Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szocializáljam a 4...

Hogyan szocializáljam a 4 hónapos kutyám, ha állandóan borzolja magát, amikor más kutyát lát?

Figyelt kérdés

Ugat, mintha muszáj lenne, olyan mintha neki akarna menni a másik kutyának (nemtől, kortól, mérettől függetlenül). Van mellette egy másik kutyám, de vele eljátszik, nem bántják egymást. Soha nem volt semmilyen rossz tapasztalata másik kutyával, ezért sem értem, hogy miért viselkedik így velük. Valószínűleg fél tőlük, pedig semmi oka nincs rá, mert sose bántotta senki/semmi.

Nem tudom mi történne, ha odaengedném egy másik kutyához, még nem mertem kipróbálni, nehogy valamelyik (esetleg mindkettő) megsérüljön.

Viszont fontosnak tartom, hogy jól szocializált legyen, ezért szeretném ezt megoldani.

Van rá valami esély, hogy kutyasulin kívül van erre valami megoldás?



2020. jún. 22. 17:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposan nyugodtan oda lehet és oda kell engedni idegen kutyákhoz, szocializálódnia kell. Természetesen úgy, hogy előtte megbeszéled a másik kutya gazdájával, hogy az ő kutyája jól szocializált-e, hogyan reagál idegen kutyákra, azon belül kölykökre. Lehetőség szerint minél több kutyával ismerkedhessen, játszhasson. Ha sikerül olyan kutyát és gazdit találnod, ahova odaengedheted, akkor a megfelelő helyen póráz nélkül engedd oda.
2020. jún. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Szóval attól még, hogy borzolja magát, nem biztos, hogy verekedés lesz?

Póráz nélkül még nem merem elengedni, mert még nem tanultuk meg a behívást és nálunk nincs zárt kutyafuttató.

2020. jún. 22. 18:12
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp póráz nélkül kellene kipróbálni, hidd el (főleg ilyen piciként) teljesen más a viselkedésük, ha nincs rajtuk póráz. Nem tudom merre laksz, de próbálj meg keresni egy futtatót, ha pedig nincs jobb akkor egy mezőt, vagy olyan helyet ahol nem járnak autók. Egyébként ilyen fiatalon még amúgy sem mer túl messzire elmenni tőled, szóval attól nem kell félni, hogy világgá szalad.

4 hónaposan (hacsak nincs valami komoly pszichés problémája) nem fog bántani senkit, nem lesz agresszív, maximum megijed, de miután megszaglászták egymást valószínűleg játszani fognak, ráadásul egy felnőtt kutya érzi rajta, hogy még kölyök és úgy is fog vele viselkedni.

2020. jún. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, remélem tényleg így lesz, ahogy mondjátok:)
2020. jún. 22. 18:53
 5/17 anonim ***** válasza:
4 hónaposan még nincs behívása és még nem találkozott más kutyákkal? Hát így igazából a szocializációja eddig nulla.
2020. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Utolsó: nem tudtam hogy korhoz kötött🙂

Amúgy meg találkozott más kutyákkal, ezért tudom, hogy viselkedik velük. A behívást meg próbálgattuk már, de nem megy 100%-osan, ezért nem merem elengedni. Meg szerintem egy átlagos 4 hónapos kutya nem tud mindent egyből megtanulni, nem is szeretnék mindent egyszerre rázúdítani, mert azzal csak összezavarnám.

Szóval köszönöm szépen az "értékes" hozzászólásodat, amivel semmivel sem vagyok előrébb🙂

2020. jún. 22. 20:46
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
4 hónapos korig fejlődik a leggyorsabban a kutya, amit addig megtanul, az egy életre rögzül. Így de, elkéstél! Se behívási alapok, se más kutyákkal szocializáció, se alap szabályok, feladatok. Ez nem azt jelenti, hogy mindent rá kell zúdítani, de 4 hónapos korra már kell(ene) lennie egy jó önkontrollnak, egy jó gátolhatóságnak, jó szocializációs alapoknak és az alap feladatok és szabályok stabil alapjainak!
2020. jún. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ajánlom a kutyaovit. Ott lehetnek kisebb, nagyobb kölyök akikkel játékosan tud ismerkedni és tanulni. Vagy ha van lehetőség rá akkor egy héten egy-két napra elvinni egy zártkerti jó kutyanapközibe ahol fogadnak kölyköket is. Az én 5 hónapos kölyköm napköziben tanulta meg igazán, hogy kell különböző korosztályú kutyákkal viselkedni.
2020. jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

4 hónaposan még nem fogod tudni elhagyni sem, nyugi. Ő jobban fél most még, hogy elveszt téged. (Kamaszkortól ez már változik).

Póráz nélkül, idegen kutyák közt máris nem lesz olyan nagy önbizalma, a lábad körül lesz folyamatosan, próbáld ki nyugodtan. Vagy ha úgy nyugodtabb vagy, tegyél rá ilyenkor egy könnyű, hosszú zsinórt, kiképzőpórázt, és így engedd szabadon, hogy annak a végét bármikor meg tudd fogni.

Ebben a korban még azért nem lesz verekedés, mert: egy normális felnőtt kutya nem fogja bántani a kölyköt, csak játszani fog vele vagy rendre utasítja, ha kell, de nem bántja.

A kölyök pedig, amint szabadon bekerül felnőtt kutyák közé, ösztönösen meg fogja adni magát, nem fog támadólag nekik menni (de ha mégis, akkor rendre fogják utasítani a többiek).

Minél idősebb lesz a kutyád, annál nehezebb, kamaszkorban már valódi verekedések is kitörhetnek, tehát ne késlekedj tovább a többi kutyához való szoktatással.

2020. jún. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Van egy 10 méteres póráza, azzal ki fogom próbálni, amiket tanácsoltatok.

A kutyaovin is gondolkodok már egy ideje, tegnap elhatároztam, hogy ma felhívom őket.

2020. jún. 23. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!