Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya nagyon fél a viharban,...

A kutya nagyon fél a viharban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éves foxterrier. van neki egy kis elkerített rész. amikor jön a vihar, akkor fel alá rohangál és elkezd ugrálni. ki akar ugrani a helyéről. most jött a vihar és azt vettem észre, hogy már kiugrott. kiengedtem az udvarra, de nálunk nem előnyös, mert folyamatos járkálás van.


Hogy tudnám megoldani, hogy a viharban nyugodt legyen és ne akarjon kiugrani ?


2010. aug. 6. 15:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Vidd be a lakásba, vagy maradj vele, amíg elmegy a vihar. Esetleg be lehet nyugtatózni, de az adagról és fajtáról kérdezz meg egy állatorvost.
2010. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én terrierem is nagyon fél, én úgy szoktam megoldani hogy bekapcsolom a tv-t vagy a szgépet és hallgatok vmi zenét hogy kicsit tompítsa a nagy zajt, a kutya a lábamra fekszik, az asztal alá, és vagy egy puha plüssmackója azt szokta rágcsálni, hogy nyugtassa magát, így vezeti le a stresszt. Soha és semmilyen körülmények között nem engedem ki ilyenkor az udvarra- bár nem is menne ki- mert rá nézve ez életveszélyes lehet: sokkot kap és elmenekül a félelem miatt, és talán sose talál vissza. Nekünk ez a módszer bejött, ha nem tart sokáig a vihar akkor feladatot is adok neki hogy eltereljem a figyelmét.
2010. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
a házba nem jöhet be. :S
2010. aug. 6. 15:28
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtatót soha és semmilyen körülmények között nem adok neki, mert nyilván ez nem jó a szervezetének, és mostanság amilyen idők vannak, elég gyakran kéne tömni gyógyszerrel... maradj vele, és próbáld elterelni a figyelmét.
2010. aug. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok

Eredetileg az én kutyám is ki volt tiltva a lakásból, aztán az első viharnál bemenekült. Megtanítottuk neki, hogy meddig jöhet be, meg kapott egy szőnyeget, amin fekhet. Nem próbálkozott a beljebb jövéssel, és csak a viharok meg aug. 20-a alkalmából jöhetett be.

2010. aug. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

A nagyanyám kutyája egyszer így ölte meg magát szegény (falun), nem engedték be a lakásba még arra az időre sem, amíg tombolt a vihar, ő meg nagyon félt és feltekeredett az udvaron a kerítésre :(

Az én kutyámat ki sem engedném ilyen időben! Én vele vagyok MINDIG amikor dörög, ő is nagyon fél. Mivel óriási nagy kutyus, ezért nem tudom ölbe venni, de lefekszem mellé a földre és szorosan átölelem, hogy egy kicsit megnyugtassam. Annyira reszket ilyenkor, mindig attól félek, hogy valami baja lesz afélelemtől.

Könyörögd ki a szüleidnél, hogy szilveszterkor, amikor tüzijátékok vannak és amikor vihar van, legalább az előszobába hadd menjen be és legyél vele.

Én minidg vele vagyok ilyenkor, szilveszterkor sem megyek inkább sehová.

2010. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
az én egyik kutyám épp mögöttem ül a székben, viszonylag nyugodtan, a másik valamelyik sarokban tök nyugodtan horkol :D
2010. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ja, persze vihar, villámlás és mennydörgés van épp, jégdarabokkal
2010. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
akkor garázs vagy pince vagy valami kerti kamra féleség és maradj vele vagy nemtom
2010. aug. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
felengedtem a teraszra. most már lenyugodott, itt alszik, legalábbis fekszik az ajtó mellett.
2010. aug. 6. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!