Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Merjek belevágni első kutyáské...

Merjek belevágni első kutyásként ebbe?

Figyelt kérdés

szóval nem neveltem még kutyát. a kuvaszok tetszenek a leginkább, de sok helyen írogatják hogy nem első kutyásnak való...


a komondor is tetszik, de a kuvasz jobban.


2020. szept. 13. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Segítséggel és elkötelezettséggel miért ne? Arra figyelj, hogy sok településen öv beállítottságú képzők vannak, a pásztorkutyákhoz nem mindenhol értenek.
2020. szept. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Ez attól is függ, hogy mekkora helyed van. Ezek kinti őrkutyák ma már, régen pásztorkutyák voltak. Elég maguknak való kutyák. Persze szerethetőek, de nem egy olyan egész nap labdázós goldi kategória :D
2020. szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vágj. De legyen kuvaszos segítséged, aki ért a fajtához és tudsz kérdezni
2020. szept. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Vedd meg a kuvaszt es legyen kuvaszos ismerosod. O segiteni fog.


Etologiat olvass(Fennel :Kutyapszichologia pl)

Kutyakikepzesrol (Fulop Norbert : Tanulj meg kutyaul)


Menni fog.

2020. szept. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 horvathviki0305 ***** válasza:
85%
Amikor első kutyust választanál, szinte kivétel nélkül valaki azt fogja mondani, vagy valahol azt fogod olvasni az adott fajtáról, hogy nem első kutyának való. Ez teljesen mindegy szinte hogy milyen fajtára keresel rá. Odafigyeléssel, türelemmel bármilyen kutyát is választasz TE fogod formálni, nevelni. Lehet egy kicsit makacs lesz vagy épp türelmetlen, de ez mind csak rajtad múlik. Nekem most van az első kutyám (már 5 éves) egy border collie. Mielőtt megvettem a tenyésztőtől, minden ismerősöm le akart róla beszélni, hogy nem első kutyának való. De szerencsére nem hagytam magam befolyásolni. Hidd el nekem, hogy teljesen mindegy a fajta, tényleg minden rajtad múlik. Olvasgass a témában a neveléssel kapcsolatban, nézz youtube-on videót róla, stb. Sikerülni fog, és ne azért add fel és válassz másik fajtát mint amit szeretnél mert azt olvastad valahol hogy nem elsőnek való! :)
2020. szept. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

Alapvetoen macskas ember vagyok es macskaim is voltak mindig. Aztán lett egy infarktusom es nem sokkal utana egy masik. Befordultam, depis lettem es csak a halalt vartam minden nap. Egyszer csak noverem, hogy kizökkentsen ebbol az állapotból megjelent nálam egy kiskutyával, hogy mostantól az enyém.

Kozepazsiai juhasz … azt sem tudtam mi az … kis gomboc, jaj de aranyos, de ennyi volt csak a hozzaertesem.

Termeszetesen utánanéztem mindennek es igencsak betojtam, hogy akkor most mi lesz. Nem ajanljak elso kutyasnak, nem tarthato lakasban … stb.

Felkotottem a gatyam, utanaolvastam mindennek, szívvel-lélekkel elkezdtem a kutyával foglalkozni (termeszetesen szakember segitsegevel).

Ma ott tartunk, hogy a kutyasetaltatas miatt fogytam 20 kilot, a kardiologiai eredmenyeim jobbak mint az infarktusaim elott, felnottem a feladathoz es olyan klasszul elvagyunk a kutyabaratommal, hogy en azt mondom: hulyeseg ez az elsogazdis duma, ha akarod es valoban foglalkozol vele, akarmilyen kutyad lehet mindenfele tapasztalat nelkul is.

Ahogy fejlodott a kolyok kutya, ugy tanultam bele en is a kutyazasba es ma mar mindenki a csodajara jar, hogy milyen jo paros vagyunk mi ketten egyutt.


Rajtad mulik!

2020. szept. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!