Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy rottweilerhez milyen...

Egy rottweilerhez milyen gazdi ajánlott?

Figyelt kérdés
14 évesen úgy volt hogy kapok egy kutyust de mivel kollégiumba mentem letettem erről mert az nem kutyás élet ha csak hétvégente láthatod és szerintem a kutyának se lenne jó. Most hogy vége lett a középiskolának és nem leszek kolis nagyon szeretnék egy rottweiler kutyust tenyésztőtöl vagy egy rottweiler fajta jellegűt menhelyről. Tudom hogy nem első gazdáknak ajánlott de úgy érzem hogy elég fegyelmezett vagyok hozzá és számtalan könyvet elolvastam a témában. Meg szerintem semennyire nem számít de a 16-7 éves kutyusunkat sikerült megtanítani leülni kb 13 éves voltam akkor. Meg nem szeretnék 10-15 évet várni rá hogy elötte egy másik fajta kutyám lesz aki könnyen kezelhető ,hogy megtapasztaljam milyen a kutyás élet. Azon is gondolkodtam hogy akkor ideiglenes befogadó leszek de mi van ha annak a kutyusnak nem sikerül gazdát találni és az is évekig ott lesz nálam. Nem tudom hogy mi legyen vagy mi se. Oltogató kommenteket nem kérek csak olyat aki tud értelmesen megfogalmazni egy vélemény vagy normális tanácsot tud adni.

2020. aug. 21. 11:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%

Egy kölyökkel? Úgy, hogy nincs tapasztalata a neveléssel a kezdetektől fogva? Így születik rengeteg problémás felnőtt egyed, mert nem hiszik el az emberek, hogy okkal nem ajánlottak bizonyos fajták tapasztalatlanoknak.

Akkor már inkább egy könnyebben nevelhető fajtájú kölyköt vegyen, ne egy olyat, ami kifejezetten nehezen kezelhető, nem kezdőnek való. Nem muszáj 10-15 évet várnia, hogy meghaljon a kutya és vegyen egy rotit, mellé is tud, ha már lesz 4-5 évnyi kutyás rutinja (meg persze a helyzete is engedi, de arra sincs garancia, hogy 15 év múlva biztosan belefér). Úgy legalább a szocializálás is könnyebb lesz.

2020. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
33%

9es, tényleg 11-12 éves kutyákat akarsz neki ajánlani?

Szerintem nem 3 évre akar kutyát a kérdező!

2020. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
37%
#11-es. Egy kölyökkel, ha nem jól nevelik, fokozatosan kialakulnak a problémák, ezek korrigálhatók, ha jár vele suliba, foglalkoznak vele. Egy felnőtt kutyánál ez akár másnap is😄 ami ráadásul egy roti esetében tekintélyes mérettel is párosul. Tapasztalat híján én nem javasolnék felnőtt rotit.
2020. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
23%

Vegyel tenyesztotol elonevelt kolyok rotit. Sulival menni fog.


Gondolom nagyon eros vagy. Fontos,h erosebb legyel nala.

2020. aug. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
82%
A kérdező most lépett ki a középiskolából, akár továbbtanul, akár dolgozni kezd, nem ajánlanék neki kölyköt még, csak ha már stabil megélhetése és megtakarítása van hosszú távon. Ha most nem lesz elég ideje a kutyára, azzal egy kölyköt könnyen elront, egy idős, már nem aktív, inkább pihenni vágyó kutya viszont még tudja értékelni.
2020. aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!