Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull vagy amstaff gazdák...

Pitbull vagy amstaff gazdák válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Nemrég tettem fel egy kérdést, de ez most lényegtelen.


Szóval, mit gondoltok erről a kutyusról? El lehetne vinni versenyekre?


[link]


Pozitív és negatív kommentet is elfogadok, a lényeg hogy őszinte legyen. Egy kicsit túlnőtte a normál méretet

(8 hónapos 58 cm) de ezen kívül szerintem bájos kutya. Mondjuk engem a mérete sem zavar hisz így-is úgy-is szeretem.


A második kérdésem az lenne, hogy milyen edzéseket ajanlotok? Szeretném ha erősödne egy kicsit. (Igen tudom hogy csak egy éves kortol lehet) Csak azt szeretném hogy a feje és a mellkasa szélesedjen egy kicsit. És persze izmokat rá. Ismerek edzési formákat, csak azt nem tudom hogy melyik, edzés melyik testrészét erősíti a kutyának.


És az utolsó (ami csak egy kérés) ha pitbull/amstaffotok van, küldenétek róla képet? (De ha más bull tipusú van pl:.Bull terrier azt is szivesen megnézem ^^)


A válaszokat köszönöm szépen! És az esetleges helyes írási hibákat sajnálom! (Többször is végig mentem rajta, dehát én is emberből vagyok 😁)



2020. aug. 31. 21:05
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

És itt lenne egy, 1 vagy 2 hónappal ezelötti kép is róla.


[link]

2020. szept. 1. 19:58
 12/22 A kérdező kommentje:
Ja és ezt most nem értem... Miért vannak lepontozva a tök korrekt, megfelelő válaszok? Szerintem nagyon hasznosak voltak, és mégegyszer köszönöm szépen nekik! :)
2020. szept. 1. 20:05
 13/22 anonim ***** válasza:
29%

Gyonyoru torzskonyves kutyad van tokeletes testaranyokkal.


Hata gorbe. Nem ok. Drontalt adj neki !! Meg barfozzatok. Nekunk a sulyhuzastol es az elobbi ket dologtol mulik el az ilyen hatgorbeseg. Ebbol lesz kesobb a serv meg benulas,ha nem nyomsz izmot a kutyara!!!

2020. szept. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
33%

En a valosagot irom tapadztalat utan es mindig lepontoznak :D Ettol nem leszek szegenyebb :D


Vigyed versenyre mar most!!! Meoe fajtaklubnal kerdezd meg a versenyeket!!!! Kullemet pontozzak! Oda nem kell elokeszulet!!!

2020. szept. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Kiállításra gondoltál? Oda sajnos nem alkalmas.A tenyésztő (ha onnan vetted) ha azt mondta, hogy alkalmas rá hazudott. Ez egy hobbikutyának megfelel,gyönyörű is, de kiállításra és tovább tenyésztésre nem való.

Ha kiállítási kutyát szeretnél a tenyésztőtől úgy kell megvenni, hogy az volt szemlézve, ha profi ő maga állapítja meg, hogy alkalmas-e vagy sem és annak megfelelően adja el.Minden alomban van olyan ami csak hobbira alkalmas.


-Rózsafül helyett szinte már lógó füle van.

-Szabálytalan a háta, ezt nyerges hátnak hívják.Lehet rendellenesség, korán próbálhattad súlyt húzatni, megerőltetted a hátát vagy valaki megpróbált (talán többször is) fejlődő korban ráülni a hátára/lovagolni rajta (ne, gyerek se csinálja..)

-Túl magas ahogy írtad is. A fajtának vannak standardjai amit ha túl lép vagy nem éri meg a kutya alkalmatlan kiállításra.

-Kissé hosszú a stopja.


Ezektől függetlenül sportolhatsz vele bármit, azokon a versenyeken jól teljesíthet.

De egy pillantás azért vetették a hátára egy jó állatorvossal, lehet hogy a nyeregháttal nem terhelheti már a gerincét.


Soha nem szabad egy kutyát a teljes kifejlettségéig terhelni főleg súly vagy teher húzással, izomépítéssel. A teljes kifejlettségük nagyjából 1-1,5 éves kor körül van.

2020. szept. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
A Drontal az féreghajtó, nem? Mi köze a nyeregháthoz?
2020. szept. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
15. Köszönöm szépen a válaszod! Fogalmam sincs hogy mitől ilyen a háta. (Nem húzattam, egy éves korától tervezem, és nem is ültem a hátára azért ennyira suta én se vagyok, gyerekem pedig nincs, nem is tervezek)
2020. szept. 5. 14:45
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor attól tartok, hogy ez örökletes alighanem a szülők is nyereghátúak.Vagy valami hordozott deformitás.

Ezzel sajnos szinte azonnal kiszórnak kiállításon.A deszka egyenes sem jó, egy minimális ív engedett, de az sem felfelé vagy fenék irányban mert az meg már púpos.


De egyébként gyönyörű példány, valahol a kommentek közt javasolták a sok rágást: egy nagy plusz pont neki, most fog szélesedni, ha rágatod sokat szép buci feje lesz. :D


A hátat talán még most tudják korrigálni ilyenkor sok úszást szoktak javasolni, hogy levegyék a terhet a gerincről,állatorvos tud mondani erről pár szót.

2020. szept. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm! Nagyon örülök hogy ilyen segítőkészek vagytok! :)
2020. szept. 5. 18:06
 20/22 A kérdező kommentje:

Itt lennének a szülők, akit érdekelne.


[link]

2020. szept. 5. 18:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!