Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig elszökik a kutya, mit...

Kisgöncöl kérdése:

Mindig elszökik a kutya, mit lehetne csinálni vele?

Figyelt kérdés

A problema az, hogy nem az en kutyam. Hanem a parom csaladjae.

Sok ideje nem vagyok tagja a csaladnak.

A kutya mindig elszokik folyamatosan, pedig a keritesnel nem fer ki sehol, amikor nem talal mas utat, kiassa magat a kerites alatt, szetszedi a keritest, csakhogy mehessen, mint aki megvan orulve teljesen.

Egy keverek kis testu fiu kutya.

Megkotni nem akarjuk, illetve ebbe beleszolasom sincs nagyon.

Par hete elutotte egy auto, azota santit, de meg ezekutan is minden este elmegy.

Nem csak tuzeles idejen.

Miert csinaljak ezt a kutyak?

Vagy ki milyen modszert tudna erre?



2020. szept. 11. 10:06
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
100%

A kutya azért csinálja ezt, mert:

- megteheti

- unatkozik, érdekesebb neki a csavargás

- ivaros

Megoldások:

- olyan kerítés, amin képtelen kiszökni (ez alapvető minden kutyatartónak); míg ez nem kivitelezhető esetleg, addig alternatíva lehet a láthatatlan kerítés, éjjel lakásban vagy kennelben tartás

- ivartalanítás

- a rossz beidegződések újraprogramozása, sokkal több foglalkozás, kutyás sport művelése például, hogy le legyenek kötve az energiái

2020. szept. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
12%
Kedves kérdező. Ide rohadtul nem érdemes semmit kiírni...🙄
2020. szept. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
83%
Utolso, te komolyan nem latod a problemat? 🤦‍♀️
2020. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 A kérdező kommentje:

Aki napi 3-szor setaltat kutyat, az gondolom rohadtul raer es nem dolgozik.

De ha dolgoznatok 3-4 muszakban, rogton nem tudnatok nali haromszor kutyat setaltatni, foleg ha otthoni teendoitek is lennenek.

2020. szept. 12. 12:17
 55/58 A kérdező kommentje:
Napi*
2020. szept. 12. 12:17
 56/58 anonim ***** válasza:
100%
De kerdezo, most komolyan, azt mondtad, a parod csaladjae a kutya. Tehat a parod es a szulei (ez minimum 3 ember, de testverek eseten lehet 4,5,6 is akar) egyutt el egy hazban. Ez a 3-4-5-6 ember nem tud felvalta megsetaltatni egy szerencsetlen kutyat? Foleg ugy, hogy ket kutyajuk is van, a masikkal is kene am foglalkozni! Nem ertem, mi az akadalya? Nem kell napi haromszor, kezdesnek napi 1 seta (de az legyen 1-2 oras, szellemi farasztast is beleertve) is eleg lehet, de ezt ki kell tapasztalni. Lehet a kutyusnak lesz igenye a napi tobb setara is, de lehet, hogy eleg egy. Tehat ha ennyi ember el egy rakason, mi olyan nehez ebben? Nem ertem. Termeszetesen ha idosek a szulok, vagy valami egyeb problema van, akkor ok kiestek, de sokan vallalnak egyedul is kutyat, szoval tovabbra sem ertem miert nem megoldott a normalis foglalkozas. Ha pedig nem megy, hat nem megy, de konyorgom, keressetek uj gazdat neki.
2020. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
56 osnak igaza van, még 1-2 ember is eltud látni egy kutyát, nem hogy 3-4 ember. Könyörgöm...
2020. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

#54

Most pl. nincs kutyám, de mikor volt akkor simán meg tudtam sétáltatni napi szinten 2-3 alkalommal munka mellett. Egyszer munka előtt kora reggel, utána délután miután hazaértem, aztán még pár órával később este egyszer.

Nem értem, mi ebben olyan nagy kihívás.

Ha napi 20 órákat dolgoznék akkor nyilván nem érnék rá ennyire, de akkor fel se merülne bennem, hogy magamhoz vegyek egy törődést igénylő állatot. (Simán megtehetném, hiszen nem kötelező kutyát, vagy egyéb állatot tartani. Vagy választhatóak olyan állatok amik nem annyira szociálisak mint egy kutya, nem igénylik a sok aktív foglalkozást.)

Nem értem, akinek nincs ideje az miért erőlteti körömszakadtáig.

2020. szept. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!