Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szeret a kutyám?

Nem szeret a kutyám?

Figyelt kérdés
10 hónapos francia bulldog kislány. 100 százalékosan én foglalkozom vele, én adok neki enni, én sétáltatom, én vagyok vele, ha beteg, játszom vele. Ennek ellenére rám sem hederít. Amikor hazaérek a munkából, ram sem néz, nemhogy örüljön nekem. Bezzeg a páromat imádja, pedig ő csak játszani szokott vele, semmi más. Mikor ő hazaér, akkor a kutya majd kibújik a bőréből, annyira örül. Nekem ez nagyon rossz. Mit rontottam el???
2020. szept. 17. 08:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
O jatszik. O az alfahim alfa nosteny.
2020. szept. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Lehtet, hogy rád úgy tekint inkább, mint egy alfára, míg a párodra egyenrangú játszótársként.
2020. szept. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát szerintem a férjemet tekinti alfának. Rá jobban is hallgat. Amúgy én is rengeteget játszom vele. De teljesen közömbös velem szemben.:(
2020. szept. 17. 09:17
 4/12 TR75 ***** válasza:
64%
Szerintem nem rontottál el semmit. Valószínűleg tényleg a férjedet tekinti "A" gazdinak. Talán a megjelenése, a hangfekvése, a mozdulatai miatt (is).
2020. szept. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Minden állatnak van egy igazi gazdája, akihez teljesen máshogy viszonyul, mint bárki máshoz. A kutyád a párodat tekinti gazdájának, és nem téged.
2020. szept. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ettől nagyon szomorú lettem most. :(
2020. szept. 17. 10:06
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

A kutyák tudják, hogy melyik személlyel mit engedhetnek meg maguknak. Az én kutyám soha nem ugrál rám ha hazaérek, még a farkát se csóválja meg, mert pontosan tudja hogy nálam az az elvárás hogy maradjon nyugodt és figyeljen, csak akkor csináljon bármit ha engedélyt kap rá. Ugyanakkor, ha mondjuk elszaladunk ebédelni a szüleimhez, akkor apámra ugrál, csóvál, nyüszög, mindent csinál, mert tudja hogy apám imádja, boldog tőle és talán még valami kis jutifalat is leesik. Ettől még ez marhára nem azt jelenti hogy apám lenne a falkavezér, sőt, pont az ellenkezőjét jelenti mert egy kutya a falkavezérre nem ugrál fel, nem erőszakoskodik hogy játsszunk, hanem csendben ül és várja hogy mi a feladat.


Úgyhogy én inkább a második válasszal értek egyet, mint bármelyik másikkal.


Egy gondolat, hogy a nők sokszor (nem állítom hogy te is, csak egy lehetőség) valamilyen szinten egy picit összekeverik a gyerekkel a kutyákat és túltolják a féltést, a babusgatást meg az üngyüm-büngyümöt, sok olyan kutya van akit ez simán idegesít. A férfiak általában jobban a helyükön - kutyaként - kezelik a kutyákat és erre természetükből adódóan jobban reagálnak. A kutya természetes állapota az, hogy van egy falkavezér akit követ, ha nincs, akkor próbál meg ő azzá válni és átvenni otthon a hatalmat:) Nyilván soknak sikerül is.

2020. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Lux morulus ***** válasza:
0%
A kutya egyébken ahhoz kapcsolodik igazán, aki sétalni is viszi. Ugyan.is ezt ók vadászatnak tartják. Egy csapat lesztek. Trenírozd közben egy kicsit- de csak ha tudod, mert az nem pórázrangatást, meg hektikus parancsolgatást jelent- és egyből főni leszel.👍
2020. szept. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató válaszokat. :) kutyasuliba is el kellene vinni szerintem. Hátha az segítene.
2020. szept. 17. 11:11
 10/12 anonim ***** válasza:
33%

Hulyesegnek gondolom ezt a sorrendiseget es falra maszok a falkavezerseg hozzáállástól.

Ember es kutya ket kulon faj, sosem lesznek egy falka.

Persze a kutya elfogadja az alarendeltseget hiszen az ember gondoskodik rola, de ennel tobb fuggosegi viszonyt nem kell varni tole.

Ha nem orul neked annyira annak csak annyi az oka, hogy te tobbet foglalkozol vele es talan te kesobb mentel haza mint a ferjed. A kutya akkor es annak orul jobban akit ritkabban lat vagy aki hamarabb er haza a hosszu egyedullet utan.

2020. szept. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!