Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami nagyobb baja...

Lehet valami nagyobb baja ettől a kutyámnak?

Figyelt kérdés

4 napig nem

voltunk otthon a kutyámmal, a párommal ellentétben aki fene se tudja miért de jó ötletnek tartotta belekotorni a kutya táljába a maradék párizsit ( amit két szempontból sem értek, 1. nem szoktunk neki felvágottat adni, 2. a kutya otthon sem volt.)

Ezt fantasztikusan hagyta aszalódni a tetőtéri 40 fokos lakásban, majd amikor tegnap este hazaérkeztünk a kutyám előreszaladt. Azt hinnem inni megy, ezért szaladtam utána hogy adjak neki friss vizet ne a 4 naposat lefetyelje, ekkor viszont látom hogy nem iszik hanem eszik. A tálban azonban hemzsegtek a kukacok.

Azonnal elvettem tőle, kapott egy féreghajtót.


Lehet valami baja tőle? Adjak neki még féreghajtót esetleg? Vagy elég az az egy?

Állatorvoshoz azonnal ilyen apróság miatt azért nem szaladnék amíg abszolút jól van, mert a legutóbb amikor megevett valamit amit nem kellett volna elvittem, majd közölték a röntgen után hogy ők nem látják hogy megette volna, majd mindezért az infóért elkértek 35 ezret, majd másnap a kutya kikakilta.


2020. aug. 24. 10:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%

Most aggódsz érte vagy nem? 35 ezer forint? És? Örülj neki, hogy jól van a kutyád és nincs semmi baja. Amúgy ha telefonon felhívod nem kér pénzt...

A féreghajtóról is az állatorvost kéne kérdezni. Amúgy nem hinném, hogy baja lesz.

2020. aug. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2020. aug. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A negyed éves féreghajtás egyébként is aktuális, ezért volt itthon féreghajtó így az nem hiszem hogy egyéb kérdésre szorulna.

Itt a városban ahol lakom viszont annyira lehúzósak az állatorvosok hogy gyakorlatilag tényleg a semmire kérnek pénzt.

Anno elvitten egy fél centis kis púppal, közölték, hogy zsírmirigy, DE! azért vettek kaparékot meg csináljunk szívféreg tesztet /ami negatív lett/ a zsírpúp pedig elmúlt hamar. Ezért is fizettem 25 ezret a gyakorlatilag pánikszerű aggodalmam miatt a totál semmire.

2020. aug. 24. 10:44
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát az érintetteknek biztos nem jó amikor az álmodozók felébrednek. de valamivel csak indokolható, hogy miért nem rohanok azonnal 4 év kutyatartás után már minden vakkantás miatt orvoshoz.

Én se megyek el csak mert fáj a torkom vagy a hasam.

2020. aug. 24. 11:04
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk én is felejtettem kint felvágottat amikor elmentünk 10 napra nyaralni, de megrohadt és nem kukacosodott meg, azért az már elég durva állapot. 🤔


Az a kukac ami a tálban volt az nem az, amire féreghajtót kap a kutya. Maximum azt tudom elképzelni, hogy beköpték a legyek vagy ilyesmi, de basszus, azért az már durva. Na mindegy.


A kutyának nem lesz baja ennyitől, maximum megfosatja. Figyeld egy pár napig és ha nincs baja, akkor nem kell doki.

2020. aug. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen érdekes nekem is, én is hagytam kint véletlen virslit egy hétig amíg nyaraltunk de csak kiszáradt. Úgyhogy a legyekre gyanakszom én is plusz a nagyon meleg is biztos rásegített a kikelésre vagy passz. De undorító volt.
2020. aug. 24. 11:27
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A kukac az fehérje neki, semmi baja nem lesz tőle. Férges meg nem lesz a kukacoktól, azokat a gyomorba érve megöli a gyomorsava.
2020. aug. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

99,9% biztos, hogy légypetéket láttál, semmi baja nem lesz a kutyának tőlük. Nem hordozói azoknak a férgeknek, amik valóban bajt okoznának. Semmi gondod ne legyen abból, ami nem az: ne keverd a férgeket az általad látott halcsalival. Amit "pluszban" fogyasztott el az ebed, az a megemésztett kaja része lesz, ugyanúgy távozik belőle, mint egy másik húsevőből, vagy pl. egy cinkéből. Egyszerűen fehérjeforrás, mint egy darab hús, vagy egy tojás.


