Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel eteted a kutyád? Nedves,...

Mivel eteted a kutyád? Nedves, száraz eledel? Marka? Kiegészítés? Kutyád életkora, és mérete?

Figyelt kérdés
2020. aug. 30. 14:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
57%

Kutyatápból szárazat és nedveset is kap.

Szokott kapni gyümölcsöt, zöldséget, amit kaphat természetesen (szilva húsát, répát, sütőtököt nagyon szereti), illetve ha olyat főzök, ami neki nem árt, abból is, ha veszek húst, akkor a véresebb részt külön neki elkészítem fűszer nélkül, mert azt én nem szeretem, szoktam csirkelábból húslevest főzni, mert jó húsleves van belőle, de a lábat én nem eszem meg, azt a kutya megkapja.

Egy időben gondolkodtam rajta, hogy főzök neki külön, mert bármilyen tápot kapott, vakarózott, nagy fagyasztóm meg nincs egy jó BARF étrendhez, aztán ez a vakarózás mostanában nincs, talán sikerült olyat találnom, ami megfelelő, de többfélét is kipróbáltam, nem írnék konkrét márkákat, mert olyannal is volt probléma, amit sokan dicsérnek.

Egyébként egy ex-kóbor mentett 9kg-os keverékem van, ha jól tippelte a fajtamentés az életkorát, akkor 3 éves.

2020. aug. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
3as vagyok, miért kellett lepontozni?
2020. aug. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
57%
Én felpontoztalak, mert a kérdésre válaszoltál. A kérdésben nem szerepelt, hogy csak prémium menüt lehet írni.
2020. aug. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

4-es vagyok:

Engem is lepontoztak, nem tudom miért.

2020. aug. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
54%
A hentestol rendes marhahust ,duszno,szarvas ,halakat meg csontot belsoseget stb kap . Nem kell kieg,ha normalis etel van 😂😂😂
2020. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
56%
Normális étel mellett is előfordulhat, hogy szükséges a kiegészítő: betegség, allergia esetén, műtétek előtt és után (orvossal egyeztetve) vagy vemhes kutyáknak is jól jön a plusz vitamin/ásványi anyag támogatás.
2020. aug. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%
Polaris száraztáppal etetek most de váltogatni szoktuk pár havonta N&D-vel és van itthon prémium magas hústartalmú nedves táp is, alkalom adtán szokott kapni de ha csak azt kap akkor durván veszti a súlyát ezért muszáj mellé a száraz is.
2020. aug. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
72%

Barfozunk, szabályszerűen, tehát mindennap van színhús, csontos, belsőség és zöldség/zöldpacal, heti 1 halnap, illetve elég változatosan eszik, jelenleg szarvas színhús, nyúl borda és gerinc, nyúl vese, nyúl máj és cukkini a menü.

Tréningre jutalomnak a napi adagját kapja, rágcsának szokott kapni szárított tüdőt vagy gégét.

Kiegészítőket kúraszerűen kapja, jelenleg lazacolajat és zöldkagyló port, de ősszel van sörélesztő, télen a versenyszezonban kollagén és csipkebogyó, nyáron volt egy 8 hetes máriatövismagolaj-kúra (ilyenkor nexgarddal védekezünk a kullancsok ellen, ezért kap természetes májvédőt), szóval ez is elég változatos.

2,5 éves, 22kg.


Én nem pontozok le senkit, mert tényleg nem arról szólt a kérdés, hogy ki eteti jól a kutyáját, de azt azért szeretném hozzátenni, hogy mi a saját kárunkon tanultuk meg, hogy a legjobb ha a kutya az igényeinek, a természetes biológiai szükségleteinek megfelelően van etetve. Nyilván ez nem csak a barf lehet, de nálunk ez volt az egyetlen opció, a szuperprémium tápoktól is beteg volt, szóval neki mindenképpen ez a legjobb. Ettől függetlenül szerintem az olyan válaszolóknak, akik pedigree-s kekszet meg maradékot adnak a kutyának illene odaírni, hogy attól még, hogy ők ezzel etetnek nem feltétlen ez az irányadó, a jó, mint ahogy az egyik előző válaszoló ezt meg is tette, mert nyilvánvalóan ez áll a lepontozások hátterében, hogy valahogy érzékeltetve legyen, hogy az ő példájuk nem igazán követendő.

2020. aug. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
57%

9 hónapos, 12 kg, N&D bárány és áfonya puppy tápot kap.

Ha mi gyümölcsöt eszünk abból szokott kapni. (alma, eper, dinnye, körte stb.)

Jutalomfalatnak a nagy kedvenc a Premiere szárított hal csirkemell bundában.

Emellett a bikacsök a kedvenc rágcsálnivaló.

2020. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Pitbull - barf.

Régen mindent én válogattam össze most már előrendelem barfos oldalról változatosan a húst.

Fürj tojást, lazac olajat, zöldkagylóport adok mellé.

6 éves, ivaros kan.


Stafford keverék - wolf of wilderness szarvasosa.

Neki is adok egy-két kiegészítőt.

4 éves, ivaros szuka.


Bully - taste of the wild bölény-szarvasa, neki csak lazac olajat adok pluszba.

2 éves, ivartalan kan.


Pomerániai - eukanuba mikor melyik, lazaccal,Fürj tojással.

Ivaros szuka, 3 éves.


Nekem mindenki mást eszik, mert mindenki mást szeret/másak az igények.A pittem például izmot épít, sportol, súlyt húz neki nagyon kell minden.

A staff és a bully is mozog sokat, de nekik barf nem jött be.

Pomcsim agilityzik.

2020. szept. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!