Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám nem igazán eszi a...

Ha a kutyám nem igazán eszi a tápját, de egy másik típust nagyon szeret, akkor érdemes lenne váltani, vagy ne hagyjam válogatni?

Figyelt kérdés

Carnilove tápot kap, próbaképp adtunk neki egy marékkal Happy Dog-ot (senior volt otthon, de gondolom egy maréktól nem lesz baja). Ez nagyon ízlett neki.

Mindenképp tápmintával indítanék legközelebb, és neki való, junior tápot kapna természetesen.

7 hónapos kutya. Próbáltuk, hogy elvettük előle és nem kapott mást, de miután elég éhes lett, hogy egyen megint kezdődött előről a dolog, mert ugye elmúlt az éhség. Ti váltanátok ilyen esetben? Vajon miért utálja ennyire az amúgy jó minőségű tápot? Elfogyaszthatjuk ezt a zacskót, de nagyon nyögvenyelős az etetés így, és fiatal kutyáknál nem jó ha éhezik gondolom :/



2018. szept. 13. 21:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Miért is? :)
2018. szept. 13. 21:40
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Én mindenképpen váltanék, megérdemli hogy olyat kapjon, amit szeret :)
2018. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem. A Jelenlegi sokkal jobb minőségű, a Happy dog emegy kategória
2018. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jogos :) Nem tudom mi lehet ebben a tápban ami nem ízlik neki, ismerősünknél voltunk, a kutyájának ki volt téve a gagyi tescos táp (gondolom kb kartonpapír íze lehet), és abból is lopni akart :P bár lehet, hogy az ízfokozók miatt kellett neki.
2018. szept. 13. 21:48
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
A Happy Dogban csak több az ízfokozó, ezért szereti jobban. Én maradnék a mostaninál. Az jobb minőségű.
2018. szept. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen Happy Dogra váltanék, a Platinumra gondoltam, mert ugye az félszáraz. De először tápmintát kérnék ha lehet, hogy ne járjunk megint így
2018. szept. 13. 21:49
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Le lehet pontozni engem is a "kedves" fafejűeknek, de én is váltanék inkább. És kívánom azoknak, akik pirosították a 2-est, hogy egész életükben olyan kajákat kelljen enniük, amiket utálnak. Majd megszokják a sóskát, a spenótot, a finomfőzeléket, a tökfőzeléket, a karalábélevest, a brokkolit, a kelbimbót stb. ;)


Szóval szerintem ne szenvedjetek, kérdező. Próbálgass többfélét, és amik beválnak, azokat vedd később. Ha nem is olyan jó minőségű, nem baj, ki lehet kísérletezni, hogy kicsit többet kell-e adni belőle, vagy pótolni vitaminokat, ásványi anyagokat más módon.

Mentett kutyám van, és hasonlóan problémás volt. (Sőt, még problémásabb, mert már több új fajtából is az első adagnál úgy tűnt, hogy az beválik, aztán alábbhagyott a lelkesedése, a szárazakat majd apránként talán megeszi, de a nedveseket ki kellett dobni...)

Nyerset is próbáltam (mert ajánlották), de nagyon úgy tűnik, hogy főleg házi koszton élt régebben, mert azt mindig megeszi, ha kap "kóstolót" (sült/főtt hús, tojás - ami meg egy vitamin- és ásványi anyag bomba).

Egy ismerősöm meg (vagy 30 éve vannak kutyái) minden nap főz nekik húst rizzsel vagy tésztával, májat, rizottót.

2018. szept. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Happy dog azért ízlik neki jobban, mert ízfokozókkal van tömve, ahogy a gagyi tescos táp is.


Viszont, ha ennyire nem ízlik neki a Carnilove, akkor válthattok, de valami szintén ilyen jó minőségűre.

Mi ugyanezt végig zongoráztuk a kutyámmal. Először Taste of the wildot evett, hát... megette, mert nem kapott mást, de látszott, hogy nem ez lesz az igazi táp. Egyszer elmentünk egy kutyás fesztiválra és ott adtak neki kóstolóba egy marék Carnilove-ot. Úgy szippantotta be, hogy meg sem rágta. Ez után váltottunk. Jelenleg is Carnilove-ot eszik, még egy habzsolásgátló tálat is be kellett szerezni, annyira bejön neki, hogy rágás nélkül nyeli le.


Szóval nem baj az, ha váltottok, csak a minőség az maradjon. Esetleg a Carnilove más ízeit kóstoltassátok meg vele, lehet egy másik jobban ízlene neki.

Platinum is jó, nagyon szokták szeretni a kutyák, csak azért, mert félszáraz, a kutyák alig rágnak rajta valamit, szóval én amellé mindenképp adnék nyers marhalábszárcsontot, vagy valamit, amit rághat.

2018. szept. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Van agancsunk, apukám vadász :) A nedvesség miatt gondoltam, hogy talán jobban csúszna a Platinum,meg ugye a hústartalom is nagyon jó. Ha tehetném nyerseznék, de jelen pillanatban még nem tudom megoldani.

Érdekes, hogy egyik kutyának mennyire ízlik valami, a másiknak meg mennyire nem. De nyilván ők sem egyformák.

Szerintem váltani fogunk akkor, természetesen a minőséget nem adom alább. Tápmintát honnan lehetne igényelni, azt nem tudjátok? Nézegettem pár oldalt de ilyen lehetőséget nem láttam.

2018. szept. 14. 09:24
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Eddig ingyenes volt, most már 500 ft, de szerintem ez sem olyan vészes összeg.

[link]

Az agancs szuper, akkor ezzel nem lesz probléma.


És ahány kutya, annyi féle, igazán egyéniségek :) . Én pontosan ezért nem szoktam csak azt a tápot isteníteni, amivel mi etetünk, mert ami az én kutyámnak bejön, az lehet másnak nem annyira.

2018. szept. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!