Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cocker spániel gondom van,...

SchA kérdése:

Cocker spániel gondom van, nagyon harap mindig 10hetes.Mit tegyek?

Figyelt kérdés
10hetes arany szuka kutyusum van. 4 hete van nálunk.Nagyon harap szinte állandóan! Ha rászolok vissza ugat, kipróbáltam már mindent amit olvastam, elkaptam a grabancát, vissza ugattam ,hátat forditottam és nem foglalkoztam vele pár percig ,játékot adok neki hogy azt harapja de semmi nem segít!amikor az ágyon fekszik oldalra dölve elkezd magába morogni meg ugatni és kapar.Van amikor neki megy a lábamnak és hiába a NEM! Semmi nem használ.Sok kutyust felneveltem és mindegyik normális volt/lett.Spánielem még nem volt így nemtudom ez mennyire "normális" illetve kinövi e.Sok videót néztem a neten az alapján azt gondolom hogy ezek ilyenek...

2020. aug. 18. 22:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
45%

Azért túlzásokba sem kell esni.

Már nála van, késő lenne vissza vinni az anyjának. Megtörtént a gond. Innen csak javítani kell rajta és nem még többet okozni.


Sok állatvédő balfék arra nem gondol, hogy a rengeteg állatot már nincs hova oda adni,nem kell senkinek még kiskutya sem,tele van velük a menhely..

'keress neki jobb gazdát'.

Nyílván ahelyett, hogy megoldaná a gondot és kutya iskolába vinné szabaduljon meg tőle, nem? Még egy had menjen az utcára, vagy 'jobb' gazdához aki majd szintén nem viszi kutya iskolába.


Az ilyen agyamentek a másik szükségtelen véglet.

Az embereknek nem megszabadulni kell a kutyáiktól, ha valami nem az előírtak szerint megy. Hanem szakemberhez fordulni >> kutya iskola. Mindegy mit rontassz el, nem szabadulhatsz meg csak így a felelősség alól amit vállaltál.

6 hetesen nem állatkínzás elhozni, csak egyszerűen felesleges. Szüksége van a kutyának az anyjára még. Pont.

Semmi bele beszélés vagy kifogás nem kell köré. Otthagyod, 2-4 hét múlva is a te kutyád lesz, ha lefoglaltad és fizetsz érte.

Ugyan így harapdálhatna attól még, hogy korán hozta. Mert kölyök. Kutya iskola és sok foglalkozás! Ennyi a megoldás.

2020. aug. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
27%

Utolsó, igen, ez ám a jó felfogás... Megtörtént a baj, most már úgy is mindegy! Állatkínzás? Már mindegy, túl vannak rajta, ne legyen következménye! Szép is lenne, ha ezt a felelőtlen, ostoba felfogást használnánk. Emberölés? Már megtörtént, minek büntetni!


Nem, egy állattartásra alkalmatlan ember ne tartson kutyát!

2020. aug. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem egy emberöléssel volt egyenlő,hibát követett el, még korán sem késő javítani.


Semmi bűntetésre nincs szükség,egyszerűen tájékoztatni kellene az embereket a kutya tartás szabályairól.Az nem segít, hogy 'hülye vagy ne tarts kutyát'.

És persze korlátozni kellene azt is, hogy kik 'tenyészhetnek' kutyát és kik nem az is egy tudatlan balhere volt aki ilyen korán oda adta a kölyköt. Az olyannak eleve nem is lehetne kiskutyákat sorozat gyártani aki még ennyit sem tud betartani.


Nem megoldás minden kiskutyát lepasszolni akit nem tudnak nevelni vagy nem időben hoztak el. Mert akkor nem egyet, nem kettőt, hanem több milliót adnának le.Aztán meg pattognátok azon is, pedig ti akartátok így. Neem. Meg van a baj, meg kell oldani. Kész. :D

2020. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális amit csinál. Korán lett elválasztva. A tesókkal való bunyó közben tanulják a finom harapást, nála ez kimaradt.


Nem kell lenyomni,orrára ütni, meg grabancot rázni, meg ilyen baromságok. Ha harap, éles hangon visíts fel- meg fog lepődni- és hagyd ott, játék vége. Aztán pár perc múlva újra játék.


Ez nem a kutya hibája, teljesen úgy viselkedik mint egy korán elválasztott kölyök.

2020. aug. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!