Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom zöldeset kakilt ma...

A kutyusom zöldeset kakilt ma egyszer ez probléma?

Figyelt kérdés
Napközben a székletével nem volt gond, ma este fele pedig zöldes színe volt. Szokott füvet rágcsálni azt tudom. Arra gondoltam, hogy ha holnap zöldes lesz elviszem orvoshoz. Egyébként a szokásos éves vérvétele pár napja volt az teljesen rendben van.
2020. szept. 14. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Marhas kaját kapott?
2020. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem. Nem emlékszem, hogy a fűn kívűl evett-e volna valami zöldeset.
2020. szept. 14. 21:12
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

"Zöld szín: a széklet színét erősen befolyásolja az elfogyasztott táplálék. Ha kutyánk előszeretettel legelészik, az emésztetlen fűszálak csomókban összegyűlve távoznak, ugyanakkor a kevésbé minőségi eledelekben található mesterséges színezékek is zöldre (akár kékre) festhetik a kakit. A fűevés emésztési probléma tipikus jele lehet, érdemes megfontolni másfajta étrendre történő átállást vagy apró módosításokat, például kiegészíthetjük kutyánk eledelét zöldséggel vagy gyümölcsökkel. Ez lehet nyers reszelt répa, alma a könnyebb emészthetőségért, de puhára főzve is hozzáadhatjuk aprított formában."


Forrás: [link]

2020. szept. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

En sosem latom milyet szarik a kutyam, mert szegyelosen bemegy a susnyasba es csak dolgavegeztevel jon vissza. Nem szokasom a kakijat vizsgalgatni :)


Fuvet amúgy inkabb kihanyja es nem a széklettel távozik … nem is tudja megemeszteni, hiszen nem novenyevo.

2020. szept. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én már szinte minden cikket elolvastam erről a zöldes székletről ezért írtam ide hátha valaki tud valami újat. Én csak azért látom, hogy milyet tojt mert össze szedem bárhol vagyunk. Mindegy, megvárom a holnapot és elviszem dokihoz ha holnap is zöldeset kakil.
2020. szept. 14. 21:28
 6/10 A kérdező kommentje:
Doktornénink van. 😊 De akkor nemnlehet epe gobdja vagy valami nagyobb?
2020. szept. 15. 06:11
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

4-6-7, Nem állnál le az ostobaságoddal? Már az első válaszodból is felfogta mindenki, hogy nem voltál jelen, mikor az észt osztották, felesleges volt még két fszságot ideírni.

Igényes ember felszedi a kutyája után a szart, de ha nem is (mert egy lusta dög) mivel sok mindent elárulhat a színe, állaga, legalább egy pillantást vet rá.


Kérdező, a kakis cikket csak gyorsan idelinkeltem tegnap. Nekem a kutyám májbetegségére adott gyanút a napokig tartó sárgás, híg széklet, azonnal mentünk az orvoshoz, volt vérvétel, és annyira gyorsan sikerült elcsípni a betegséget, csak emiatt a gyanú miatt, hogy az első vérvétel még meg sem mutatta a megnövekedett értékeket, csak amit 3 nappal később végeztek, de ekkora már voltak egyéb tünetei is. Akkoriban volt egyszer-kétszer zöld széklet nála is, és azóta is többször előfordul, mert ő egy legelésző kutya. Akkor az orvos is azt mondta, hogy a zöld általában nem jelez nagy bajt, sok füvet eszik, de annak az okát is meg kell keresni, hogy miért eszik annyi füvet, általában ilyenkor a kapott táplálékkal akad gondja. Mindenesetre, ha a zöld széklet egymás után sokszor előfordul, akkor egy telefont az orvoshoz megérhet. Az a biztos.

2020. szept. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Jajj, mar megint itt van ez az alabais eszoszto. Szegyelld el magad, amiert nem szeded fel! Remelem egyszer valaki a kepedbe nyomja, ha en meglatlak, biztosan utanad hajitom. A kutyadnak is tobb esze van, mint neked, ez az elozo valaszaidbol mar olyan nyilvanvalova valt. Igen, most johetsz megint privatban fenyegetozni te szanalom! :)

Kerdezo, nekunk altalaban akkor van zoldes arnyalata es kicsit nyalkasabb is, amikor nem megfelelo a tap. A Bosch baranyos-rizses tapjatol nagyon zoldes volt. En is nagyon megijedtem, de az elso valaszolo sem kerdezett butasagot, mert nalunk peldaul masodszor valoban marhas tap okozta. Hiaba premium tap, a marhat nem birjak, megy tole a hasuk.

2020. szept. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sok esetben a széklet színének elváltozását a bevitt táplálék is befolyásolja, ha a színváltozás csak alkalmanként jelentkezik, nincs ok az aggodalomra. A széklet színének megváltozása ugyanakkor valamilyen –enyhébb, súlyosabb− betegséghez, esetleg bizonyos gyógyszerek szedéséhez is köthető. Ennél is gyakoribb azonban, hogy a jelenség az emésztőrendszer, vagy kifejezetten egy bizonyos emésztőszerv zavarára utal.


Az epefolyadék egyik összetevője a bilirubin, ami nem más, mit a hemoglobinok bomlásterméke. Ebből jön létre az anyagcsere során a stercobilin, ez színezi barnává a székletet. Amikor a táplálék túl gyorsan halad át a vastagbélen, a szintén az epében jelenlévő zöld pigmentet, a biliverdint a szervezet nem tudja feldolgozni, a széklet ezért nem válik barnává, hanem zöldes színezetet kap. Ez az oka annak, hogy a hasmenés egyik gyakori velejárója a zöld széklet. Hozzájárulnak a széklet zöld színének kialakulásához a klorofilban gazdag zöldségek, például a spenót, a rukola, a petrezselyem, a brokkoli, a fejes saláta, a zöldbab, a borsó és egyéb zöld levelű élelmiszerek is, valamint a nagy mennyiségű vasat tartalmazó táplálékok, illetve étrend-kiegészítők. Zöld székletet eredményezhetnek a leginkább csomagolt élelmiszerekben felhasznált erős ételfestékek, különösen azok esetében, akik érzékenyek ezekre az összetevőkre.


Bizonyos gyógyszerek szedése is okozhat sötétzöld székletet. A hashajtók miatt rosszabb lesz a tápanyagok felszívódásának hatékonysága, ezért a festékanyagok könnyebben bekerülnek a székletbe, míg az antibiotikumok egy része elpusztítja a jótékony bélbaktériumokat is, a mikroorganizmusok hiánya pedig hozzájárulhat a zöld széklet kialakulásához. Ez azonban rendszerint átmeneti elváltozás, a gyógyszerek elhagyását követően a széklet színe is normalizálódik.


A zöld széklet háttérben betegségek is állhatnak: ilyen az akut gyomor- és bélhurutgyulladás, a Colitis ulcerosa, illetve a Clostridium vagy a Pseudomonas aeruginosa baktérium miatt kialakuló vastagbélgyulladás. Ritkán, a zöld székletért az úgynevezett „Mirizzi szindróma”− az epekövesség szövődménye− tehető felelőssé. Szintén okozhat zöld székletet az IBS, illetve a glutén vagy az erős fűszerek okozta emésztési zavarok.

2020. szept. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma amit kakilt már barna volt a végében láttam fűszálakat. Remélem nem lesz gond
2020. szept. 15. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!