Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el,hogy a 4...

Hogyan érjem el,hogy a 4 hónapos Yorki a pelenkára pisiljen és kakiljon?

Figyelt kérdés
Amikor sikerül oda pisilnije nagyon megdicsérem és kap egy kis jutifalatot is.Amikor nem oda sikerül nincs dícséret se jutifali.Mégsem tudja összekötni ezt a fejében.Pár hete van nálam és még mindig nem tanulta meg.Lent sosem pisil és nem is kakil.Alig várja hogy felvigyem és végre tudjon pisilni.Mit tehetnék?
2020. szept. 17. 18:47
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
81%
Nincs ezzel gond, kérdező. Vannak ilyen fétisek is, hogy szereted, ha bent van az ürülék. Kicsit beteges, de ezeket is el kell fogadni.
2020. szept. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Szóval ezért ez a nagy ego na és a fölény😉Sosem vinnék le olyan kutyát akinek nincs meg minden oltása.Nagyfokú felelőtlenség.Kár hogy a kérdés nem ez volt.Az értelmes válaszokat köszönöm az arcoskodást annyira nem.
2020. szept. 17. 21:59
 23/33 anonim ***** válasza:
86%

10 hetesen már minden oltással rendelkeznie kellett volna. Persze hacsak nem szaporítótól van.

És a pelenkával pont azt tanítod, hogy bentre ürítsen. Nem kell ehhez semmilyen fantázia, ez egyértelmű, hogy ha valaki egy minden oltással rendelkező kutyától azt várja el, hogy bent ürítsen, akkor neki ez a szenvedélye. És mellesleg pont ettől fog kialakulni, hogy szőnyegre is ürít.

ű

De ha még ennyire sem értesz a kutyákhoz, ha ennyire sem vagy tudatos, mégis minek kellett egy kölyök? Tudom a választ persze...

2020. szept. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
88%

Ha itt vadidegenekkel ennyire türelmetlen vagy kérdező, kíváncsi lennék milyen vagy szegény kutyával. Pár válaszoló ennyire fel tudott húzni, akkor gondolom szegény kutyával milyen lehetsz, akivel együtt laksz.

Mielőtt engem is lenéznél és elkezded mondani, hogy te mennyire jobban tudod, nekem is volt kutyám és ő is 13 évig élt. Szenvedés volt rászoktatni, hogy ne bent végezze a dolgát, de ment, szépen megtanulta.


Akárhogy is próbálod bebeszélni, ha a kutya nem tudja tőled megtanulni, akkor valamit TE csinálsz rosszul. Ezen nincs mit túlmagyarázni. Gondolom arra egyébként nem gondoltál, hogy a kutya nem tudja összerakni, hogy először miért szeretnéd, hogy bentre pisiljen, utána meg miért szeretnéd, hogy kint. Ha pedig volt előtte kutyád, tudhatnád, hogy pár hét után ne várd el, hogy rögtön megtanulja amit szeretnél. Másik tippem: A kutya hallgat arra akit tisztel, és akire felnéz, na most ebből levonhatod a következtetéseket. :)


Azt szoktam mondani, ha valaki szerint mindenki rosszul gondolkozik, csak ő nem, talán nem mindenki más a buta. ;)


Nem szeretem ezt a stílust, de te ritka önfejű egy ember lehetsz, és igazán meggondolhatnád, hogy visszább veszel az arcodból. Mások próbálnak segíteni, te meg mindenkit lehurrogsz. Minek kérsz akkor tanácsot? Sok sikert.

2020. szept. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Pár hét alatt mit vártál? Ha nincs előre ilyesmire szoktatva akkor ez hosszú folyamat.


Az én kutyám kb 6 hósan lett 100% szobatiszta.


Amint felket vittem is le. Mert ugyebár sokat alszanak. Pedig én az oltásai előtt is kijártam vele. Csak kiálltunk egy füves részre ahol kevés kutya fordul meg, és nem engedtem hogy rá rohanjon idegen kutya.


Szóval ehhez idő kell, nem csak annyi, hogy párszor megdícséred ha ügyes volt.

2020. szept. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező akkor is elszabod így a kutyád szobatisztaságát.


A kutyákban van egy nagyon erős ösztön, hogy ne piszkítsanak a saját életterükbe. Tök mindegy milyen pici a kutya, milyen fiatal, az anyjuk erre tanítja őket. Normális tenyésztő odafigyel erre, megadja a lehetőséget, hogy kijussanak a házból időben, dicsérettel, pozitív megerősítés szoktatja a kölyköket.


Természetesen SENKI nem várja el egy 12 hetes csöppségtől, hogy teljesen szobatiszta legyen, az viszont elvárható, hogy minél messzebb végezze a dolgát a sajat környezetétől.


Az a rohadt pelenka csaj egy segítség, hogy ne kelljen állandóan takarítani a kicsi után. Tehát: lerakod oda, ameddig a pisivel-kakival el szokott jutni, ha rámegy jó, ha nem megy rá, az is jó. De nem dicsérünk rá,

nem jutalomfalatozunk benti ürítésért... Utólag dicsérni meg nem sokat ér, nem köti össze a kettőt. Ha előtted csinálja te rontottál, mert észre kellett volna venned mi készül és rohanni vele kifelé. Ha a bentiért megjutalmazod, azzal összekevered, visszaveted a fejlődését.

2020. szept. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
82%

Helyhez szoktató spray, a kiskutyát ingerli, hogy az adott helyre végezze a dolgát, befújod vele a pelust és (elvileg) működik.

Ne moss fel sehol domestossal, mert abban olyan "illat" van, ami a vizelethez hasonló.

Ha majd le lehet vinni rendesen, akkor pedig vagy nagyon ott kell lenned és figyelned a jeleket, ilyenkor pedig rohanni le vele, vagy pedig rendszeresen le kell vinni, eleinte óránként, fokozatosan félórákkal növelve. Így tippre 8 hósan már szobatiszta lesz.

Hozzátenném, a szobatisztaság ne az, amikor már sosem pisil be a kutty, hanem ha már minden alkalommal egyértelműen jelez, amikor ki kell mennie. Az enyém ezt 10 hetesen elérte.

2020. szept. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
#27 Köszi szépen!
2020. szept. 18. 12:13
 29/33 anonim ***** válasza:
27%
Miért nem viszed le a kutyát? Még 16 hetesen sincsenek oltásai?
2020. szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Minden oltása megvan.Levan vele járva.4 hónaposan vettem.Elötte akinél volt sajnos nem vitte ki soha.Mi visszük.De sajnos bentre is pisil.Ezért vettünk pelenkát is.De én vagyok a rossz.Szóval köszi a normális válaszokat.
2020. szept. 18. 12:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!