok.

2020. aug. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

14 abszolút jót ír. Erre lepontozzàtok. Gratulálok.

#1 voltam.

2020. aug. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
28%
14-es vagyok. Az alapja nehany szabaly,de a lepontozasok miatt nem segitek.
2020. aug. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem segítesz,mi a f@szért írod ki?!
2020. aug. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én ha felébresztene biztos leküldeném az ágyról, de lehet még a szobából is.Nem is értem miért hagyod ezt a viselkedést.Csak rögzül benne,tudja ha mozgolódik akkor felébredsz.


Biztos megfognám a grabancát és letessékelném.Nem jöhetne fel.Ha pedig arra ébrednék,hogy felkelt akkor megint le tessékelném. idővel rájön ha baszogat akkor lekerül az ágyról.


Nekem is van egy közepes testű kutyám( 8 hónapos),de én pont a mérete miatt nem szoktattam ágyra,kanapéra. Teljesen jól el van a földön is. Van egy puha fekhelye van hűtőmatraca,többnyire azon alszik.

Vagy az ágyam mellett egy szőnyeg a földön,időnként ott is. Le nyúlok megsimogatom stb. De tudom azt hogy ekkora kutyánál már nem kényelmes az együtt alvás.


Kistestűm feljöhet,de ő már 9 éves.Sok vizet nem zavar. Bár egyébként ritkán alszik fent az ágyon inkább a nagyobbal lent a szőnyegen. De leginkább ő foglalja be a puha fekhelyet, nagyobb meg a hűtőmatracot.

2020. aug. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
32%

Fuj kutyaval aludni egy agyban egy szobaban se nagyon...magadat okold ha mosott sz.r vagy. Szepen tedd ki. A halo ajtaja ele vagy barhova keszits neki kulon fekhelyet es aludjon ott.

Napkozben alszik mi? A 14-es jol irta irany egy kutyasuli ha hosszabb ideig maradnal a gazdi ha nem akkor csak ideje elolvasni nehany dolgot a kutyanevwlesrol.

2020. aug. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
"Ide nem irom le ingyen,ugyis lepontoztok." - Ezért ment a lepontozás. Nem kell leírni, de ha annyira szeretné a lepontozást, akkor legyen benne öröme. :-D
2020. aug. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!