Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának keverék vagy...

Első kutyának keverék vagy inkább ilyen tipikus első kutyának való fajta?

Figyelt kérdés
Szóval kölyök lenne mindenképp, de inkább valami sima keveréket válasszak vagy például boston terriert, labradort? Melyik való inkább előszöri gazdinak?

2020. aug. 23. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Én a fajtatisztát mondanám vagy a 2-3 hónapos kölyköt.
2020. aug. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Ha menhelyi kutyust választol akkor 2 kutyust mentesz meg. Azt amelyiket elhozod és azt aki a helyére be tud férni.

Ha fajtatiszta kutyát veszel akkor lehet hogy egeszségesebb mint egy menhelyi kutya. Van sok olyan menhelyi kutyus aki fél és fokozatosan kell hozzaszoktatni a gazdához ellenben a tenyésztőnél vásárolt kutyák mindig is jó voltak tartva.

Tenyésztőtöl egy kutya min 100ezer forint ezt is számold bele

2020. aug. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első kutyám egy tacskó keverék volt és tökéletes volt számunkra, sosem volt életében beteg, 15 évig velünk volt. Most is egy tacskó keverék menhelyi kutyánk van, 11 éves, hihetetlenül okos és szeretetre méltó kutyus. Én azt javaslom előbb nézz körbe egy menhelyen, hátha találsz kölyköt akivel szimpik vagytok egymásnak.
2020. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem első kutyám egy mentett keverék, másfél évesnek tippelték, amikor hozzám került. Nem bántam meg. Kölyökre nem lett volna elég időm munka mellett.
2020. aug. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan választhatsz keveréket is. Érdemes még fiatal, lehetőleg ismert előéletű vagy legalábbis nem traumatizált kutyát választanod. Legjobb egy már nagyobbacska kölyök, 5-6-7 hónapos. Menhelyeken sok ilyet találsz.

A választott kutyust vidd ki sétálni, ismerkedj vele. Ne legyen ijedős, rémült és agresszív, odakapós - ezeket figyeld. Legyen vidám, szertelen, farokcsóválós, ugrálós.

2020. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menhelyi fiatal kutya. Igaz nem tudhatod előre, hogy milyen temperamentuma lesz, de minimális neveléssel máris minden kezelhetőbb. Fiatal kutyák általában a félelmüket is hamar legyőzik, ha netán rossz volt az élete idáig. Nekem is menhelyről került az első kölyköm. Imádta a család. Az a hála. Nem foghatsz nagyon mellé :)
2020. aug. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!