Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf etetéshez hentesnél is...

Barf etetéshez hentesnél is lehet húst venni?

Figyelt kérdés
Miben más egy barf bolt kínálata?
2020. aug. 18. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet.

A barf boltokban emberi fogyasztásra nem alkalmas, nem olyan szigorúan bevizsgált húsokat árulnak, általában azok a húsok a vágóhídon már nem mennek tovább még egy ellenőrzésen, mint amik az emberi boltok polcaira kerülnek, mert leesik, mert nem szép vagy mert egyszerűen nyesedék hús. A barf boltos húsok előnye, hogy pont ezért olcsóbbak, illetve sokszor frissebbek, a vágóhidakról azonnal a boltokba kerülnek, hátrányuk, hogy kevésbé ellenőrzöttek és általában nem olyan szépek, bár ez utóbbi a kutya szempontjából mindegy, sőt kifejezetten jó néha mócsingosabb, inasabb húsokat adni.

A kínálat leginkább abban tér el, hogy ott nagyrészt nyesedéket, darált húsokat, fejhúst, az állatnak olyan részeit lehet kapni, amit emberi fogyasztásra amúgy sem szoktak adni (pl. gége, tőgy, lép, fej is sok helyen van, amit ugye sima hentesnél nehezebb beszerezni). Én egyébként pont ezért is szeretek barf boltban vásárolni, ott mindent egybe meg tudok venni, ami kell, a színhús adagon felül, változatos belsőségek, csontos húsok, szárított szőrös dolgok, mint mondjuk a nyúlfül, ezeket hentesnél nem tudnám beszerezni, sőt a legtöbb barf bolt már kiegészítőket is árul.

Ettől függetlenül a barf boltos húsok is biztonsággal adhatóak kutyának, persze át kell nézni, volt barfos csoportban, aki fekélyes, gennyes húst talált, azt nyilván nem szabad a kutyának sem odaadni, de ez nagyon ritka, mi 2 éve barfozunk, általában innen vásárolt húsokat kap a kutya, sosem volt még problémánk, ellenben olyan már előfordult, hogy hipermarketben olyan húst vettem, aminek olyan szaga volt, hogy a kutyának se kellett, pedig a papír szerint még 2 napig jó volt a szavatossága...


Ha nincs a közeledben barf bolt akkor is érdemes a hentessel beszélni, hogy neked ilyen célra ilyen fajta húsok kellenének, hátha tud szerezni neked ahhoz hasonló nyesedékeket, illetve belsőségeket, egyrészt valószínűleg olcsóbban is jössz ki (bolti áron már a marhahús is elég brutális áron van egy közepes vagy nagytestű kutyának, és akkor a szarvas, bárány, nyúl még szóba sem került), másrészt meg tényleg teljesen felesleges a kutyát a legszebb színhússal etetni, mert semmi előnye nem származik belőle.

2020. aug. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Én mindig hentesnél vásárolok. Barfboltban párszor vettem. Büdös volt a hús mindig. Nem ette meg a kutya.
2020. aug. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló! Tudnál ajánlani olyan barf boltot, ahonnan Pest megyébe kiszállítanak és nem olyan áron, hogy a kedvezményes barf árakat felvigye a száll.ktg.? Esetleg x összeg fölött ingyenes szállítás?


Nekünk jó ismerősünk a hentes,eszembe sem jutott máshonnan beszerezni a hús termékeket, de sajnos ma már többszöri csalódás után úgy látom, hiába drágának gondoltam eddig a barf boltokat, azért megpróbálkoznék inkább azzal.


Azért azt hagy kérdezzem már meg a többiektől is, hogy a farhát darálása tényleg olyan teljesíthetetlen kérés egy hentesnél?


Persze a többi csalódással tisztában vagyok, hogy jogos. 2 hónap alatt egyszer tudtam ott disznófület venni, pedig tudta, hogy mennyire szeretnék...stb.


Bocsi, hogy ide jöttem a saját kínommal,de itt szinte mindenki ufónak tekint, hogy a legjobbat szeretném a Kicsikémnek. Hátha itt nem néznek ki.

2020. szept. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as!

