Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elajándékozzam a kiskutyám?

Elajándékozzam a kiskutyám?

Figyelt kérdés

Nagyon tanácstalan vagyok..

4 hónapos kiskutyám van.

Sajnos úgy alakult az életem, hogy betegség miatt eléggé korlátozva vagyok mozgásügyileg, ami nem biztosan javul.. így a séták teljesen minimalizálódtak + játszani sem tudok vele úgy, mint az elején.. nyilván, ha ezt tudom nem hozom ide, de ez az állapot durván 1 hónapja van.

Segítségem nincs.. a családból többen mondták, hogy jobb lenne neki, ha elajándékoznám olyan helyre, ahol 100% tudnak vele foglalkozni és jól bánnak vele.. viszont a szívem megszakad, de lehet mégis igazuk van.. volt már valaki hasonló helyzetben?



2020. aug. 30. 14:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

Ha az állapotod tartós, akkor mindenképpen jobb másik gazdát keresni a kutyának. De azt azért nézd meg alaposan, kinek adod oda - és ne a családban valakinek, mert abból csak vita meg veszekedés lesz idövel.

Sok helyen meg tudod hirdetni, az érdeklödöket meg utána meg tudod nézni, hogy ki az, akire rá mernéd bízni, illetve ki az, akihez a kiskutya is bizalommal van!

2020. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Hát még elég kicsi ahhoz, hogy megszokjon máshol.


De inkább rólad kéne itt most beszélni. Szerintem lelkileg jót tesz neked, hogy van egy kis társad aki veled van, és motivál arra, hogy mozogj és ne add fel.

Természetesen nem tudom mi a bajod, közöm sincsen hozzá. De ha teljesen tolószékes is vagy, nem lehet akadálya annak, hogy közlekedj és legyen egy kutyád.


Minden jót kívánok neked, gyógyulj meg hamar!

2020. aug. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
22%
El.
2020. aug. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Sok idős embert látok kutyát sétáltatni: ők sem éppen mozgékonyak alapvetően. A kutyus szaladgál, a kutyafuttatóban sokat játszanak egymással is, az idősek meg a maguk tempójában közlekednek.

Csak emiatt nem adnám oda másnak.

Ha teljesen ágyhoz kötött volnál, az más, akkor egyértelmű, hogy jobb lenne neki másik gazdinál.


De ha csak nem vagy olyan aktív, mint amikor hozzád került, esetleg lassabban mozogsz vagy kevésbé tudsz hajolni/emelni, akkor én nem válnék meg a kutyustól.

2020. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Nehéz döntés... nem az én dolgom, de ahhoz, hogy erre lehessen válaszolni, ehhez azért tudni kéne, hogy kb. mit értesz az alatt, hogy korlátozva vagy mozgásügyileg. Szerintem akkor lenne jobb egyértelműen elajándékozni a kutyát, ha teljesen ágyhoz vagy kötve. De ha nem, és pl. kerekesszék, vagy ilyesmi, akkor szerintem nem feltétlen kell elajándékozni a kutyust. Mert lelkilegben biztos jobb lenne, ha a kutyus nálad maradna, mert nehéz helyzetben vagy, de egy kutya jó társ lehet ilyenkor is, és szerintem könnyebb lenne neked is megbírkozni a betegségeddel, ha van melletted egy kutyus. Mindenesetre, teljes szívemből kívánom, hogy rendbe gyere!
2020. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is az állapotodtól függ, hogy jó dolog-e megtartani.

De ha minden kötél szakad és semmiképp sem tudod ellátni őt, én nem zárkóznék el a családon belüli ajándékozástól sem, HA tudom, hogy olyan az illető rokon, aki maximálisan törődne vele, kielégítené az igényeit, állatbarát. Nyilván nem fogod visszakérni, ő fogja nevelni, ő jól bánik vele, szereti, nem unja meg és passzolja vissza hozzád, akkor milyen konfliktus lenne ebből? Ráadásul sokkal egyszerűbben érdeklődhetnél is felőle, meglátogathatnád akár gyakran is. Egy idegent azért kevésbé illik ilyennel zargatni (nyilván családtagnál is van egy határ).

2020. aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%

A te állapotodtól függ, ami ennyiből nem derül ki. Mozgáskorlátozottakkal is élnek kutyák, konkrétan ilyen segítőkutyák is vannak, persze ők erre vannak kiképezve.

Nem tudjuk, mi a betegség, miben korlátoz, szóval én így nem tudok megfelelő tanácsot adni.

Azt írod, nincs segítséged, de az is lehet, hogy csak nem tudod, honnan kaphatnál. Itt, ahol én lakom, van egy állatmentő szervezet, akiknek az önkéntesei például ilyen esetekben is segítenek. Ilyen sincs a te környékeden?

2020. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
17%

Mivel ez a kérdés már felmerült gondolataidban, valószínűleg úgy érzed, hogy a kutyusnak jobb lenne, ha egy másik gazdinál lenne.

Szóval arra célzok, hogy szerintem a válasz mér megvan a gondolataidban, csak érzelmileg már kötődsz az állatkához, és ezért nehezedre esik odaadni másnak...

2020. aug. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
11%
Minél előbb. Ha felépülsz teljesen lehet még kutyusod. De ő most kicsi még most könnyebb neki a váltás később mindkettőtöknek csak nehezebb lesz
2020. aug. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Mi az hogy nincs segítséged??

Nálunk mikor kutya volt anya-apa-én volt a létszám. Felváltva etettük, meg foglalkoztunk vele. Hosszabb sétákra csak én vittem, meg futottam is vele, de otthon is kivitték elénk-mögénk sétálni reggel-este, a kertben is szaladgálhatott, ott is volt vele foglalkozva mindhármunk által, hétköznap is volt aki otthon volt vele, de szóval ha 1 ember is kiesett néhány napig még mindig volt 2. Te ezt egyedül mégis hogyan vállaltad be?

2020. aug. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!