Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos sztaffival elkezdtün...

9 hónapos sztaffival elkezdtünk rollerezni, nagyon élvezi, viszont mindig sprintel, nem is kell hajtanom magam. Kb 20 percet megyek vele így. Nem árt az izületeinek? Ha azt írjátok nem jó, természetesen abbahagyom, de nagyon élvezi.

Figyelt kérdés

2020. szept. 11. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Elvileg nem kellene egy éves kor előtt súlyt húznia. Ha mégis folytatni akarjátok, mindenképpen hámot használjatok nyakörv helyett.
2020. szept. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De, nagyon árt a kutyáknak az aszfalton való futás és a másfél-egy év alatti futtatás is.

Én várnék vele még pár hónapot és ha megoldható, inkább földútra vinném biciklizni, illetve ha van füves sáv az út mellett, ahol rollereztek, megtanítanám, hogy ő ott menjen(úgy persze nem nagyon tud húzni, tudom).

+kúraszerűen adnék neki izületvédőt is.

2020. szept. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! Hám volt rajta az első alkalom kivételével. Nem lenne célom, hogy húzzon, de egyszerűen nem tudom magam olyan gyorsan hajtani, amilyen tempót ő diktál. 😅 Azért kezdtük el amúgy, mert nagyon igényli a mozgást, futást.
2020. szept. 11. 20:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Öv képzést már most el lehetne kezdeni, az elég sokat energiát igényelne. Vagy kipróbálhatnátok az obediencet is.
2020. szept. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

1,5-2 eves kora utan fusson ilyen modszerrel. Addig csak labdazas mas kutyakkal futkosas menjen.


Ha huzatod,vagustol rendelj parnazott hamot neki. Meretre legyartjak.


Kesobb jo lesz a deszkaval futas meg huzast. Amugy huzas nelkul automentes teruleten orakig elfut egy lassab tempoban. 1,5 eves kor utan fokozatosan novelve a tabot idot intenzitast.

2020. szept. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bár nem mostani de azért leírom..Nem lett volna semmi baja..A staffi kutyák rettenetesen erősek és szinte az egesz kutya egy izom:D én 1 éves kora óra futtattam az enyémet bringán.Szintén ő húzott.most 7 éves. Semmi baja egézséges mint a makk:D van mégegy staffim ő 2 éves. Őt is futtatom mert benne mégtöbb erő van. Mindketten élvezik. Nekik ennél jobb lefárasztás nincsen. Sokszor órákat megyüno(pihenéssel). Bár ők bírnák pihenés nélkül de inkább pihentetem őket. Nagyon élvezik:) napi 1 órát mindenképp vidd el ha van bringád.És engedd hogy ő huzzon. Nem tudpm hogy azóta szoktad e vinni
2021. máj. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!