Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom leszoktatni a...

Hogyan tudom leszoktatni a kutyám az ugrálásrol de véglegesen?

Figyelt kérdés
Mindent meg probáltam,4honapos német juhász
2008. nov. 27. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

nekünk is ugrál a kutyánk, és megkérdeztem egy vadászt hogy tanítják be a vizslákat hogy neugráljanak.

azt mondta amikor ugrana lépjünk a lábára, pár alkalom után nem fog ugrálni.

én nem tudtam megcsinálni, meg a milyen olyan gyorsan ugrik, hogy mire léptem volna, már a magasban volt.

de volt olyan hogy a fehér ruhámra ugrott fel és annyira ideg lettem hogy vissza kézböl akkorát kapott hogy csak na. semmi sértödés vagy tanulás, semmi. annyira imád hogy 8 éves létére össze pisili magát mikor emgyek haza, és szó szerint kiugrik a böréböl.


a németjuhászok le szoknak amúgy egy idö után, mikor már elérik a felnött méretüket.

2008. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nagy kutyád van ugrás közben a mellkasánál fogva el tudod "lökni" Na azért nem kell a falhoz vágni, csak jelezni hogy nem szereted amit csinál. Közben mondhatod neki hogy "fújj", vagy valamilyen dorgáló szót amit használni szoktál.


Közvetlen utána hívd magadhoz úgy, hogy kissé előre hajolsz (így nem tud ugrani) kedvesen szólítod, adsz neki jutalmat, és megdícséred, és közben le is ülteted.


hamar meg fogja tanulni. :)

2008. nov. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Na azt nemnormális vadászt is megnézném amikor a csupasz lábára ráállok egy villástargoncával. Boldog lennék ha megtehetném.. Az ilyen jobban tenné ha fordítva sütné el a puskát az helyett, hogy ilyen marhaságokat osztana tanácsként. A kutya számára természetes viselkedés az ha felugrál örömében, mert az alá-fölé rangsorolás része az, hogy a falka alacsonyabb rangú kutyája pofánnyalja a magasabb rangút. Ezért amikor felugrik rád arra kell gondolni, hogy ezt szeretné neked jelezni, és mert nem ember és miondani nem tudja, hát úgy jelzi ahogy azt egy kuty jelezni tudja.


Ha már elég figyelmetlenek voltunk ahhoz, hogy kölyökkorában leszoktassuk róla akkor a felnőtt kutyánál már sokkal több türelemre van szükség. A megoldás semmiképp nem az, hogy barom módon ütjük-verjük a kutyát mert a kisgyereket sem rugdossuk, ha nem értjük mit akar mert ugye, az ember sem úgy születik, hogy beszélni tudjon. Amikor pedig egy kutyáról azt hisszük azért szuokott le az ugrálásról mert ráálltunk a lábára akkor tudni kell, hogy azért hagyja abba mert fájdalmat esetleg sérülést okoz neki a gazdája. Ezzel viszont a kutya bizalmát is elveszíthetjük aminek később akár harapás vagy más, ember elleni agresszió is lehet a következménye. Ilyenkor meg ugye, szerencsés esetben lelövik, más primitívebb fajok agyonverik vagy fához kötik a kutyát, hogy hosszú szenvedés után, egyedül dögöljön meg.


Az első és legfontosabb dolog amit neked kell megtanulni, hogy amikor hazaérsz előzd meg a kutya felugrálását azzal, hogy

lehajolsz hozzá és nem hagyod, hogy Ő ugorjon rád, miközben alaposan simogatod. Ilyenkor türelmesnek de mindenképp határozottnak kell vele lenni, adj neki szóban parancsot, hogy üljön és mindenképp hagyd neki, hogy megnyalja a kezedet. Ha nem is ismeri a vezényszavakat akkor ez egy jó lehetőség arra, hogy megtanítsd neki. Iilyenkor az is jóü megoldás, hogy jutalomfalattal jutalmazod, ha nem ugrik fel rád.


Ha nemigazán érti a kutya, hogy mit akarsz akkor amikor felugrik lépj hátra és határozottan mond neki, hogy "nem", vagy, hogy "nem szabad" Ilyenkor visszaesik a földre és ez kellemetlen neki mert arra számít, hogy rajtasd landol, így a testsúlyát is úgy helyezi, de legalább nem okoz sérülést vagy fájdalmat.


Ha azt veszed észre, hogy ilyenkor rögtön játszana veled, akor ajd botot vagy valamit a szájába, vagy dobd el neki az udvarban.


Itt is olvashatsz ezekről a dolgokról:


[link]

2008. nov. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Én hordtam a kutyámat kutyaiskolába és az oktató azt javasolta,hogy lépjek mindi a lábára+"pfujj"

De nem az elsőre,mielőtt felugrik,hanem a hátsóra,mikor már rajtad van.Ahhoz nem kell gyorsnak lenni.Nálunk bevált.

2008. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is a bántalmazók ellen vagyok,és gondolom a vadász sem úgy gondolta,h el kell törni a kutya lábát.Amúgy valamennyi fegyelemre a kutyának is van szüksége sztem.Pl a másoktól való élelem megtagadást is csak kicsi orra koppintással tanulja meg a kutya.És senki nem javvasolta azt,h üsse agyon,vagy úgy lépjen rá,h az már fájjon.Én imádom a kutyámat,szabad bejárása van a lakásba,néha velem is alszik,igaz nekem rottweilerem van,nem német juhászom,de néha muszáj megfegyelmeznem.De sose fáj neki.
2008. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Köszönöm a válaszokat,hasznosak voltak.
2008. nov. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megérkezéskor nem törődtem vele, bármit csinált, mintha ott se lenne. Amikor lehiggadt, magamhoz hívtam és megsimogattam.
2008. nov. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
56%

üdv nem olvastam az elöttem hozzá szolokat de

nagyon egyzserüen megoldhato a problémád!

gondolom rád ugrik fel ugye? akkor amikor felugrik rád akkor rálépsz a hátso lábára de ugy tiszteségesen(perzse nem össze ropantani csak azért éreze) ezt max 2-3× megcsinálod utána nem sürün csinálja hidd el :) én is igy szoktatam le!

Olcsó, gyors megoldás és hatékony !

2009. márc. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 baracsiné rácz beáta válasza:
Sziasztok.Most 2 napja kaptam 1 1 éves malamutot és folyamatosan ugrál bármit csinálok vele.Mit tegyek vagy,hogy szokassam le róla?Kennelben volt sokáig.
2018. febr. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!