Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak olyan kutyafajták,...

Vannak olyan kutyafajták, melyek alkalmasak ÖV-re, de nincs keménykedős beütésük?

Figyelt kérdés

Az a véleményem, hogy sajnos egy staffi, vagy egy roti sok esetben csak egy “faroknövelő” kellék, persze ez a gazda hibája és nem a kutyáé, de ezek az emberek tönkretették az ilyen fajták kisugárzását... A BMW autó márkával is ez történt szerintem.

Én pl. soha nem akarnám, hogy ilyen típusú embernek nézzenek, akár csak egy pillanatra is.

És nem a romákra gondolok, mert nem csak náluk létezik ez az embertípus.


Nyílván nem ilyen szempontok alapján választanék kutyát, jelenleg nem is akarok amúgy...


Csak felmerült bennem ez a dolog, hogy van e olyan kutya, ami ÖV fajta, de nem ilyen típusú emberekre asszociálnak az emberek, ha látják.


Esetleg Schnauzer?



2020. szept. 20. 21:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
Vegyél egy szőke (sárga) hovawartot. MINDENKI golden retrievernek fogja nézni.
2020. szept. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

Én dobermannt vennék.

A fajta eléggé megritkult, rossz sztereotípiák is megszűntek róla.


És nagyon szép, elegáns a megjelenése is.

2020. szept. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
72%
A legjobb neked szerintem, az őrző védő kutyák jelenlegi királya:Malinois.
2020. szept. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
27%

"Attól, hogy egy kutya úgymond őv fajtába tartozik, még nem jelenti, hogy jó lenne őrző-védőre is. Mennyi olyan nj, belga, schnauzer, dobermann, boxer van, amelyikre ha csak csúnyán nézne egy ember, világgá menekülnének!"


Ezek egyedi vonások, nem fajtajellemzők. Ennyi erővel semmilyen kutya nem jó öv - re, mert minden fajtánál találsz kevésbé magabiztosat.

2020. szept. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó, nem egyedi vonások, hanem genetika. A küllem dobermann, küllem roti, küllem boxer, küllem nj, küllem belga nem fog sohasem dolgozni. Nem lesz bennük sohasem az a dominancia, idegrendszer és ösztön, ami kell.
2020. szept. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
22%
15. Magyarul egyedi vonások. Mert a "küllem nj" és a normál nj ugyanúgy nj. És a kérdező fajtát kérdezett. Nyilván nem azt kérdezte, hogy az örzővédő genetikájú egyedeket, vagy a nem örzővédő genetikájú egyeteket lehet e örzővédőzni. Mert ez teljesen egyértelmű.
2020. szept. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk a strázsa kutyasuliba van egy 5 kilós törpepincser.Őrző védőzik, rendesen elkapja a csibészkart.Nem úgy persze mint a nagyok, de azért fogja rendesen.

Olyan mint egy mini dobermann, csak zsebben lehet hordani.

2020. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem egy stafford vagy egy rottweiler miatt fogsz "olyan" benyomást kelteni,hanem ezzel a hozzá állással.Ha nem vagy olyan nem vagy olyan,nem kell ezt másnak bizonygatni azzal,hogy xy fajtát nem veszel.

Ha meg más csak a kutyád fajtája miatt ítél meg akkor megette a fene.Meg téged is,mert te meg a kutyafajták alapján írod le a gazdikat 1-2 rossz példa miatt.

Azért válassz és olyat ami tetszik,mert illik hozzád,együtt tudsz vele élni,kezelni tudod és elég időd/pénzed van rá.

2020. szept. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Akik a staffordtol fdlnek,azok minden nagy kutyatol felnek 😂


Vegyel akkor szanalmas whippetet. Attol nem gondolnak kemenykedonek. 😂


Imadod a staffordokat es nem akarsz olyat venni ,mert felsz masok gondolataitol?😂

2020. szept. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
16%

Én letojom hogy fosnak tőlem mikor a koromfekete cane corsom sétáltatom

Akkor nevetek magamban igazán,mikor körülöttem séta közben őrjöngenek a kutyusok, az én masztiffom pedig higgadtan lépked mellettem mint egy fekete párduc.

2020. szept. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!