Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket választanátok, a...

Melyiket választanátok, a magyar vizslát vagy a rottweilert? Leírnátok, hogy miért?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyiket sem.
2010. aug. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. Ízlések és pofonok.
2010. aug. 6. 19:04
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A két kutya teljesen eltérő.


A vizsla nem való őr kutyának, de játékos, barátságos mindenkivel, nagyon mozgékony.


A roti is barátságos, de ha kell, igen kemény tud lenni. Izmos, erős fajta, és nem éppen mozgékony, nem szeret túl sokat futkározni, nem szereti a nagy meleget.


Én a rotit választanám, mégis csak egy erős őrző-védő, meg rotink is volt, imádom ezt a fajtát.

2010. aug. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Egyértelmű, hogy magyar vizsla :) A legnagyobb bohóc a világon, ugyanakkor nagyon okos, tanítható, kezelhető, ráadásul csodaszép, és nem utolsó sorban magyar... Ha a vizslát választod, tuti nem fogod megbánni, soha nem fogsz mellette unatkozni, viszont iszonyú nagy a mozgásigénye. A rotikhoz nem értek, sosem volt még, de azt tapasztaltam, hogy általában 10-ből 8-nak van csípőízületi diszpláziája, és nagyon sokat szenvednek vele sajnos. Ezzel együtt ez a fajta is gyönyörű, de én vizsla párti vagyok :)
2010. aug. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Első vagyok bocsi hogy nem tudom sokat mondani :D De azért a rotinak van egy igazi kutya jelleme (nekem! persze másnak más jellem tetszik!). Erős, okos, megvéd... Tökéletes. Viszont a testfelépítése nekem túl tömör, inkább a dobermann formája jön be. A vizsla egyáltalán nem tetszik, túl barátságos, és a kinézete sem szép nekem. De mindkettő jó kutya, szeretem őket csak haza nem kellene.
2010. aug. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
jelenleg rotim van, de volt vizslám is (bár az angol vizsla volt) de a roti komolyabb, és ha jól megvan tanítva neki, akkor akármilyen vezényszóra akármilyen helyzetre reagál. A vizsla nem ilyen pl ha macskát, vagy nyulat lát megállíthatatlan, mert az ösztöneiben van, elvégre vadászkutya. A rotit kemény kézzel kell nevelni... Nemtok mást mondani, hozzáfűzni ehhez a kérdéshez, ezek tapasztalatok elvégre minden kutya más...
2010. aug. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Fú. A két fajta ég és föld.

Én a Vizslát választanám (amúgy is Vizslám van :) ), mert:

nagyon okos, aktív, nagyon nagyon nagyon aranyos és kedves...stb. A legjobban azt szeretem benne, hogy mindenre olyan könnyen meg lehetett tanítani. A másik, hogy annyira kedves emberekkel és kutyákkal, macskákkal, tényleg mindenkivel. Bár ez is nevelés 8szocializáció) kérdése, nem fajtafüggő (szerintem). Na mindegy, nekem a Magyar Vizsla a favorit. Mondjuk a Rottweilert amúgy sem választanám, mert (szerintem) ehez a fajtához erős kezű gazda kell, én meg nem vagyok az. :)

2010. aug. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Nagyon tetszik a két fajta, csak most nincs rá lehetőség, hogy nagyobb kutyát válasszunk, lakás miatt, ill. már van egy kistestű keverékünk. Ha majd lesz saját házam, biztosan a két fajta közül választom ki a kutyám. Egyébként is a nagyobb kutyákat szeretem. Még egyszer köszi mindenkinek!
2010. aug. 6. 19:17
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekünk vizslánk van, és nagyon jófej játékos, és nagyon szelíd. Szerintem nagyon jó fajta, de szinte lehetetlen lefárasztani. A rotit nem ismerem, de szerintem nagyon értelmes fajta, ha jól nevelik. Szerintem tarts majd mindkettőből egyet. Biztos jó páros lesz:D
2010. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de már jó ideje azon gondolkozom, hogy ha elég pénzem lesz rá, akkor belevágok egy tenyésztői karrierbe. Ezért kérdezem tőletek, hogy melyik fajtát válasszam. Mindenkinek köszönöm.
2010. aug. 6. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!