Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 9 hónapos amerikai bulldogom...

A 9 hónapos amerikai bulldogom egyik rossz szokása, hogy megeszi a saját ürülékét. Ez természetes, vagy valahogyan le lehet róla szoktatni, vagy milyen vitamint adhatnék neki, hogy ne legyen vitaminhiánya?

Figyelt kérdés
Gondolom az ürülék evése vitaminhiány miatt van, ezért talán vitaminra van szüksége.
2007. dec. 23. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Nehéz kérdés. Ez általában viselkedészavar, de valóban jelenthet hiánybetegséget is. ( Jó volna tudni mit eszik. ) Első körben próbáljatok Felicavit-ot adni neki, ez nem drága és csak kalcium és foszfor van benne. Ha nem oldja meg egy hét alatt akkor irány az állatorvos. Legegyszerűbben úgy lehetne kideríteni, hogy hiánytünet-e a székletevés, ha kizárólagosan valamilyen prémium kutyatápot etetnétek vele egy darabig. ( Pl. Royal canin - giant juniort ) De ezek sajnos nagyon drágák.
2007. dec. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ezt minden kutya megteszi,és nem azért mert vitamin hiánya van hanem mert ez ősi kutya szokás.Ez nekünk undorítónak tűnik, de nekik nem az!Minden ürülékben találnak meg nem emésztett részeket, és kutya ösztönből megeszik.Erről csak úgy tudod leszoktatni, ha az ürüléket rendszeresen eltakarítod,ha pedig rajtakapod a kutyát már szaglás közben,azonnal erélyes "fúj"-jal elviszed onnan.Tanítani kell rá, hogy ez nem jó dolog.Sok sikert,következetességgel sikerülni fog.
2007. dec. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!!

Az tényleg igaz hogy a kutya megeszi saját ürülékét,az én kutyám is megette egy időben de aztán leszoktattam róla,nem lesz semmi baja a kutyádnak tőle.

2007. dec. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!