Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hogy csak zsircsomó?

Lehet hogy csak zsircsomó?

Figyelt kérdés

Van egy 12éves szukám, nem lett ivartalanitva.

4 hónapja bizonyitottan szivférges.

A rendszeres injekcióknak (invermektin) k9szönhetően állapota sokat javult, szinte már tünetmentes.

Kicsit túlsúlyos, napközben inkább csak alszik ilyenkor, de a késődélutáni órákban 5-8ig rendkivül aktiv, birja a hosszu sétákat is.


Egyszóval jelenleg minden rendben vele.


A probléma:

Nagyjából mikor elkezdődtek a szivférges tünetek, karácsony táján, akkor fedeztünk fel egy pici kis csomót a hátsó mellbimbói között,

Ekkor mogyorónagyságú volt.


Voltunk ekkor dokinál, aki egy agyilag 0 volt.

Azt mondta hogy azért köhög mert kennel köhögése van és az a csomó egy ártalmatlan zsircsomó.


Multak a hónapok, elvittük egy másik dokihoz aki szerint mandulagyulladása van.


Végül áprilisban vittük el egy harmadik dokihoz, akinek klinikája is van.

Itt derült ki a szivféreg.

A csomóra annyit mondott hogy lehet hogy zsircsomó vagy lehet hogy daganat.


Szerdán voltam vele injekción, akkor megint rákérdeztem.


Nagy sóhajjal annyit mondott, hogy ameddig nem lesz negativ a szivféreg teszt, addig nem lehet evvel semmit kezdeni.


Illetve ha negativ is lesz, számolnom kell hogy nagy esély van hogy nem térne magához a műtét után a kora miatt.



Na tehát szerintetek igy láthatatlanban van esély hogy ez csak egy zsircsomó?

Hátúról számolva a 2. és a 3. pár mellbimó között van, a bal felén.

Picit nagyobb mint ping-pong labda nagyságú.

A széle a háturól számitott 3. mellbimbóval épp hogy érintkezik.


Nyomásra közepesen kemény, kissé mozditható, nem okoz neki fájdalmat ha hozzáérek.

Néha szokta nyalogatni, de nem válladékozik, csak kellemetlen neki az ülő helyzet, mert olyamkor lóg a földre ez a kis csomócska.

Ilyenkor mindig a bal lábát oldalra teszi, és úgy ül le.


Szerintetek?


2020. aug. 30. 14:04
 1/8 A kérdező kommentje:

A formályát tekintve gömb alakú, néhol látszik hogy azért nem teljesen szabályosan gömb alakú, néhol egy-két mm-vel domborúbb.

De ha ránézek kerek alakzatú.

2020. aug. 30. 14:07
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha képküldésre teszel fel róla képet és ide belinkeled akkor jobban birunk segíteni.😀
2020. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendben.

Holnap csinálok róla reggel.

2020. aug. 30. 20:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt mi látatlanban tényleg nem tudjuk megmondani.

A kutyámon én kb. 1 hónapja találtam egy szúnyogcsípés méretű kis puklit, körülbelül azon a helyen, ahol a tiédeben is van. Először úgy gondoltam, hogy figyelem rosszabb lesz-e. Elkezdett nöni neki, és közben megbetegedett (bélgyulladása volt, de azóta szerencsére, már jól van), és kb. 2 hete el elvittem a dokihoz. Ott megmutattam neki, ő megfogdosta, és kijelentette, hogy emlődaganat, viszont a kora miatt, már nem tud vele mit kezdeni (májusban töltötte a 13-at). Most azért figyelgetem, de szerencsére olyan pici, hogy nekem is keresnem kell, hogy megtaláljam, mert rá van nőve a szőre.

2020. aug. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elég amatőr képek, mert még kicsit sötét is volt, de szerintem látható:

[link]

[link]

[link]

2020. aug. 31. 07:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok orvos, de szerintem valószínűbb, hogy ez nem zsírcsomó. Az orvosok meg is fogták, vagy csak ránéztek, és kijelentették, hogy ez van?
2020. aug. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nem lehet, hogy sérv?
2020. aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es

Nem tudom, erről még nem is hallottam.


6-os

Megérintette is, illetve rápillantott.

Ő ezt a két lehetőséget mondta, de azt mondta hogy ez csak műtétnél lehetne látni, hogy melyik.

2020. aug. 31. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!