Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?...

Milyen kutyát ajánlanátok? Tavasszal szeretnék egyet. Volt kutyám és nagyon szerettem de ő sajnos már az égben van.

Figyelt kérdés
Szóval egy kicsit mozgáskorlátozott vagyok.Hamar elfáradok és emiatt nem tudok csak mondjuk hetente kétszer sétálni vele.A munkám miatt nem tartózkodom túl sokat itthon (reggel 8-tól délután 4-ig.Dében mindig hazajövök)tehát olyan lenne jó ami azért el van egyedül is.Na és olyan aranyos, kedves közepes termetűt szeretnék.Jó lenne ha olyat javasolnátok ami kevésbé szőrhullató.Ja, kertes házban lakom és inkább kinti tartásút.
2008. nov. 27. 21:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia!golden retriever vagy labrador retriever, ezek a fajták kifejezetten érzékenyek a fogyatékkal élő emberekre, a labrador meg nem is nő olyan nagyra. Szerintem a sétáltatás sem olyan nagy gond, mármint hogy nem tudsz sok sétát bevállalni, legyen sok játéka a kutyusnak, meg egy-két esti labdázást, botvisszahozóst be tudsz vállalni. Remélem sikerül megtalálnod a megfelelő kutyust!
2008. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Menhely :) Bemész, elmondod a szitut, és azonnal sorolják, hogy melyek azok a kutyák, akik megfelelnek az 'alapkövetelményeknek'. Megnézheted őket, aztán dönthetsz, hogy szeretnél-e örökbefogadni.
2008. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A menhelyeken leellenőrzik a kutyák viselkedését?Ha ott nekem megtetszene egy kutya akkor arrol pontos információt kapok?Gondolok az egészségi állapotára viselkedésére korára.
2008. nov. 27. 21:35
 4/20 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a menhelyet, mert ott tudnak tanácsot is adni!
2008. nov. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Egy feher pulit vegyel, biztos nagyon jo tarsad lenne! Annyira okosak, jo hazorzok es a gazdit imadjak!
2008. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nézegetem közben a menhelyeket.Ez rettenetes,hogy ennyi szerencsétlen állatkát kidobnak az emberek.Ez elszomorító.Milyen emberek azok akik ezekkel a nemes lelkű tiszta szívű állatokkal úgy bánnak mint egy cigarettacsikkel és egyszerűen el dobják őket?
2008. nov. 27. 22:25
 7/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem palotapincsim van és nekem nem lakásban tartózkodik, hanem kint az udvaron ( nyáron )télen a pincében van de kiszoktam engedni a hóba elvezi, hogy majd elveszik benne ( bár ez mostanában nem jellemző, hisz nincs hó ) Nagyon ragaszkodó de megelégszik annyival, hogy minimum 1 óráig simizem a hasát és elalszik =) Sétálni nagyon gyakran viszem mivel nagy az udvar és akkor is elfárad, ha fél udvart lefutotta pici test, pici lábak könnyű fáradtság!=) Sok sikert!

2008. nov. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Megjegyezném, hogy a kinti kutya vedlik!!! Mindenképpen, hiszen az évszakhoz alkalmazkodik a bundája is.

Olyan nincs hogy kevésbé szőrhullató kinti fajta!


Én is a menhelyet javsolnám, hiszen az ottani kutyák már valamennyire megszokták a gazdinélküliséget, és hát ahogy leírod többet lenne nélküled, mint veled.


Az ottani kutyákról természetesen felvilágosítást tudnak adni, de szerintem az is megoldahtó hogy ha az egyik kutyus megtetszik, kétszer-háromszor meglátogasd, elvidd sétálni, jácc vele hogy kiderüljön egymáshoz valók vagytok-e.


Ha mozgáskorlátozott vagy akkor egy fiatal felnőtt kutyus lenne a legalkalmasabb. A kölyök még nagyon szeleburdi egy öreg kutya befogadása pedig szintén gondokkal járhat. Egy 2 év körüli kutyus szerintem ideális.


Ha írsz nekem egy mailt, megadom a honalpunk címét, ahol találhatsz gazdikeresőket, információkat és rengeteg fajtaleírást ha mégsem menhelyről választanál.

2008. nov. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szia!Első válaszoló vagyok. Ha javasolhatok valamit: ezt a menhelyről kutyát hozni dolgot nagyon gondold meg!Általában tudnak adni tájékoztatást a kutya viselkedéséről,temperamentumáról stb, de ugye ezt a felnőtt kutyáknál tudják megtenni, a kölykökből senki sem tudhatja előre, mi lesz. A másik, amire fel kell készülni egy menhelyi kutyusnál, az a szeparációs félelem. Ezek a hányattatott sorsú kutyák nagyon félnek az egyedülléttől,a gazdi eltűnésétől, és ez ugye nem mindig problémamentes. Ezen felül nagyon nemes az elgondolás, csak tényleg oda kell figyelni a választásnál.
2008. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én azt javasolnám, hogy 2 kutyát vegyél ne egyet, hogy el tudjanak egymással játszani. Kertben így tökéletesen ki tudják élni a mozgásigényüket, és nem is szenvednek az egyedülléttől. Én a helyedben angol bulldogot vennék, aminek az egyetlen hátránya hogy drága. Viszont nem ugrálós fajta, mert zömök és alacsony.
2008. nov. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!