Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya nagyon fél a viharban,...

A kutya nagyon fél a viharban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éves foxterrier. van neki egy kis elkerített rész. amikor jön a vihar, akkor fel alá rohangál és elkezd ugrálni. ki akar ugrani a helyéről. most jött a vihar és azt vettem észre, hogy már kiugrott. kiengedtem az udvarra, de nálunk nem előnyös, mert folyamatos járkálás van.


Hogy tudnám megoldani, hogy a viharban nyugodt legyen és ne akarjon kiugrani ?


2010. aug. 6. 15:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Itt is leírom:


Szóval, vihar idejére hívd be magadhoz. Amúgy is jobb a kutyának ha a gazdája mellet lehet. Hívd be, de ne kezd el dajkálni, meg nyugtatgatni.Legyél természetes, és nyugodt.


Ha veled lehet, és azt látja te nyugodt vagy, a kutya is megnyugszik, mert a kutya az átveszi a gazdája érzelmeit.

2010. aug. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Bilibok Bianka válasza:
Próbáld meg azt, hogy ha be van húzva a raka a két lába közé, akkor fogd meg és huzd védig a kezedet rajta, töbszörösen, majd egy kicsit maszirozd meg a medencecsontjánál, és tereld el a figyelmét valamivel, ez például egy játék vagy étel is lehet... (Bocs hogy egy kicsit késve irtam,csak 5évet késtem :'D nah de jobb később, mint soha...)
2015. szept. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 HbHUN válasza:

Szia!Nekem egy 3 éves terrierem van.Most éppen vihar van kaparja az ajtót nyusszog vonyit stb. Ajánlom hogy engedjétek be legalább az előszobába és menj oda hozzá simogasd próbáld elterelni a figyelmét

Az enyémet nagyon megnyugtatja ha egy lassú halk zenét kapcsolok be és közbe simogatom ettől szinte mindig megnyugszik

2018. aug. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!