Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi egy 3 kilós és 3 éves...

Mennyi egy 3 kilós és 3 éves yorkinak a helyes napi kaja adagja?

Figyelt kérdés
Kb. hány dkg?
2010. aug. 5. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
szia.igaz nekem a yorkim még csak 3 és fél hónapos és másfél kg de ha annyi idős lesz mint a tiéd akkor én 2szer egy nap fogok neki kaját adni és egy nagy evőkanálnyit!(most 3szor kap ugyanennyit)
2010. aug. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

egy nagy evőkanálnyi?? te jó ég... ez aztán a mértékegység.

minden tápra rá van írva, hogy hogyan kell adagolni...


én Acana Lamb&Apple-t veszek neki, ebből az átlagos aktivitású 3kg-s kutyának 65gramm, egy aktívabb kutyának 85gramm körül kell adni.

Az én 3,5kg-s yorkim hiperaktív, egész nap labdázik, fut, úszik, stb...

szóval én a 85 grammot felezem napi 2 étkezésre, plusz kap mellé Real Nature konzervet, abból kb 25-25 grammot.


és így oké, nem hízik, nem fogy.


házikosztot nem tudom. de nem egy evőkanálnyi, felejtsd el, egy alul táplált kis agyontenyésztett 1kg-s görcsnek tuti elég, de nem egy standard-aktív 3kg körüli yorkinak.

2010. aug. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
képzeld el "kedves" második válaszoló h a tenyésztő mondta h annyit adjak neki..sokszor ennyit se ezsik meg te nagy okos...yorkiról van szó nem bernáthegyiről
2010. aug. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja és még vmi..én royal caninnal etetm és ott annyi van amit irtam képzeld el:):).....
2010. aug. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

magadat minősíted ezzel a szöveggel... senki nem mondta, hogy a te kutyád görcs... ha 3 hónaposan 1,5kg, akkor valószínű 5kg-s lesz felnőtten...

a tenyésztőd meg kicsit buta.. minden tápot máshogy kell adagolni.

A Royal Caninhoz is van gramm alapú mérőpohár, nem pedig evőkanál... Amúgy elárulom, hogy a 20% húsliszttel és a rengeteg vegyszerrel egy elég sz.r tápnak számít.... de etesd vele nyugodtan.

2010. aug. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"egy alul táplált kis agyontenyésztett 1kg-s görcsnek tuti elég, de nem egy standard-aktív 3kg körüli yorkinak."szerintem ez elég célzás volt ahhoz h felháborodjak...3 hónaposan hány kg legyen?kiváncsi vagyok a tiéd mennyi volt ennyi idősen....a tenyésztő meg jobban ért a kutyákhoz mint te és nem buta.a royal pedig igenis jó kaja épp úgy mint az acana...ja és nem volt hozzá mérőpohár..ha nekem azt mondja a tenyésztő h annyit adjak neki(a táp zacskója is annyit mutat csak nem evőkanálban)akkor annyit adok neki.egyáltalán nem görcs és nem lesz 5 kg.....a szülei 3 kg alatt vannak...de te biztos jobban tudod mert te vetted nem én:)
2010. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!