Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám megevett egy gombát...

Kutyám megevett egy gombát nagy baj lesz belőle?

Figyelt kérdés
Hali,amíg itthagytam a tányéron a kaját a kutyám elvitt egy töltött gombát szóval nem ilyen kerti gombárol sem mérgező gombárol van szó, de azt tudom, hogy a gomba a kutyáknak nem jó.. Adjak neki Tejet, hogy kimossa a "mérget"? Vagy mit tegyek?

2020. júl. 25. 14:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%

Semmit.

Egészségére.

2020. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
65%
Az ehető gombák kutyára sem veszélyesek.
2020. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%
Mérgező gombát eszel?
2020. júl. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%
Ha te megetted a kutyának sem lesz baja
2020. júl. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
19%
Milyen mérget? Ne keverd össze a penészgombát az élelmiszergombával! Egyébként itt van egy cikk, amiből kiderül, hogy kb semmilyen emberkaját nem ehet a kutya. De a gomba pont nincs köztük. [link]
2020. júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
29%
"Ha te megetted a kutyának sem lesz baja" És ugye a csokitól se, hisz azt is megeszi az ember, a szőlőtől se, mert azt is megeszi az ember... Egy csomó dolog van ami az embernek jó, a kutya viszont belehalhat.
2020. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
61%

Az én kutyám egyszer evett gombát ( szintén ellopott 2-3 dbot ,nem én adtam neki) ,és kihányta az egészet .

Szerintem ennél nagyobb baja nem lesz a tiédnek sem .

2020. júl. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
44%

Ugyanakkor: "Az emberek által is fogyasztott gombák - mint a népszerű csiperke gomba - általában nem okoznak problémát a kutyának sem, de az emberre is mérgező gombák a kutyára is kifejezetten mérgezőek lehetnek.


A gombamérgezés tünetei: hasi fájdalom, nyáladzás, máj és vesekárosodás, intenzív hányás, hasmenés; az idegrendszeri tünetek közül remegés, rángatózás, görcsök, kóma, majd akár a kutya halálához is vezethet! Kirándulás során ezért ne hagyjuk kutyánkat hogy megkóstolja a gombákat!"

2020. júl. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Akkor aggódjak vagy ne?

És köszönöm a gyors válaszokat

2020. júl. 25. 14:23
 10/26 anonim ***** válasza:
80%
Úgy mégis melyik válaszból szűrted le, hogy aggódnod kéne? A csokoládésból? A gomba csokoládé?
2020. júl. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!