Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami speciális krém,...

Van valami speciális krém, gyógyszer ivartalanítás után a fájdalom enyhítésére?

Figyelt kérdés
Olyasmi, amit a sebre kell kenni, hogy ne viszkessen neki, vagy valami bőrnyugtató, hámosító kenőcs kutyáknak. Van olyan, ami nektek is bevált?
2010. aug. 5. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Körömvirágot nyugodtan kenhetsz rá, illetve a levendula olaj az egyik legjobb sebgyógyító, csak ne levendula illóolajat vegyél, hanem 100% tiszta levendula olajat.


De az esetek nagyrészében pár nap alatt túl vannak rajta, nem szokott ilyenekre szükség lenni.

2010. aug. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bozsikrisz ***** válasza:

Megműtötték már, vagy csak fogják?

Szuka, vagy kan?

Mert az én szuka kutyám 1 hétig hozzá sem nyúlt a sebéhez pedig a gallért sem tettem rá. Megmondtam neki, amikor először odahajolt a sebhez, hogy nem szabad bántani, és megértette:)

Barátnőm kan kutyája viszont gallérral is szétnyalta a sebet, nagyon nehezen gyógyult be neki a seb.

A szuka kutyák kevésbé piszkálják a hegeket, de ha kanról van szó, akkor sem biztos, hogy nyalogatni akarná.

Igazából a szabad levegőn gyógyul a leggyorsabban.

2010. aug. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat nem rég műtötték sérvel!Nekem azt mondta a doki hogy bepanten vagy neogranormon kenőcs jó rá!Azzal kentem neki naponta 3x és jó volt!:)
2010. aug. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

12:38-as vagyok


Annyit hozzá tennék még hogy nem a seb viszketett a kutyámnak hanem a leborotvált rész!Az enyém is szuka és ő sem nyalogatta viszont a vakarni próbálta többször is ezért jó ha csökkentve van a viszketés!:)

2010. aug. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
neogranormom ... minden sebet azzal kenegetek rajtuk (meg magamon is :))
2010. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, pénteken műtik, csak gondoltam, előre megveszem ami kell, hogy legyen itthon... amúgy szuka.
2010. aug. 5. 13:02
 7/7 Akiteki ***** válasza:
52%

Szia!

6 kutyámat és 3 macskámat ivartalanítottuk eddig.

Semmit nem kentem rá. Gallért sem szoktam, mert jobban zavarja a kutyát, mint maga a seb.

A szukákra rá szoktam húzni egy rossz pólót, amit a hátán megcsomózok, hogy ne essen le, így nem piszkálja és nem is lesz piszkos a seb az udvaron.

Első két nap adhatsz neki fájdalomcsillapítót, ha szükséges. Az orvos meg fogja mondani, melyik fajtát és mennyit.

Gyors felépülést kívánok a kutyusodnak! 3. napon már olyan lesz, mint újkorában.

2010. aug. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!