Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cocker spániel gondom van,...

SchA kérdése:

Cocker spániel gondom van, nagyon harap mindig 10hetes.Mit tegyek?

Figyelt kérdés
10hetes arany szuka kutyusum van. 4 hete van nálunk.Nagyon harap szinte állandóan! Ha rászolok vissza ugat, kipróbáltam már mindent amit olvastam, elkaptam a grabancát, vissza ugattam ,hátat forditottam és nem foglalkoztam vele pár percig ,játékot adok neki hogy azt harapja de semmi nem segít!amikor az ágyon fekszik oldalra dölve elkezd magába morogni meg ugatni és kapar.Van amikor neki megy a lábamnak és hiába a NEM! Semmi nem használ.Sok kutyust felneveltem és mindegyik normális volt/lett.Spánielem még nem volt így nemtudom ez mennyire "normális" illetve kinövi e.Sok videót néztem a neten az alapján azt gondolom hogy ezek ilyenek...

2020. aug. 18. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Talán nem kellett volna túl korán elválasztani az anyjától és akkor rendesen kifejlődött volna az idegrendszere.
2020. aug. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Hát igen, 6 hetesen elég korán el lett választva, bár ez nem feltétlenül indokolja a harapást. Sajnos sok spániellel kapcsolatban hallottam már erről a gondról, de nem hiszem, hogy ne lenne lenevelhető erről. Kinőni nem fogja, erről sajnos Neked kell lenevelned. Nagyon sokat kell vele foglalkoznod, menj vele kutyaiskolába, kutyaoviba már most elkezdhetsz vele járni, ott sok jó tanácsot is kaphatsz.
2020. aug. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 drunkyby válasza:
33%

Ha olyan dolgokat harap amiket nem szabadna(szék lába stb..) akkor chilivel ez lehet chilicsepp be kell kenni!

Az én kutyám is ilyen kis agresszív volt de Te ezesetben ha rossz hiába szólsz rá, zárd be valahova kis időre, így megtanulja, hogy ha rossz bünti van! Hajrá!

2020. aug. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Foglalkozni vele, tanítani, képezni, sokat, sokat, pozitív visszajelzésekkel, jutifalatokkal. Ha megtanul engedelmeskedni a parancsaidnak, megtanulja, hogy Te vagy a főnök, tekintélyed lesz előtte, és le fog szokni arról, hogy megmorogjon vagy megharapjon. Már most elkezdhetsz neki egyszerű dolgokat tanítani. És kutyaiskola.
2020. aug. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
nekünk anno azt mondta az állatorvos, amikor a 6 hetes oltáson a kutyi kapott a keze után, hogy ceruzával az orrára kell "koppintani", amikor harapdál vagy kap a kezünk után... nekünk enélkül is leszokott róla.
2020. aug. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Ajánlanék egy kutya ovit,utána kutya sulit.Ha magadtól nem tudod hogyan old meg a gondot sajnos szükség lesz egy kutya oktató segítségére. Most még nem fáj, de pár hét múlva erősebbek lesznek azok a fogak és jobban szorít majd a kis állkapocs.


Egyébként..minden kiskutya harap. Tulajdonképpen mindent, nekik nincs kezük amivel tapogathatnának mindent. Egymást is harapdálják játékból is. Ha nagyon harap és nem tudod leállítani vékony hangon sikkants fel mint egy kutya. Abba fogja hagyni, az azt jelenti, hogy túl messzire mentél és fájdalmat okozott neked. Többnyire bejön.

Nyomj a szájába a kezed helyett játékot, foglald le mással és ne hagyd, hogy csinálja.Akkor se, ha épp nem fáj a harapás, egyáltalán ne érjen fog a kézhez, ezt szokja meg.


De a kutya sulit mindenképp nyomjátok, elfoglaltságnak is jó. :D

2020. aug. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon korán lett elválasztva. Ennyi idős korában még szocializálódnia kéne a testvéreivel, anyjával, hogy megtanulja az alap dolgokat, amikkel később az emberek is nevelik majd. Nem tudom, hogy ki volt az a marha, aki odaadott egy 6 hetes kiskutyát, de biztos nem tenyésztő volt. Ilyen korban még más kutyák társaságára van szüksége.

Tehát röviden, ez így nem normális.

Nekem is spánielem van, kiskorában nagyon harapdálós volt, de kinőtte és lehetett is kontrollálni. Amiket az előzők mondtak, azokkal tudsz próbálkozni.

2020. aug. 19. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Az én bichonom is nagyon harapdálós volt. Majd kinövi.

Amíg nem váltja le a fogait addig nehéz lesz.

Sokat kell vele foglalkozni. Nem fog egyik hétről a másikra megváltozni és megtanulni mi az a "nem"

Talán próbáld jobban fárasztani. Ha harap akkor fogj egy játékot vagy zoknit, hogy azt rágja ne a kezed (kötélhúzós játékra gondolok el is dobhatod hátha visszahozza)

Idővel meg majd a gyengéd harapást is megtanulja.

De ne várd, hogy valamelyik teknika pár kipróbálásra működjön.

2020. aug. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Pont ezért kellett volna minimum 8, de akár 10-12 hetes koráig az anyja és testvérei között tartani. Ott tanulja meg, hogy hol van a határ játék és durvulás között.
2020. aug. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Állatkínzásnak minősül 6 hetesen elválasztani egy kutyát! Ezek után nem csoda, hogy képtelen vagy szocializálni és nevelni!


Tiltsd le, tanítsd meg a gátolt harapásra! Ha pedig ez sem megy, inkább keress neki egy jobb gazdát! Az ilyen ember, aki szaporítókat támogat, aki állatkínzást követ el, nem való gazdának.

2020. aug. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!