Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az akiták tényleg olyanok,...

Az akiták tényleg olyanok, mint Hatchi?

Figyelt kérdés
2020. aug. 26. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Az egy mese. Vannak vonások, amik hasonlítanak, de minden fajtánál nagyon nagyok az egyéni eltérések.
2020. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Hűség szempontjából? Szerintem minden kutya tud olyan hűséges lenni. Mármint ez nem fajtafüggő szerintem, inkább egyénfüggő.
2020. aug. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Az egy igaz történet, nem mese, Japánba szobra is van a kutyának...

Szerintem is egyedfüggő, plusz ha jól tudom valójában hatchi egy akita keverék kutya volt, szóval nem fajtatiszta.

2020. aug. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy mire gondolsz.Hűségesnek minden kutyafajta hűséges, sőtt minden kutya fajtától függetlenül is.


Küllemre egy az egyben ugyan olyanok, mert Hachi egy japán Akita. Így inkább Hachi hasonlított japán akitára, mint az Akita fajta Hachira.


Viszont! A fajta a hűsége ellenére makacs,önfejű és kezdő gazdinak nem ajánlott. A film ugyan nem tükrözi ezt, de nem kis munka egy ilyen kutyát nevelni.

2020. aug. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A filmben fajtatiszta Akita szerepel, akkor javítanám is. Japán Akita keverék,így küllemre hasonlíthatott rájuk.*🤷‍♀️
2020. aug. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem. Neha vannak kulonleges kapcsolatok a kutya es ember kozott (tudom a sajatjat mindenki tulmisztifikalja), de ez semmikepp nem fajta fuggo. A legtobb kutya minden tovabbi nelkul hozzacsapodik mas "falkahoz" es eli tovabb az eletet. Maskepp nem is lehetne, hisz mikepp lehetne orokbefogadni oket.
2020. aug. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Olyan értelemben értem, hogy tényleg nem taníthatóak meg semmire, magánakvalóak?
2020. aug. 27. 09:14
 8/9 anonim ***** válasza:

De nagyon is taníthatók, nagyon okosak csak közben nagyon makacsak is, ezért kezdő vagy határozatlan/gyenge gazdának nem való ez a fajta.

Amúgy ha nem lenne tanítható a filmben sem ez a fajta szerepelne, mert nem tudták volna megtanítani neki mit csináljon.

2020. aug. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jelenleg ugyan Shibam van, de hasonlo kategoria a ketto.


Tanithatosag nem kerdes, inkabb a szamonkerhetoseg az ami problemas, mivel minden tovabbi nelkul "sz@rnak rad" ha epp ugy alakul. A masik, hogy rajon a "gyenge pontodra" igen hamar es ki is fogja hasznalni. Szoval nem hulyek pillanatig sem, DE nagyon esznel kell lenni a nevelesenel, mert a fejedre nohet. A masik ami (nem megfelelo szocializatsag eseten) az agresszio kb. mindennel szemben, ami nem a haztartashoz tartozik. Ez egy 40-50 kilos kutyanal baromi nagy problema lehet (a kornyekunkon is van egy elvadult Akita a gazdaja reggel hajnali 4 es este 10 fele meri setaltatni mikor ures az utca) es sok fejfajast okozhat.


Hogy maganak valo vagy sem, azt szerintem maga a kutya termeszete hatarozza meg, az en Shibam nem annyira bujos/simogathato fajta, de lattam mar olyat (ugyan nem jellemzo), hogy imadja az embert es annak kozelseget. Alapvetoen elvannak magukban nezik a "semmit" nem fog korbeugralni hogy "csinaljunk mar valamit...barmit"

mint egy BorderCollie.


Macska jellemek a Kutya vilagban ha rovid akarok lenni.

2020. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!