Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12-13 éves kutyámra újabban...

12-13 éves kutyámra újabban rájön a csuklás, ilyenkor úgy jelez, mint amikor pisilnie kell kimenni, de mikor leérünk, csak füvet legel 30-40 percen keresztül. Miért van ez? Tapasztalat? Ugye nem valami komoly baj?

Figyelt kérdés

2020. szept. 4. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Mit kap enni?
2020. szept. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg gyomorbántalma van, arra eszi a füvet és ezért csuklik.
2020. szept. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szokott máskor is füvet enni, ha fáj a gyomra, meg néha hányik is ilyen sárga habosat utána, de sosem csinált ilyet, hogy csuklani kezd és azonnal le kell vinni, aztán csak legel folyamatosan.

Csirkecombot, zúzát, májat, szívet, darált pulykát szoktam főzni répával, cukkinivel, zellerrel, céklával, parajjal, kevés rizzsel vagy édesburgonyával, zöldkagyló port szórok bele, néha kis kókuszolaj. Csontosat(farhátat) már 10 éves kora óta nem kap, mert rosszul emészti.

2020. szept. 4. 18:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gyomorégés. Át kéne gondolni az étrendjét. A mi kutyánk főleg a nyers, csontos húsok után csinálta ezt.
2020. szept. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy túl zsíros a kajája? Nekem egyszer azt mondta az orvosunk, hogy egy idős kutyának már nem szabad túl sok fehérjét sem adni, sem túl zsírosat. Májat heti 1-nél többször ne kapjon, a combról húzd le a bőrt, és ha állateledel boltban veszed a darált pulykát, az javarészt csak zsír. Az lehet a probléma forrása.
2020. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A combot csont és bőr nélkül kapja, májat heti 1x kap, a pulyka meg amikor akciós vhol általában comb szokott lenni. Nagyjából fele hús a kajájának, a többi zöldség meg pici rizs. De majd akkor variálok, kísérletezek, ha ez a baj. Csak féltem, hogy valami komoly betegség jele lehet.

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

2020. szept. 4. 23:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem ez gyomorbántalom, de ha felhívod az orvosotokat, és elmondod, amit itt leírtál, az nem árthat. Egyébként én megpróbálnék neki kicsit több rizst tenni. Az én kutyám majdnem csak főtt marhán-vadhúson, és rizsen él, illetve kap Platinum tápot, de nem egy nagy tápos, inkább csak nassol belőle. Amikor kicsit túlmérem a húst, ami esetleg épp zsírosabb is, és kevesebb a rizs, akkor szokott legelészni, és hányni.
2020. szept. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"hányik is ilyen sárga habosat utána"

Állatorvos esetleg?

2020. okt. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!