Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 2 éves vizslánk nagyon...

A 2 éves vizslánk nagyon gyenge, fáradékony és gyakran nehezen veszi levegőt, és öklendezni próbál. A közérzete rendben van, vidám, játékos és rendesen eszik is. Az orvos nem tudta megállapítani pontosan, mert látszatra semmi baja. Mi lehet vele?

Figyelt kérdés
Azt hittük, hogy a melegre érzékeny, és csak nem tudja lehűteni magát, mert többször is rosszul lett a nagy melegben. Mostanra már napjában sokszor is fulladozik, mintha alig kapna levegőt, akkor is mikor hűvös van. Az orvos szerint valami szív vagy tüdőrendellenessége lehet, vagy csak nagyon érzékeny a melegre. De tavaly nyáron semmi baja sem volt. még csak 2 éves lesz és eddig majd szétrobbant az energiától, egész nap csak futott, mint minden vizsla. Most is csinálná ezt, csak nem bírja.Nagyon aggasztó, mert egyre gyengébbnek tűnik, és nem tudjuk mitől.
2010. aug. 4. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Ki szokta köpni a szőrgombócot? Ez minden kutya megteszi, de füvet kell ennie hozzá. Még a macskák is felöklendezik.
2010. aug. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nézessétek meg másik dokival, valami állatkórházban, ahol van felszerelése a dokiknak, nem csak találgat
2010. aug. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

légcsőszűkület?előjöhet melegben.


egyébként locsoljátok le naponta többször vízzel.

2010. aug. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BlacktigerXXX ***** válasza:
Így van! Rendes szakemberhez vidd, ne tippmixbajnokhoz. Én a rotit napi 5x 6x locsolom le, meg ha bemegy ugatni a kádat akkor berakom pancsolni.
2010. aug. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 BlacktigerXXX ***** válasza:
hozzáteszem próbálkozz megdobni egy kis vitaminbombával, hátha hiánya van valamiből.
2010. aug. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos mi itt nem leszünk okosabbak egy orvosnál sem. Lehet légycsőszűkület ahogy előttem írták, lehetnek tüdő- és szívproblémák, akár allergia is. A helyedben biztosan megnézetném egy másik orvossal is, még a legjobb orvos is tévedhet néha, ezért sosem árt duplán ellenőrizni, ha komoly gond van.
2010. aug. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vigyétek el az Állatorvos Tudományi Egyetemre. Na ott úgy kivizsgálják, hogy biztos kiderül, mi a baja a kutyusnak. Az egyetemen vannak a legkorszerűbb, legmodernebb felszereleséek (röntgen...stb) és a leglelkesebb orvosok. Ott vannak az idősebb tapasztalt állatdokik és a frissen végzett feltörekvő gyakornokok. Remek csapat. Én csak ajánlani tudom, mert az én kutyusomnak is volt egy "rejtélyes" betegsége, amit több állatrvos is félre diagnosztizált, kivéve az Állatorvos Tudományi E.-en. Ott másfél órán keresztül vizsgálták a kutyám, meglett a helyes diagnózis és a kutyám meggyógyult. Viszon nem lesz olcsó, de részemről nagyon is megéri.
2010. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy kullancsot kapott? Sajnos ez bárhol és bármikor megtörténhet.
2010. aug. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, el fogom vinni egy másik orvoshoz. Egyébként érdekes, hogy eldobom a labdáját 3-4 alkalommal, és teljesen kimerül, rá 5 percre meg már megint hozza, hogy játszunk tovább.
2010. aug. 6. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!