Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megevett egy sor...

A kutyám megevett egy sor csokit. Elvigyem holnap orvoshoz?

Figyelt kérdés
Ma este nasiként akartam enni egy kis étcsokit 70 %-os étcsokit. Ahogy akartam törni belőle kiesett a kezemből egy sornyi ami három nagyobb kockából áll és az egészet megette. Már csak holnap tudom elvinni dokihoz addig kibírja?

2020. aug. 27. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Dehogyis. Mi akkor hetente járhatnánk.
2020. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Persze, az és kutyám egyszer megevett egy EGÉSZ tábla csokit ( nem voltunk otthon és lelopta...). Ennek már 10 éve... Most 11 éves és kutya baja. Persze megnézetheted egy dokival de szerintem pénzkidobás.. adj neki sok vizet + kajat, hogy valamennyit felszivjon a szervezete, de szerintem nem lesz nagy baja söt Semmi bem lesz
2020. aug. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

A kérdező igazi felelősségteljes gazdi, és ez jó! Ne vidd orvoshoz, ha nem látsz rajta romlást.


1-es: remélem egyszer valaki neked is úgy fogja adni a mérget, hogy nem fogsz tudni róla, csak zabálod, mert finom...

2020. aug. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3/3 köszi illetve mindenki válaszát

Evett, ivott és játszott most alszik azaz a napi rutin.

2020. aug. 27. 22:46
 5/12 Miss Endzsi ***** válasza:
22%
Ezek a mostani csokik tele vannak cukorral, alig van kakaó tartalmuk.
2020. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

A 70%-os étcsoki azért elég necces.. nekem azt mondta a dokink, hogy nagyon eltérő, hogyan reagálnak rá a kutyák, nyilván a méret is mérvadó, de egy csomó más dologtól is függ, az én 20kg-os kutyámnak szerencsére semmi baja nem lett egy csokis croissant-tól, de amikor ezzel orvoshoz vittem azt mondta a doki, hogy 40kg-os német juhász pusztult el a kezei között egy tábla milka tejcsokitól, szóval tényleg nagyon változó.

Ilyenkor egyébként a legjobb ha azonnal orvoshoz viszed, akkor még meg tudja hánytatni, ha semmiképp se tudod elvinni, de tényleg semmiképp, akkor meg otthon rögtön hánytatni, mielőtt még felszívódna. Most éjszaka figyeld a kutyát, kb. 4 óra, amíg teljesen megemészti, szóval az, hogy most jól van még sajnos nem jelent semmit, simán lehet, hogy hajnalban lesz rosszul. Ha holnap sincs semmi tünete, akkor már felesleges orvoshoz vinni, akkor valószínűleg megúsztátok, viszont a jövőben mindenképp figyelj erre.

2020. aug. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
29%
3?mi a fasz gondolom nem kiloszamra aggya n ki a csokoladet.Mi is szoktunk neki adni néha de az nem jelenti hogy rosz gazdik vagyunk szerintem felelősségteljesen tudnak gondoskodni egy kutyáról ha már 11eves és semmi baja
2020. aug. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
51%
Össze olvastam egy másik válasszal nem 11egy éves
2020. aug. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hány kg-os kutyáról van szó? Amúgy a nagy kakaótartalmú csokik a legmérgezőbbek. Nem olyan régen egy 4 kilós kutya egy egész tábla csokit megevett, de nem lett baja. Karamelles töltelékű csoki volt, valószínűleg tejcsoki az alapja, ami kedvező. Felhívta az állatorvost, és az széntablettát javasolt. 12-24 óra kell ahhoz, hogy teljesen biztossá váljon az hogy nem ártott meg neki a csokiban lévő kutyák számára mérgező anyag. Ha nem tudod elvinni, te is felhívhatod az állatorvost. Bár valószínűleg széntablettát fog javasolni ő is. Te döntessz, hogy megéri -e ügyeletre vinni, vagy sem. De mindenképp telefonálj egy állatorvosi ügyeletre. Valószínűleg megússza, de jobb az óvatosság, ha fontos számodra a kutyád.
2020. aug. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Már felhívtam és adtam neki széntablettát most még figyelem a kutyust hogy nincs e gond mert miután beadtam neki elég furán viselkedett mert elötte aludt és felkeltettem és valahogy le kellet nyeletnem vele és utána meg fel alá mászkált most már megint alszik . Ha nagyon muszáj lett volna bevittem volna csak fél órára van az ügyelet és nincs kocsim szüleim 20 percnyire laknak max úgy tudtam volna elmenni.
2020. aug. 28. 00:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!