Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen trükköket tud a kutyád?

Milyen trükköket tud a kutyád?

Figyelt kérdés

Hogyan tanítottad meg neki?

Mennyi idős volt?

(Bocsi a sok kérdésért)


Ui.: a trükkökbe beleszámít az ül, fekszik stb...


Én most kaptam kutyát, 9 hetes, és még csak annyit tanítgatok neki, hogy lábra ne menjen, meg ne szedje szét a papucsokat.


2010. aug. 5. 22:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

ül, fekszik, marad, hozd vissza, ereszd, hozd közelebb, lassabban, gyorsabban (séta, futás), hagyd ott (pl étel),...

eddig kb ennyi.

hogy hogyan tanítottam meg? azt hosszú lenne leírni.

sok törődéssel és odafigyeléssel.

2010. aug. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

én 9 hetesen még csak játszottam vele szoktattam magamhoz kb: fél évesen kezdtem tanítani arra hogy ül, fekszik, gyere ide, stb.

Ül: én mutogattam neki hogy felfogja ez nem játék és mikor kimondtam hogy ül lenyomtam a fenekét, és szép lassan felfogta miaz hogy ül :D

Fekszik: úgyan így csak kinyújtottam az első lábait

gyere ide: fogtam egy hosszú láncot(kb 3 m) és ráraktam a nyakörvére, és mikor kimondtam hogy gyere ide megrántottam a láncot persze óvatosan és ahogy csak az ülnél szép lassan felfogta :D

Sok sikert és türelmet :)

2010. aug. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
az en labrador retriever kutyam meg csak hat hetes volt amikor megtanult pacsizni most 9 hetes es mar tudja az ult,a feksziket es azt hogy gyere ide es persze a nevet a feksziket 2 nap alatt megtanulta jutalomfalattal ja es meg aportirozni is tud.Bocs hogy nem tettem pontot sehova.
2010. aug. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

most 1 éves és 3hónapos. azt mondják ilyenkor 1 év felett a legfogékonyabbak... és valóban, ezeket szinte 3 hónap alatt tanulta meg. Előtte se volt neveletlen, de most kezd megkomolyodni.

amúgy egy hiperaktív yorkshire terrier, akit minden nap le kell fárasztani fizikailag, szellemileg.


kimaradt még egy "trükk"...

a "mondjad" "mesélj"... ilyenkor elkezd "magyarázni" a sajátos kutyanyelvén, nyürrög artikulál, de nem ugat és nem nyüszít... nagyon aranyos :)

2010. aug. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Persze ha tanítani akarom, akkor max. 5 percet komolyan, majd hosszú játék:D
2010. aug. 5. 22:50
 6/19 anonim ***** válasza:

a seggét lenyomós dolog nem túl jó, ha felemelve mutatod neki a jutalomfalatot, le fog ülni, mert nem látja...

a feksziknél pedig a földön kell a kezedben tartani, amíg le nem fekszik.

szerintem.

2010. aug. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
piruettezni az angol masztiffomat - 4 hónapos kor - 1 év kemény kiképzés, de nem produkáltatom, mert rengetegen szánakozva néztek...
2010. aug. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
a 10 éves yorkiem érti, ha azt mondjuk jön velünk, és beugrik a táskájába... az 5 éves kuvaszkeverék kutyám tud pacsit adni, és leülni :)
2010. aug. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Gyere, maradj, lassan, várj, ül, fekszik--> hátra fordul, hozd vissza.

8 hónapos, spániel. Bár én 3,5-4 hónapos kora körül kezdtem tanítani, addig csak a játéknál mondtam a hozd visszát, és mikor adtam a kaját, a várj-ot. de nagyon gyorsn tanul.

2010. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ül, fekszik, áll, marad, pacsi, szépen kér (két lábra áll és leül úgy a seggére), érint (a szépen kérnél pacsit ad végélis), mellettem (ilyenkor mellettem sétál), fogd meg (támad akire mondom), ereszd (fogd meg ellentéte olyankor ott hagyja az illetőt), fúj (nem fogad el ételt vagy kiköpi ami a szájában volt), vigyázz (olyankor arrébb megy tudja útban van), szlalom, közép (ami annyit takar hogy a lábam közé megy és ahogy sétálok ott megy közötte), hopp (felugrik ahova mutatom de úgy hogy ott állok mellette), menj oda és ugorj fel (távoltól vezényelem az adott pontra ahova fel kell ugrania), forog (két lábon forog), puff (lelövöm és kifekszik :)

Nagy hirtelen ennyi ha még eszembe jut több akkor szólok :)

Két éves lesz októberben, pincsi.

2010. aug. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!