Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig elszökik a kutya, mit...

Kisgöncöl kérdése:

Mindig elszökik a kutya, mit lehetne csinálni vele?

Figyelt kérdés

A problema az, hogy nem az en kutyam. Hanem a parom csaladjae.

Sok ideje nem vagyok tagja a csaladnak.

A kutya mindig elszokik folyamatosan, pedig a keritesnel nem fer ki sehol, amikor nem talal mas utat, kiassa magat a kerites alatt, szetszedi a keritest, csakhogy mehessen, mint aki megvan orulve teljesen.

Egy keverek kis testu fiu kutya.

Megkotni nem akarjuk, illetve ebbe beleszolasom sincs nagyon.

Par hete elutotte egy auto, azota santit, de meg ezekutan is minden este elmegy.

Nem csak tuzeles idejen.

Miert csinaljak ezt a kutyak?

Vagy ki milyen modszert tudna erre?



2020. szept. 11. 10:06
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
72%

Nem "hutlen" ez a kutya, hanem neveletlen. Mi az, hogy elmegy? Mi az, hogy seta kozben is elmegy?


Minden ra van hagyva, nincsenek szabalyok … total neveletlen es magasrol tojik a gazdira.


Nem kell iskola? :) Miert? Mert pacsit tud adni? Nevetseges. Egy jolnevelt kutya azt csinalja amit a gazdi megenged neki. Lehetnek onallo gondolatai, de megtenni csak akkor tehet barmit ha a gazdi megengedi.


Gondolom ivaros is.


Gondatlan gazda neveletlen kutyaja … eluti az auto, visszamorog ha fegyelmezik, azt csinal amit akar. En kibeleznem a kutyam ha igy viselkedne. Ram mordulna? Akkor szarna utoljára. Elszokne? Vissza sem johetne tobbet.

2020. szept. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 A kérdező kommentje:

Igazad van.

Sajnos nem az en kutyam, nem tudom mennyit foglalkoztak vele regebben.

De itt az elozo kommentben engem leoltottak, hogy leszidjuk, mert inkabb jutalomfalatot erdemelne.

De mondom miert, ha elszokik, meg adjak neki jutalomfalatot?

Hat persze, hogy leszidom, ha ilyeneket csinal. De meg nem verjuk azert.

2020. szept. 11. 10:51
 23/58 anonim ***** válasza:
81%

"Ne am mar mindenert mi legyunk a hibasak"

ki más? a kutya? csakis a gazda hibás ezért. Az meg hogy ki mennyit dolgozik, olcsó kifogás. Akkor nem kell kutya, macska elég, azzal nem kell annyit foglalkozni. Más meg tudja oldani.

2020. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell paprikasnak lenni. Amiket mondanak, annak sok a valosagalapja es sok a megszivlelendo tanacs. Senki nem mondta h mindent rosszul csinalsz. Nyugi van. :)

O alapbol egy ilyen fajta, akinek tobb ingerre van szuksege ugy tunik - es ha nem vagytok vele (ejjel, nyilvan) es lehetosege adodik, akkor keres maganak. Valoban a kerites erosites az egyik megoldas.

(Jobaratom kutyaja ugyanezt csinalta, imadtak, de estenkent valahogy mindig kiszokott, ahogy csak tudott. A srac utana atombiztos keritest epitett, meg egyeb dolgokat is megtett es rendbejott a helyzet.)

A setalas pedig valoban fontos - klassz dolog a jatek is, azt szuperul csinalod. De ha csak egy haz koruli korre, 10 percre is, vidd el minden nap, rengeteget fog javulni a kapcsolatotok, meglesz egyfajta kotodes, “egyutt csatangol a falka” erzes. Egy kicsi seta is tobb, mint a semmi. :)

2020. szept. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
100%
Azért adj neki jutalomfalatot mert visszajön. Gondold bele magad a kutya helyzetébe,visszajön és leszidják,azt sem tudja miért,ő csak keresett valami elfoglaltságot az udvar helyett. Ha jutalmazod akkor kellemes lesz neki,és gyakrabban fog hazamenni.
2020. szept. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:

Koszonom utolso!

De sajnos nem az en kutyam, en nem lakok ott, hogy mindennap setaltassam es jatsszak vele, mert en is dolgozom 2 muszakban es ugye nem ott van az otthonom.

2020. szept. 11. 10:55
 27/58 A kérdező kommentje:
A gazdajanak kene vele foglalkoznia igazan, en megteszem, amit tudok, megha nem is az enyem.
2020. szept. 11. 10:56
 28/58 A kérdező kommentje:

Es ako annyira ellenem van, annak elmondanam, hogy 5 eves a kutya.

Nem en neveltem, nem en gondoztam, ugyhogy rolam le lehet szallni, mert ha el is lett baszva, az nem miattam volt. En 5 honapja ismerem ezt a csaladot, szoval nem sz en hibam az, amilyen a kutya, az 5 honap alatt en sokat foglalkozok vele, amikor csak tehetem. Szoval miert en vagyok a hibas, amikor nem is az enyem es nem en neveltem?

2020. szept. 11. 11:00
 29/58 anonim ***** válasza:
28%
Ha meg nem a tied, akkor nem is értem, minek húzod fel magad ennyire.
2020. szept. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
31%
Nem hibáztatott têged senki,és nincs is ellened senki,csak tényeket közöltünk,és tippeket adtunk.
2020. szept. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!