Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak vágatlan farkú boxerekkel?

Figyelt kérdés
Elsősorban boxer tulajdonosoktól szeretnék válaszokat kapni. Kinéztünk egy kiskutyát, úgy néz ki el is hozzuk hétvégén, de neki nincs vágva a farka, kicsit félek, mert volt egy boxerünk régebben, akinek vágva volt, és amikor örült nekünk az egész kutya csóvált, ha lett volna mögötte egy hosszú farok, mindent szét vert volna vele... És rossz tapasztalat is van, egyik ismerősömnek vágatlan farkú volt, állandóan sebes lett, beköpte a légy, hiába kötözték, leszedte, és sokszor kellett műteni. Szeretném ezt elkerülni. Mit csináljak? Megértő emberek tanácsait kérem, nem elvakúlt állatvédők kioktatását! köszönöm
2010. aug. 5. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez igazából idővel el fog dőlni. Ilyen korban már csak akkor vágasd ha tényleg muszáj. Tehát ha nem veri le, nincs vele probléma,akkor szerintem igazából nem kell.
2010. aug. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megfogja tanulni, hogy ne csapjkodjon vele észnélkül, mert fájni fog.

A legyek által beköpés meg a gazda hibája, millio féle szer van amit rá lehet spriccelni hogy a légy a közelébe ne jöjjön.

2010. aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én boximnak meg a spanimnak sincs semmi bajuk, egyiknek sincs vágva a farka. Az elején mindent levertek, de már megtanulták és így semmit nem vernek már le.

Nem is sebes a farkuk.

És lakásban vannak tartva, szóval ott kicsit nagyobb lenne az esély a leverésekre. De már semmi gond.

Idővel megtanulja.

2010. aug. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor jó helyen járok:)

nekünk van mind2:) a szuka vágott farkú, a kan eredeti, hosszú farkú:)

szóval nem tudom az ismerőseidnél mi lehetett a baj, de nekünk a hosszú farokkal semmi gondunk nem volt.ha valamit összetörtek, az nem a farok miatt volt, hanem mert beleromboltak a szobrok és a cserepek közé:)

ha örül, és általában nagyon virgonc, tényleg tud egy kicsit ütni vele, de semmi sérülés vagy ilyesmi.

és hidd el, nekünk nagyon sokszor megnézik, hogy hosszú farkú:) sokaknak tetszik, különlegesnek találják.és mivel a füle sincs vágva, ezért sokkal édesebb az egész kutya, persze a kis dundi szukánk ici pici farka is jár ide-oda ha boldog:)

nekünk egyszer még az "életét" is megmentette, mert futni akartunk este a parkban, amikor hirtelen a szuka elszaladt, és ő is megindult volna a nagy útnak ha nem tudjuk elkapni a farkánál fogva:)

szerencsére a másiknak sem lett baja, de ő fiatalabb volt valamivel.

abszolút előnyösebb helyzetben van a hosszú farokkal, mert sokkal "ügyesebben mozog".értem ezalatt, hogy jobb az egyensúlyérzéke, ügyesebben meg tud fordulni (hirtelen futás közben könnyebben vált irányt), és hát jobban is látszik rajta ha boldog, hisz égnek áll mindene:)

persze a szuka ezért egész testével beleveti magát, így nem is vesszük észre a farok hiányt.

plusz már nem is annyira divat, hogy vágják nekik, és véleményem szerint nem egy pitbull hogy a "biztonság kedvéért" levágassuk.

amúgy találkoztunk olyan boxer gazdival, akinek a kis kanjának vágott farka volt.de rosszul sikerült, és még 6hónaposan is állandó küzdelem volt nekik, mivel ülésnél fájt neki, vérzett, stb.

persze ez nem általánosítható.

és mielőtt megint valami okoskodó lehurrogna, vagy leoffolna, ezek saját tapasztalatok és én a természetes kinézetük mellett vagyok, már csak azért is, mert nem egyszer találkoztunk parkokban emberekkel, akik külön megkértek minket, hogy kössük meg a "vérengző vadállatainkat" nehogy megöljenek valami kutyát:)

szóval az emberi butaságra még rátesz egy lapáttal ha vágva van a farok és a fül, ígyis állandó magyarázkodás, hogy a mellettünk kullogó 2kis boxos nem harcikutya!

persze nem elhanyagolható hogy a vágott farkú és fülü (pl kan) boxer sokkal büszkébb, markánsabb kiállású, de ez a hobbi boxeresekre nem is annyira vonatkozik.

mindkettőt imádjuk, mindegyik egyéniség, nem tudnám őket máshogy elképzelni:)

szívesen mutatnék képet is de nem tudom hogy lehet-e ide feltölteni:)

csak gratulálni tudok a boxerhez, a legédesebb és legaranyosabb családi (és SPORT!!) kutya:))

persze mindenkinek a maga kutyája a legszebb, de ha lehet egy utolső megjegyzésem: 2-t ne vállaljatok:) csodálatos dolgokat mutathatnak, de a kár amit okozni tudnak együtt, arra nem elég egy szerény magyar fizetés:)

2010. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ha udvaron tartanád később, akkor tudok javasolni egy olcsó megoldást a rovarok ellen.

nekünk a nyári melegek miatt a kennelben a legyek megültek, és a szőrzetükön is gyakran melegedtek, persze nem okoztak sebet.

de befújtuk sima ecetes vízzel,(fejre nem!!) amitől 1-2napig ecetszagúak de a bogarakat távol tartja.

persze hosszú távon nem kényelmes, mert állandóan csinálni kell, és ha már kicsípte a légy a bőr felszínét, akkor már nem szabad, mert tuti csípné.

de evvel a kennel belső falát is kezeltük,és használt.

bár nem érint téged, de ha valaki olvassa, nyugodtan ki lehet próbálni, persze óvatosan!szembe ne kerüljön..

2010. aug. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

persze a killtix vagy hasonló jó minőségű bolhaírtó nyakörv hatását nem helyettesíti!

de abban az 1hónap szünetben nekünk bevállt

2010. aug. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Régebben el sem tudtam képzelni egy boxert hosszú farokkal mert nem láttam, így nekem is vágott farkú boxerem lett.

Azóta találkoztam néhány hosszú farkúval és meg kell mondjam nekem jobban tetszik mint a csonkolt, különben semmi gond nincs vele.

Az előző hozzászólónak képet leggyakrabban a kepfeltoltes.hu oldalra szoktunk feltölteni és a kapott linkeket ide be lehet másolni, pl. így: [link]

[link]

[link]

Hát nem lett volna kár levágni a farkukat? Nagyon helyesek a kis fehér folttal a végén.

2010. aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

köszönöm kedves előző válaszoló:)

sikerült feltöltenem a képeket:)

persze csak ha érdekelnek ;)



[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszi végig néztem a képeket tényleg nagyon szépek.

Én gondolom és remélem hamarosan eljön az az idő amikor már egyáltalán nem lesz divat a farok csonkítása.

És egy idézet egy másik boxeres kérdés egyik hozzászólójától: Gut, besser, Boxer! :).

2010. aug. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, mind hasznos volt számomra!

Külön köszönöm a képeket!:)

Hétfőtől mi is boxer tulajdonosoknak mondhatjuk magunkat:)

2010. aug. 6. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!