Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú a kutyám körme és nem...

Gábor118 kérdése:

Hosszú a kutyám körme és nem engedi levágni. Nagy baj lehet ebből, esetleg letépheti magának?

Figyelt kérdés
Egy máltai selyemszőrű kutyám van 5 éves és eddig nem volt gond a körmével nem tudom hogy lehet e belőle gond ha túl nagyra nő. Nem engedi hogy levágjuk neki a séta meg nem jöhet szóba mert túl sok a kóbor nagykutya a környéken. Attól tartok hogy ha nem vagyok itthon esetleg letépheti magának vagy valami hasonló baj történhet pl felsérti az egyik erét és elvérzik.

2020. aug. 22. 21:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy kocsink nincs és hogy (kisvárosban élek) kimenjek egy buszmegállóhoz felér annyival hogy kimegyek arról a környékről ahol sok a nagykutya. A buszmegállóhoz mire kiérek kb 20 perc
2020. aug. 22. 22:46
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
Vidd el állatorvoshoz,ott levágják a körmét szakszerűen,te ne próbálkozz vele mert ahhoz érteni kell.
2020. aug. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

Az én kutyám is nagyon fél az állatorvostól, ölben kell becipelni a rendelőbe (pedig nem 5kg, hanem 20!), sokszor és sok mindenben dolgoztunk rajta, hogy ne legyen ennyire félős, a legtöbb szituációban már sokat javult is, de az orvos az örök mumus marad, szörnyű kölyökkora volt, ezért iszonyatosan fél attól, hogy bárki bánthatja, az ő értelmezésében meg az állatorvos folyton csak "bántja," minden egyes alkalommal fájdalmat okoz neki, ezért nem is hiszem, hogy ezen már érdemben tudnánk változtatni, bárhogy is próbálkozom.

Viszont mi találtunk egy szuper kozmetikust, akitől egyáltalán nem fél, nagyon nyugodtan tűri, pedig trimmelni kell, alsó hangon 2-3 óra, amíg megcsinálják a szőrét. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem nyugodtan tegyetek egy próbát a kozmetikussal, szóljatok előre, hogy nagyon félős a kutyusod, a kozmetikusok sokszor sokkal türelmesebbek, figyelmesebbek, mint egy állatorvos, az én kutyámhoz az elején vagy fél óráig csak beszéltek, ismerkedtek vele, megvárták, amíg valamennyire megnyugodott és csak akkor kezdtek neki. Ráadásul a kozmetikusnál nincs orvos szag, maximum az asztal emlékeztetheti rá, de egy körömvágáshoz nem is feltétlen kell feltenni, az pikk-pakk megvan és még csak nem is fáj, hosszútávon sem fogja fájdalommal összekötni. Emellett pedig a kozmetikusok szerintem jobban fel is vannak készülve a félős, esetleg agresszív kutyára, jobban tudják kezelni őket, mint a dokik, szóval ha sehogy nem megy otthon szerintem nyugodtan tegyetek vele egy próbát, nekünk nagyon pozitív tapasztalatunk volt vele. És amúgy nem is egy nagy összeg, 1-2.000 forintért még a legmenőbb kozmetikus is megcsinálja nektek a körömvágást.

És a kérdésre is válaszolva igen, sajnos lehet belőle nagy egészségügyi probléma is, ahogy már azt előttem leírták, súlyos esetben amputáció is lehet a vége, ha nagyon elhanyagolt a körme, illetve óvatosan csináljátok ti is, ha mégis megpróbálkoztok vele, a kutya körmének egy részén még vannak erek és ha túl mélyen vágjátok, akkor az nagyon tud vérezni, abból is lehet baj, szóval csak nagyon óvatosan vagy szakszerű segítséget kérve!

2020. aug. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot. Szerintem az lesz hogy elviszem kozmetikushoz de előtte leszögezem hogy nagyon félős és reménykedem hogy nem lesz nagy baj
2020. aug. 22. 23:09
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, ha elviszed levágatni a körmét, mert sajnos igen, lehet baj belőle, egyre nehezebben tud majd járni, végül bele fog nőni a körme vége a talpába, és akkor már egyáltalán nem tud majd járni. Muszáj levágatni.
2020. aug. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
kozmetikus
2020. aug. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
48%

Nézd, én vettem 600 Ft ért, azt hiszem a pennybe egy kutya köröm vágot. De néztem ez egy gyenge kis vacak.

Félretettem évekig.


35 kilós a kutyam.


Hatalmas nagy mackokormei vannak, időnként elvittem az orvoshoz és levágta neki.


Mindig szajkosarral lefogva lett neki levágva, a különben is izuletes labujjairól.


Na, tegnapelőtt eszembe jutott, hogy le kéne neki megint vágni.


Elokaptam azt a kis vackot, és ses simán levágtam neki.


Amikor aludt mélyen, először megfogtam a talpát, hagyta.

Majd a körmét,hagyta.


Egyet levagtam belőle, és ment.

Majd a többit is, és aztán mindegyikből egy picit.

Nagyon szép lett neki


Csak annyit próbálj meg, hogy hagyja e hogy megfogd neki


Ha igen, teis le tudod neki vagni.


Egyébként leragja, betorik, és visszagombolyodve, benő neki a húsba is.

2020. aug. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!