Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyet válasszak?

Milyet válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kutyát szeretnék venni max 5 év múlva.

Természetesen legelőször a menhelyeket fogjuk át nézni de ha nem találunk hozzánk illő ebet akkor venni szeretnénk.

NEM DIVAT KUTYÁT KERESEK úgyhogy mellőzzük a goldenretriver,tacskó,pitbul...fajtákat. Őrzővédőt szeretnénk így képbe jött a közép ázsiai juhász de még a mudi is tehát erős csontozatú mutatós akár megfélemlítő külsejű kutyát szeretnék(felfelé álló vagy rövid farkú fajtát keresek) aki nem beteges tehát strapabíró, valószínűleg nem vettem tudomást még sok egyedi és csodás fajtáról ezeket szeretném most megtalálni.

(Közepes,nagy vagy óriás termetű kutyát keresek)az utcánkban van egy két fura alak ezért jó lenne ha a házörző szerepet is betöltené.

Eszembe jutott még a kuvasz de nem igazodik a személyiségemhez . Remélem hogy van egy-két jó ötletetek.

Fontos lenne hogy Magyarországról vagy max közeli országban legyen a tenyészet mivel nem nagyon akarom utaztatni szegény állatot. (Nem kezdő gazdi vagyok! Ajánlhattok erősebb "kezet"igénylő kutyákat is!)

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2020. aug. 20. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Én ajánlanám az akitát. Gyönyörű, nagy és emellett nagyon okos, hűséges és kitartó, nagyon jó házörző. De nagyon jól kell kitanítani, sokat kell vele foglalkozni, mert iszonyatosan makacs. De ha van rá időd és türelmed szerintem ő az egyik legjobb kutyus.
2020. aug. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Szereted a nyáladzó, nyomott orrú kutyákat?

Mert akkor Cane Corso vagy Boxer.

2020. aug. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2válaszadó. Nem általánosítok kutyák terén mivel nyomott orrú kutyákból is van gyönyörű és kevésbé szép is. A cane corso egy nagyon jó tipp . Köszönöm.:)
2020. aug. 20. 09:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sarplaninac vagy Kaukázusi
2020. aug. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Thunderfairy ***** válasza:
57%
Német juhász, rottweiler vagy doberman? Ezek örző védő fajták, a rendőrségen is a leginkább használatban lévő fajták a kutyás alakulatoknál. Ez csak egy segítő szándékú komment most mert komolyabb ismeretem nincs a fajtákról.
2020. aug. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a beauceront javasolnám, ritka fajta, nincs túltenyésztve, ezért jó idegrendszerű, mentálisan nagy teherbírású, kiváló munkakutyák. Küllemre kicsit hasonlít a rottweilerre, de sokkal agilisebb, jobb ösztönű kutya. Van Magyarországon is tenyésztő, aki dolgozik is velük, itt találsz infót a fajtáról és a tenyésztőről: [link] a kennel fb oldala: [link] Az egyetlen szempont, aminek nem felel meg, hogy nekik hosszú a farkuk.

Még jó lehet az orosz fekete terrier is, ők is nagyon értelmes, jó ösztönű kutyák, nekik a farkukat is csonkolják általában, viszont közel sincs annyira "tekintélyt parancsoló" külsejük és ha jól vettem ki ez is fontos lenne.

Esetleg még a groenendael-t is meg lehetne nézni, a hazai állományról nincsenek túl jó véleménnyel a munkakutyás körökben, mert sok tenyésztő itt is inkább a küllem vonalon indult el, hogy minél nagyobb, minél puhább, fényesebb szőrű kutyáik legyenek, de a flaming drakness kennelt jó szívvel ajánlom, ott a tenyésztő nagyon komolyan dolgozik a kutyáival, nyilván világbajnokságokra nem fog kijutni velük, azoknak a kutyáknak a munkája sosem lesz olyan, mint egy malinak, de ha nem az IGP3 vb megnyerése a cél, akkor a te szempontjaidnak ideális lenne, azért ebben a kennelben is jó idegrendszerű, jó ösztönű kutyák vannak. Csak hát a farkuk nekik is hosszú :(

Viszont ha "ijesztő" kutyát keresel akkor a legjobb választás szerintem is a cane corso, kevés kutyának van ennyire "ördögi" megjelenése (senki ne értse rosszul, én is gyönyörűnek tartom őket, de az szerintem vitathatatlan, hogy azoknak a kutyáknak van egyfajta fellépésük), viszont jól meg kell nézni, hogy honnan hozod, sok magyar tenyésztőnek nagyon lomha, nagyon zömök, nehézkesen mozgó kutyái vannak, viszont az egyik barfos csoportba van két gyönyörű, csupaizom corso (ha belépsz vagy benne vagy esetleg a B.A.R.F. elvek az alapoktól fb csoportba ezen a linken eléred őket: [link] ) szerintem akár velük is érdemes lenne felvenni a kapcsolatot, hogy honnan vannak a kutyáik.

Tudom, hogy zömében inkább juhászkutyákat ajánlottam, amik kicsit messzebb állnak a KÁJ, corso vonaltól, küllemben, habitusban is, de azért szerintem ezeknek a kutyáknak is megvan az a fellépése, kiállása, amire neked szükséged lenne, másrészt meg én kifejezetten szeretem ezeknek a kutyáknak a munkaorientáltságát, alapvetően engedelmes, megfelelni vágyó kutyák, nem olyan önállóak, mint mondjuk egy KÁJ, de ugyanúgy erős bennük az őrző-védő ösztön, csak pont a gazdára hangoltságuk miatt könnyebb kikapcsolni őket, szóval szerintem érdemes lenne ezeknek is utána nézni.


Mielőtt a kanapéállatvédők a torkomnak esnek: nem támogatom a fül- vagy farokcsonkítást, tudom, hogy itthon nem is legális, szerintem teljesen joggal, de a kérdező a leírásban kitért arra, hogy ő ilyen küllemű kutyát keres, ezért említettem, hogy az orosz fekete terriernek is általában vágják a farkát, ahogyan egyébként a KÁJ-nak, vagy a corsonak is, szerintem az meg a kérdező dolga, hogy akar-e olyan orvost keresni, aki megcsinálja itthon.

2020. aug. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!