Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megevett egy marcipán...

A kutyám megevett egy marcipános tábla csokit, baja lehet tőle?? Kistestű kutya, nagyon féltem, holnap aug.20...

Figyelt kérdés

2020. aug. 19. 21:44
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
91%

#9; Én ebből a cikkből indultam ki, ugyanis nálunk sincs ügyelet (és nem jól emlékeztem, itt is csak egyet írnak):

[link]


Nekem még szerencsére nem volt rá szükségem, de egy ismerősöm kutyusa emiatt pusztult el. Senki nem vette fel neki hajnalban a telefont. Pedig a szomszédos megyéket is körbehívta. Elindult vele Pestre, de a kutyus csak félútig bírta. Bélelzáródás, ha lett volna ügyelet, műthető lett volna.

2020. aug. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
84%
21, épp csak beleolvastam, lehet hogy a cikk kifejezetten az állatorvosi rendelőkre érti, az állatkórház megint más, nem egy sima rendelő. Olyanról én sem tudok a környékemen hogy egy rendelőben lenne éjszakai ügyelet, a kórházak viszont mindig nyitva vannak, ők eleve arra vannak berendezkedve hogy ott állandó az ellátás, mert vannak bent fekvő betegeik is akikre nem kapcsolhatják rá éjszakára a villanyt, mindig ott kell lenniük.
2020. aug. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
85%

#22: Nem mindenhol van állatkórház!

Te kivételes helyen élsz, örülj neki szerintem! :)

Ahol van, ott is többnyire csak este 9-10-ig tartanak ügyeletet. :(

2020. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy ebből a szempontból pont szerencsés helyen élek, de azért nem gondoltam hogy ennyire ritka.

Kérdező, merre laksz? Hátha együtt találunk valamit, több szem többet lát.

2020. aug. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Ne varj holnapig!
2020. aug. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Milyen csoki volt? Ét, vagy tej? Esetleg fehércsoki? Az étcsoki a legkárosabb. Hánytatni kell, és sok vizet itatni vele. Meg azt sem árt tudni, ha időben állatorvoshoz kerül, még az sem garancia arra hogy túlélje, ha nagy dózisú teobromint evett meg.

[link]

2020. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Azt mondta telefonba az egyik orvos hogy adjak neki széntablettát. Ö telefonon át tudott segíteni. Figyelni kell, hogy hogy reagál. Taxi plusz ugyeleti dij plusz vizsgalati dij plusz kezelés alaphangon 70-80ezer ft. Hirtelen azt se tudom, mi van. Nem számítottam erre és telefon nincs ugyeleti idoben a korhazban csak szemelyes fogadas. Bp mellett lakom agglomeráció, váci úton lévőt néztem volna ha baj van, most felelőtlen gazdának tűnök, és emiatt családi vita is lesz, mert en hibám h megette, és én felelősségem ha komolyabb baja lesz. Imádkozok , hogy túlélje, nem tudok elindulni így egyedül este 11kor pénz nélkül :(
2020. aug. 19. 22:54
 28/38 anonim ***** válasza:
84%
Adj neki akkor szémtablettát ha azt kavasolták, szerintem semmi komoly baja nem lesz akkora mennyiségtől :)
2020. aug. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
83%
Ez esetben a legtöbb amit tehetsz, hogy megpróbálsz nyugodt maradni, és még hivogatni pár rendelőt, hátha valahol felveszik. Nem tudsz valakitől kölcsönkérni pénzt?
2020. aug. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se! De mint írtam nem mindegy, hogy tej, vagy fekete csoki volt!

"Egy 4kg-os kutya halálos dózisa tehát: 30 gramm fekete csoki, 90 gramm félédes és 270 gramm tejcsokoládé.

Egy 12 kg-os kutya esetében ez az adag: 90 gramm fekete csoki, 270 gramm félédes és 810 gramm tejcsokoládé.

Egy 30kg-os kutya esetében 200 gramm fekete csoki, 600gramm félédes csoki és körülbelül 1700 gramm tejcsokoládé jelenti a halálos dózist."

Meg persze az is számít, hogy hány kilós az a kistermetű kutya?

2020. aug. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!