Sajnos nem tudok ilyen barf boltot ajánlani, mivel a húsokat csak fagyasztva szállítják, ezért különleges eljárással, kifejezetten erre alkalmas kocsiban vagy hűtőládákban tudják házhoz vinni, ami elég költséges, főleg ha sokat rendelsz, így a szállítási költség egyenes arányossággal növekszik a rendelt mennyiséggel. Ha nem megoldható, hogy rendszeresen eljárj barf boltba, akkor szerintem személyes átvétellel állítass össze egy nagyobb adagot (ha ezt tudod utána tárolni), ilyen ingyenes személyes átvételre az ebarf.hu-n is van lehetőség, illetve a Barf Soroksár boltban is, csak ott telefonon kell velük előre egyeztetni. Mióta van a kutyának egy külön fagyasztója (igen, vettünk a kutya kajájának egy külön fagyót, szóval teljesen megértem milyen érzés, amikor elvakult kutyásnak néznek :D), mi azt szoktuk, hogy egyeztetünk a soroksári barfshoppal, hogy miből mennyit szeretnénk, mikor mennénk érte és azt a megbeszélt időpontra összekészítik nekünk. Ez azért is nagyon jó, mert nekünk is elég messze van, nem érné meg hetente odamenni, ráadásul így nincs olyan, hogy amire szükségünk lenne az éppen pont elfogyott. Barfshopok közül én egyébként is a soroksárit ajánlom, szerintem ár/érték arányban ők a legjobbak, a Fanni's barfshop rettenetesen túlárazott, az ebarfnak pedig sok nagyon silány minőségű terméke is van (pl. a darálthús kockák).

Egyáltalán nem kötekedésből kérdezem, de miért adod darálva a farhátat? Illetve a másik, hogy azt ugye tudod, hogy disznót nyersen nem szabad adni? (tudom, sok barfos vesz csontkocsonyához disznó alkatrészeket is, szóval ezt inkább csak azért, hogy véletlenül se gondolja senki, hogy nyersen lehet adni disznót, mert az álveszettség hiába nagyon-nagyon ritka, attól még gyógyíthatatlan, így jobb inkább túl elővigyázatosnak lenni szerintem, minthogy baj legyen).


Remélem, hogy azért valamennyire tudtam segíteni :)

2020. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm, hogy írtál és remélem a Kérdezőt nem zavarja, hogy ide írtam.


Disznófület 20 percig előfőzöm, vagyis kb.félig meg. Elvileg 10 perc forró víz is elég lenne, hogy az esetleges baktériumok elpusztuljanak. Úgyhogy igen vadat és sertést nem szabad nyersen.


Őszintén szólva félünk egyben csontot adni, pénteken lesz 4 hónapos, viszont már 20kg. A napokban a kert végéből elő szokott vadászni ilyen régi állat fej darabokat, olyan fél fejeket képzelj és szaladva hozza, rágcsálja boldogan. Így ma lesz a napja, hogy felülkerekedem a féltésemen és felügyelettel jó húsos csirkefarhátat fog kapni ebédre.


Ez esetben írhatsz még szállításos megbízható barf boltot is,mert Nekem elmenni érte még macerásabb. Ez lehet a Kérdezőnek is jól jönne, további tapasztalat.


Egy kérdésem lenne még. Ezen az oldalon lévő számítások közül (a mennyiségek bekezdésben) szerinted melyik szerint járjak el az adagokat illetően?:

[link]

Mert hiába ismerem a fajtajellemzőket, az Apja is nagyobb volt a standard-nél és Ő valószínűleg még nagyobb lesz. Így most 3 különböző napi értékem van. Előre is köszi és az eddigieket is!:)

2020. szept. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vettem/kértem ma 3 kg húsos farhátat. Ehhez képest 3 db volt az egészben a többi nyaka és egy csomó fej. Ezt így szokták?

Ráadásul a farhátat szépen fogtam úgy ette meg, a nyaknál meg egy pillanatra elengedtem és lenyelte egyben az egészet. Úgyhogy most aggódom...

2020. szept. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal jobb ha az aktuális súlyával számolsz és annak az x százalékát adod a korától függően (mondjuk most 4 hónaposan 6-8%-ot), mert fajtatiszta kutya esetén is azért elég nagy eltérések vannak felnőtt korban. Illetve fontos, hogy ez ugyanúgy, mint a tápoknál csak egy javaslat, úgyis a kutyád alkatán fogod látni, hogy mennyire van szüksége, az a lényeg, hogy ne legyen se túl sovány, se túl testes, kölyöknél mindenképp jobb, ha kicsit vékonyabb (nem kórosan!), mert az kevésbé terheli az ízületeket. De egyébként nagyon függ a hús típusától is, a fehér sovány húsokból általában több kell, a zsírosabb vörös húsokból meg kevesebb. Az én 2 éves, nagy testű, nagy mozgásigényű, fogyásra hajlamos kutyám nyúlból mondjuk meg kell egyen 6%-ot, kacsacomból elég neki a 2%, hogy jól nézzen ki, szóval tényleg nagyon változó, ki kell tapasztalni.


