Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar játszani velem...

Miért nem akar játszani velem a kutyám?

Figyelt kérdés

Ha kint vagyok a szüleimmel a kertben, akkor a kutyám csak az anyámnak vagy az apámnak viszi oda a játékát, még akkor is, amikor én dobom el.


Ha vendég van nálunk, akkor is neki viszi a kötelét, nem nekem.


Ha kettesben vagyunk, akkor már én is jó vagyok számára...


Illetve még az is feltűnt, hogy mindenkit összeugrál örömében, csak engem nem. Ha meghallja az ül, fekszik, marad, vagy bármilyen parancsszót, akkor pedig tőlem fogadja el.


Miért? (1,5 éves amstaff.)


2020. szept. 10. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Lehet idegen vagy számára, próbálj meg több időt együtt tölteni vele, magad mellé édesgetni (kaját adni neki stb) hátha...
2020. szept. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Idegen? Egész nap Vele vagyok, Vele alszom, én etetem. És én játszanék Vele, ha akarná...
2020. szept. 10. 17:56
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Akkor kényesztetni esetleg valami kajaval próbáltad?

Bár várhatsz vele, lehet idő kell neki

2020. szept. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Prémium minőségű táp + heti 2-3 alkalommal adok Neki színhúst. Nem talált. Ha kötekedni akarsz, menj a vallás kategóriába, ott vannak ilyen agyalágyultak.
2020. szept. 10. 18:01
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Sorrendbeli különbség.Vannak egy gazdás és több gazdás kutyák vagy épp kutyafajták.Ezt a kutyát sokan veszik körül,és valószínüleg nincs olyan alkalom amikor kifejezetten 'csak te és én' foglalkozás van.Mindenki csinál vele mindent.

Te eteted,ezt megszokta.Te vagy a gondozó,az ellátó,a mi nézőpontunk szerint a 'gazdi'.Ők viszont játszótársak.


Ha is-is akarsz lenni olyasmit kell együtt csinálnotok amit mással nem csinál.Olyan játékkal játszol vele amivel csak veled játszhat,olyan helyre viszed sétálni ahova a többiek nem,ilyesmi.

Legyen mit kötnie hozzád,mert eddig csak az evést és az alvást kötötte oda.Hiába akartál vele játszani,nem te voltál a játszótárs,hanem a többiek.

Játék közben jutalmazd is gyakran,főleg szóban.Ügyes vagy jó fiú/kislány,látszódjon rajtad,hogy örülsz és tudni fogja,hogy az jó dolog,ha veled játszik.

2020. szept. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
59%
Lehet érzi a bizonytalanságod? Mármint, amikor játszanál vele nem görcsölsz rá, hogy vajon lesz-e kedve hozzá? Lehet érzi az energiáidat. Sok kutyus egyébként a családban a "főnököt" követi és az lehet nem a gazdija.:(
2020. szept. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%
Egyszerűen nem vagy neki szimpatikus. Ennyi. Menj tovább.
2020. szept. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

Szeretetet nem lehet kikovetelni. Valoszinu a hétköznapokban szigorubb vagy vele mint a tobbiek, ezert veled nem tud feloldodni.

Legyel vele baratsagosabb es akkor majd jatszik veled is.

2020. szept. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%
Bazsi bazsi
2020. szept. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
A kérdés első fele miatt nem érdemes különösebben aggódni, ha a kutya engedelmes. Ha masok vannak körülötte, az nyilván neki is újdonság, be van sozva, te foklalkozol vele többet, tehát veled akármikor játszhat ilyenkor. Mint a kisgyerekek, ha jön a nagyi/nagynéni/unokatestvér akkor a szülő háttérbe szorul. A kérdés második fele sem ad okot aggodalomra szerintem. Szót fogad neked, tudod irányítani, ha mas rokonodnak nem megy vele a kommunikáció, inkább ne bízd rá.
2020. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!