Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jobb a fajtiszta kutya?

Miért jobb a fajtiszta kutya?

Figyelt kérdés

Sokan vesznek fajtiszta kutyát.

Én azt hallottam hogy sok gond van velük. A keverékek szívósabbak.

Ha tényleg több törődést igényel egy fajtiszta kutya meg pénzbe is kerül akkor miért veszik ilyen sokan? mi az előnye?

Csak azért veszik hogy elmondhassák hogy nekik fajtiszta kutyájuk van?


2010. aug. 4. 21:55
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
35%

Pontosan ;)

Amúgy nem mindig azért veszik, hogy elmondhassák, nekik fajtatiszta kutyájuk van, hanem lehet, hogy azért mert vmi miatt nekik pont olyan kutya kell (lakótelepen lakik és nem tud berakni egy németjuhász keveréket 60 nm-re, és ezért mondjuk yorkshire terriert vesz) :)

2010. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
58%

Azert, mert nem a "szivossag" ert vesznek ezek az emberek kutyat.

Amugy, azert, mert a kifizetett penzert 95%-ban fix jellembeli, es kullembeli tulajdonsagokat "vasarol", mig a keverek az 100%-os lutri.

Es igen, van akinek menozni kell, meg trendizni, de amig az allattal jol banik, es meg szereti, foglalkozik is vele, miert faj, hogy xx osszeget ott tud hagyni erte?

Az allatorvos tobb lehet neha, mint a allat vetelara - raadasul, belegondolva, amiert kiadott egy halom penzt, azt talan ertekelni is fogja - allatorvos, oltasok, etel.

2010. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
85%
A keverék is fajtiszta. Amire te gondolsz az a FAJTAtiszta. Valaki tényleg csak azért vesz fajtatiszta kutyát mert nagyzolni akar vele. De a többség a fajta iránti szeretete miatt veszi azt a bizonyos kutyát. Én pl. azért választottam a goldent mert pont olyan mint én. Olyan tulajdonságai vannak amik hozzám kötik. Ha érted ezt. Akinek világ életében keverék kutyája volt az ezt nem érti. Nekem volt keverék kutyám menhelyről. Kölyökként hoztam el de felnőtt korára olyan lett a személyisége ami nem is tudom....Szóval nem illet hozzám. De ha fajtát választok akkor némelyik tulajdonságban biztos lehetek. :]
2010. aug. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
33%

lényegébe én se értem. sokan csak azért hogy villogjon, van akinek tetszik az adott csajta, van aki irtózik a keverékektől,van aki megteheti és ezt ki is hangsúlyozza, van aki tenyésztésre,kiállításra vagy éppen más versenyre vagy pl terelésre,vadászatra veszi a kutyát. és ez mindig is így lesz.

keverék kutya gazdija

2010. aug. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Valaki sportolni szeretne a kutyájával vagy egyéb munkafeladatokra vásárolná és erre bizonyos fajták a legalkalmasabbak. Valaki küllembeli és jellembeli tulajdonságokért szeret bizonyos fajtákat és van aki valóban csak menőzésből és divatból vásárol fajtatiszta kutyát.. Sajnos legtöbbször az utóbbi vevők azok akik a szaporítókat támogatják. :S
2010. aug. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim válasza:
52%
Nekem keverék kutyám van és nagyon szeretem. Mindenki azt kérdezi hogy milyen fajta és amikor megtudják hogy keverék mindenki csak ámul bámul...nagyon sok féle fajtából van "összemixelve" .De megértem azokat is akik fajtiszta kutyát választanak.:)De az én tapasztalatom szerint a fajtatiszta kutyákkal sokkal több a baj...dehát ízlések és pofonok:P
2010. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Én a kedvenc fajtám jelleméért rajongok,ezt egyetlen más kutyában sem találtam meg,lehet akár keverék vagy FAJTAtiszta.
2010. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
86%
Számomra azért jobb a fajtiszta kutya, mert igencsak elszomorodnék, ha a kutyám elkezdene nyávogni, vagy kitárná a szárnyait és elrepülne. :(
2010. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
62%
Én azért veszek fajtatiszta kutyát mert én sportoltni, tenyészteni, kiállításozni akarok vele, ezen kívül beleszerettem egy meghatározott kinézetbe és viselkedésbe. És én nem azért akarok kutyát hogy kevesebb gond legyen vele, ne kelljen érte fizetni, tehát az nálam nem érv amit írtál. Egy jó helyről hozott fajtatiszta kutya semmivel sem betegesebb mint egy keverék. Törődni pedig minden kutyával kell. Aki azért akar keveréket mert azzal kevesebb a gond, akkor annak nem való kutya. Amúgy pedig a kedvenc fajtám alig kerül pénzbe, és az emberek lenézik az utcán hogy hű biztos valami krocskeverék, pedig csak egy magyar kutya. Ennyit arról hogy azért vettem hogy felvághassak vele. Gondod van ezzel?
2010. aug. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
28%

22:36-nak

senki nem kritizálta azokat akik valaha is tartottak vagy esetleg tartanak fajtatiszta kutyát. az már más hogy te magadra vetted. sajnos tény hogy sok embernek csak divatkellék a kutya vagy nagyzoláshoz kell.

2010. aug. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!