Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom hogy a drótszörű...

Nem tudom hogy a drótszörű magyar vizslát válasszam vagy a mudit. Melyik fajtát választanátok?

Figyelt kérdés
Mindkettöről sokat olvastam és nem tudok választani. Ti melyiket választanátok?
2009. máj. 18. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mudit.
2009. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Mudit :) a cifrák olyan édesen csúnyán-szépek :) bár az általános a fekete...
2009. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
mudi!!!!
2009. máj. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mudi! Különlegesebb, szerintem (nekem) csinosabb is. Sok színben létezik. Ha nem akarsz kifejezetten vadászni akkor is jó, mert nem fogja magában vadászgatni a szomszéd csirkéit. Közepes méretű, hatalmas a mozgásigénye de ha azt akarod, akkor napokig fekszik melletted. Megvéd ha kell, nem mutatja meg a betörőnek, hogy hol a kulcs. FELTÉTLENÜL engedelmes, kemény (egészségileg, szellemileg) kis kuyuska, bizonyítottan gyorsabban tanul mint pl a német juhász. Sok érdekes dolgot csinálhatsz vele: agility, terelés, munkaverseny, obedience, szimpla kutyaiskola, flyball, mentőkutyázás stb. Sőt még vaddisznó hajtásakor is használják.

Legendákat mesélhetnék róluk. :D Állatokat imádják, a gazdit imádják, nem fognak elmenni egy idegennel... Igénytelenek, a szőrükkel nincs gond noha hosszú, rettentően egészségesek, nincs is a fajtájukra jellemző betegség. Egyszóval csodáltaos kiskutyák...

Arra figyelj, hogy nem való mindenkinek mudi és nézd meg hogy honnan veszel, ha veszel, mert sokra rámondják, hogy ideges, amikor nem a mudi ideges, hanem vagy öröklötten ilyen vagy a gazda miatt... Csak a mudi pont idegességgel reagál a rossz nevelésre, míg más kuty agresszióval, rossz magatartással stb-vel, azokra a fajtákra mégsem mondják, hogy agresszívak vagy akármi... Illetve, egy más kutyához szokott szemnek, embernek furcsa lehet ha élénksége ( a futásban felveszi a versenyt az agárral), és emiatt is gondolhatják idegesnek pedig nem is. Nagyon érzékeny- a gazdájának a hangulatára, a történesekre- jó értelemben...

2009. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a mudit választanám, de nem tudom, neked mire kell. Ha megírod, hogy mire kell, többet is tudok róla mondani. Csak családi kutya lesz, vagy komolyabb céljaid is vannak?
2009. máj. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Agility,kirándulások,kutyasuli és ami még jönne:)Szerintem a mudi-t választom:) Köszi a válaszokat.
2009. máj. 18. 18:29
 7/11 anonim válasza:
70%

Nekem magyar vizslám van, nem cserélném le semmi pénzért más kutyura.

Imádom, egyszerűen egy egyéniség!!! Vizsla kutyut tartani egy külön életforma. A világ lebarátságosabb kutyája, hihetetlen jó fej. 1,5 éves, 8 hetes kora óta van velünk. Szint hozott az életünkbe... :) Egy örök mókamester! Nagyon nagyon ember barát, nagyon ajánlják gyeremekes családba is. Nálunk van kisgyerek a családban, iszonyatosan gyerekbarát. Ha elesik a gyerek rögtön ott van és ugat, hogyha valami bajt érez. Ugyanakkor jó házörző is.

2009. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mire kellene a kutya (hiszen két teljesen eltérő fajtáról van szó). Amit írtál arra szerintem is inkább a mudi a megfelelő, a vizsla inkább a vadászat/ futás, hosszú túrázáshoz való. Na, persze nem mindegy hol laksz (belvárosi lakás/ panel -vagy kertes ház). Hiszen a vizsla nagyon nagy mozgásigényű, valószínűleg nem érezné jól magát bezárva egy lakásba (főleg ha elmész dolgozni), a mudi el van a kertben is de legkedvesebb időtöltése (ha nem munkakutya) a gazdi szemmel tartása. :-)

Összességében szerintem a mudi "szinte" mindenre jó amire a vizsla, de fordítva nem így van. Családi kutyának minkettő egyformán tökéletes, de lakásba (ha sokat kell egyedül lennie) és viszonylag keveset tudsz futni/ biciklizni vele akkor inkább mudi.

2009. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak mondom, hogy a mudinak sokkal nagyobb a mozgásigénye, hiszen olyan gyorsan tud futni, hogy az agrakkal is felveszi a versenyt... Mindenképpen nagyobb mozgásigénye van mint a vizslának... A mudit nem lehet kifárasztani... Bicikli nem számít neki, ahogy az ember fut, az meg nem pihenés. :D
2009. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*neki pihenés... És a mudi kifejezetten kinti kutya, amiért be akar menni az csak a gazda, de ha gazda nem ér rá, akkor kikéredzkedik egyedül akár a fél méteres hóba is... Nem tudom ismered-e a mudikat, mert nem ilyenek. :D
2009. máj. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!