Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom meg különböztetni...

Hogyan tudom meg különböztetni külső vonásaik szerint a két kutya fajt a Pitbullt és sztafordot?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 12:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű. Tapasztalt szemű kutyásnak kell lenned, akkor majd menni fog.


[link]


[link]

2010. júl. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%

Hát miután a pitbull nem is elismert fajta, ezáltal egységes standradja sincs, szerintem kb. lehetetlen megkülönböztetni őket. Nekem baromira tetszenek, de ahány szakkönyv, annyiféle információ van erről. Van aki szerint az amstaff kisebb, van aki szerint a pit, amúgy meg ugyanúgy néznek ki.

Annyi lehet talán mérvadó, hogy az amstaff ugye a pitbull családiasított változata, szóval amelyik átharapja a torkod, az pit, amelyik labdázik veled, az az amstaff =)


Egyébként pedig kérlek csiszolj a nyelvtanodon, központozás, idegen szavak használata, meg egyáltalán mindenféle téren. Külgyön vazze, pofám leszakad.

2010. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A staffordshire terriernek az arca olyan tömötebb. Míg a pitbullé talán nagyon kicsivel kisebb amit szinte alig látsz. A staff nagyobb is mint a pit. Hát nehéz megkülönböztetni de egy jó kutyismerőnek is nehéz talán.
2010. júl. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
13:06 Köszönöm a választ. ennyivel is többet tudok.
2010. júl. 10. 13:18
 5/17 A kérdező kommentje:
12:57 Köszi a web cimet.
2010. júl. 10. 13:22
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Meg annyival is növelem a tudásodat,hogy FAJ és FAJTA nem ugyanaz!
2010. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
14:07 igen ugyan az. De hogy jön ez most ide?
2010. júl. 10. 14:11
 8/17 anonim ***** válasza:

Pit:


[link]


Marmagasság: 46-56 cm

Testtömeg: 15-30 kg -- az e fölött lévő kutyákat bully pitnek nevezzük:).. kicsit eltúzlozták az oldalon ( ott 30-45 kg- ot írnak)


Staffordshire


[link]


Marmagassága: A kanok marmagassága 46-48 cm, a szukáké 43-46 cm.

Testtömege: 20-35 kg


Még mindig azt gondolod , h a pit kisebb ? :)

2010. júl. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

NEM ugyanaz!

Úgy jön ide,hogy te is hibásan írtad.

FAJ:ló,elefánt,kutya,oroszlán stb.

FAJTA:német juhász,angol telivér,sziámi macska stb.

tehát a FAJon belüli kisebb egység a FAJTA.

FAJtiszta minden kutya,hiszen kutya és kutya párosodásából született,nem pl.kutya és oroszlán szülőktől(a fajok egymás között nem tudnak szaporodni,kivétel néhány genetikailag közel álló faj,pl.ló+szamár=öszvér,ami fajhibrid,elterjedt kifejezéssel "bastard".

2010. júl. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nah bocsi az offért de hol van az leírva hogy annyi a pitnek a magassága? Mivel nem elismert faj és nem szabad szaporítani ezért nincs meghatározva a magasság. Igaz láttam már óriási pitbullt de nagyon kicsit is. Ugyhogy szerintem a magasság mindegy mert lehet a pitből túl pici vagy nagy is nem?
2010. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!