Én a soroksári barfboltban még sosem tapasztaltam ilyet, pedig sokszor veszek farhátat, az előfordult már, hogy a nyak is rajta volt néhányon, de fej még sosem volt a csomagban, általában nagyon szép, húsos farhátak szoktak lenni a csomagban, a nyak is tényleg csak elvétve kerül bele. Fanni's barfshopban szintén, ott nekünk mellcsonttal volt problémánk, az összesen rajta hagyták a szárnytőcsontot, ami mivel tartócsont nem szívesen adom a kutyának és piszok macera volt leoperálni a mellcsontokról. Olyan is előfordult már Soroksáron, hogy a lazacnyesire nekünk azt mondták, hogy filézett, de tele volt szálkával, szóltunk, elnézést kértek, nekik is új termék volt, nem ismerték még, ezért nem is tudták, hogy bizony szálkás. Viszont az tényleg felháborító, hogy farhát helyett fej van a csomagban, ezért szerintem mindenképp szólj, nekünk tényleg csak jó tapasztalatunk van a soroksáriakkal, rendesek, segítőkészek, főleg a férfi eladó. Azért is szólnak mindig, hogy az olcsóbb fejhúsos nyesikben (marha, szarvas) sok a faggyúsabb, inasabb hús, a drágább nyesi az, ami szinte csak színhús, így nem ér készületlenül, amikor órákig kell aprítanom az olcsóbb nyesit :D


A nyak miatt ne aggódj nagyon, ilyen előfordul, egy 20kg-os kutya ha nem teljesen kezdő meg fogja tudni emészteni. Ez alapján viszont azért a fejet (lehet, hogy a többi nyakat is), csak klopfolva adnám a biztonság kedvéért, a fej viszonylag erősebb csontnak számít amúgy is, azzal érdemes addig várni, amíg már szépen emészti a többi csontot, előnye viszont, hogy a benne lévő agy és szem tele van vitaminnal. A csirkenyak apró kis csontjai egyáltalán nem számítanak veszélyesnek. Az viszont tök, jó hogy a farhátat szépen eszi, megrágja, hosszútávon nagyon fontos, hogy tudjon rágni így maradnak épek, egészségesek a fogai.


A sertést nemcsak a baktériumok miatt nem szabad nyersen adni, hanem a már említett álveszettség/aujeszky-betegség miatt ( [link] szóval azt csak alapos hőkezelés után szabad adni a kutyának. A vadhúsnál más a helyzet, ott a különböző belső élősködők, férgek miatt nem szabad azonnal nyersen adni a kutyának a húst, viszont ezek két hét fagyasztás után elpusztulnak, így - a vaddisznó kivételével! - két hét fagyasztás után biztonsággal adható vadhús is, én például sokszor etetek szarvassal is.

2020. szept. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon rendes vagy, hogy ennyit foglalkozol a problémámmal! A kérdést szétoffoltam kicsit,de az nyugat, hogy legalább már választ kapott a Kérdező.:)


Sajnos azért aggódom,mert ez az első eset volt, hogy értékelhető mennyiségű csontos húst kapott. Tudod írtam, hogy tegnap emelkedtem felül a féltésemen, előtte nap még daráltatni szerettem volna. De amennyi bátorságot összeszedtem az Ő érdekében,az most teljesen el is szállt. Azóta nem ürített csak most az előbb. Pedig délután etettem Vele tököt és a vacsi is lazább volt. Reggeli után egy egész őszibarackot adtam. Nem tudom mit tehetnék még, hogy a mai többi ürítés is gondmentes legyen... Mert ebben a reggeli ürítésben volt csont, szerencsére csak a belsejében, de még szerintem ez a farhát egy része volt. Szóval ezt a mai napot még szétaggódom.:)


Párom sem partner a Barfban, extrán félti, pláne mivel egy "okos" állatorvos egyenesen azt mondta, hogy tilos csontot adni. Én meg szerinte nem vagyok állatorvos, persze nem is... Ráadásul ha emiatt valami baja lenne a Kicsikémnek... tehát nem erőltetem a szándékot.


Úgyhogy néztem ki egy újabb szintén szép összetevőjű de már hidegen sajtolt tápot. Mellé pedig a sok extra,ami eddig is volt (zöldségek, gyümölcsök, vitaminkészítmény izületre-csontra, tojás és héj, marhabőr rágókák, szárított nyuszifül, abált disznófül és egyéb biztonságos ötletek is jöhetnek:)). Aztán emellé majd tartunk húsos porcos napokat. Talán ha nagyobb lesz újra próbálkozunk.

Amiben még jól jönne ötlet, milyen olyan nagyobb csontokat vásároljak, amit nem bír megenni, de rágódik rajta egy darabig?

Mégegyszer köszönök mindent!!

2020. szept. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!