Ettől a sztoritól függetlenül , ha nagyon aggódsz, egy kis cikkely pucolt, esetleg bemetszett fokhagymát falatba ügyeskedve nyomj le a kutyusba. Kb. 2 másodpercet vesz igénybe a dolog.

Olvass bele a cikkbe, mennyire egyszerű, ugyanakkor hatásos, valóban működik a dolog. [link]

Az én 12kilós ebem kb. 3 havonta kap egyet, egy kockányi főtt husiba rejtve.


Ha ez ellen drasztikusan tiltakozik az eb, vagy nem vagy elég ügyes, akkor meg legyél előrelátó, mint most is.

Azaz ne csak akkor legyen kéznél egy-egy féreghajtó tabletta, amikor az éves vizsgálatra elmentek, vagy ott rögtön meg is kapja!

Mintahogy akkor is van otthon Algopyrin, vagy kötszer, amikor éppen nem vagytok lázasak, nem fáj a fejetek, sincs ellátandó bibi, ugyanúgy legyen a kutyusnak 1-2 szem féreghajtó is...és máris elkerülhető a (jelen esetben teljességgel oktalan) riadalom.

Állatcuccokkal ellátott patika, sokszor állatfelszerelési bolt is tart ilyesmit.

Csak nagyon oda kell figyelni, mert durva árkülönbségek vannak!

Éppen, mint pl. a kutyatápoknál, a kilós árak esetében.


Kutya nélkül bemégy bármelyik/akármelyik állatorvoshoz és megkéred, adjon egyet, azt megúszod 350-400Ft/tabletta áron.

Ha meg ugyanezért kutyával mész állatorvoshoz, az tényleg 3-4-5 ezer forint.


Ami nálam szintén mindig van otthon, az a kullancsriasztó csepp. Ha pl. előre nem tervezett erdei túrára megyünk, akkor nem a dokihoz rohanok, ahol kb. 1.000 Ft-tal drágább uaz.

Eszedet használd, akkor a pénztárcád és az időd kímélhető...és mégis minden ellátást időben megkap a kutya. Csak nem komoly tízezrekért.


Ha most jön valamelyik sznob kutyatartó, aki lemar, hogy "minek tart kutyát, aki nem tud havi 50 ezret költeni az ebre, és akkor az már állatkínzó és mocskos gazember, akit ki kéne nyuvasztani", stb... azokat csókoltatom, költözzön nyugalom érzékeny lelkükbe , béke legyen velük!

Vészhelyzetben, extrém esetekben van erre a célra annyi, amennyi csak kell.

Bármikor.

De hogy a legegyszerűbb, minimális alapellátásért, (jelen esetben egy 350 Ft-os tabletta) 10-20-szoros összegért / alkalom lehúzzanak a lelkiismeretlen haszonlesők, az nálam nem működik. Ettől már csak az pocsékabb helyzet, amikor nem csak gerinctelen, de szakbarbár, szakmailag is selejt az illető "orvos".

Üdv mindenkinek, jó egészséget, kutyusnak, gazdinak egyaránt! : )

2020. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem lesz semmi baja. A légylárvák elpusztulnak, megemészti őket, emiatt nem kell féreghajtó, ez nem bélféreg.
2020. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Ezek a kukacok nem férgek. Ezek légylárvák. Undorító, de nem lesz tőle baja.
2020. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!